Eesti uudised

Presidendi nõunik Iivi Anna Masso: Risto Vuorinen õhutab Kremli propagandat ja "böbbelslikku" laimu (39)

Juhan Haravee, 5. veebruar 2015 13:40
Iivi Anna MassoFoto: Stanislav Moškov
17 aastat Eestis elanud ja töötanud ajakirjanik Risto Vuorinen on Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese nõuniku Iivi Anna Masso Twitteri üleskutse peale hakata tema tagasihoidlikku isikut boikoteerima pehmelt öeldes nördinud. 

Samal teemal

"Mul on selle peale tõesti raske midagi öelda," ütleb Vuorinen Õhtulehele. "Täiesti kindel, et ma ei ole mingi Kremli laulik, kelleks mind püütakse nüüd millegipärast teha. Olen selles asjas täiesti puhas poiss. Kummaline on aga see, et Masso ei maini oma Twitteri säutsus sõnagagi, mida konkreetset on tal mulle ette heita."

Vuorinen väidab, et on Massoga sotsiaalvõrgustikes vaid väga põgusalt suhelnud ning ei suuda kuidagi meenutada, millega ta nõuniku võis välja vihastada. Üks kahtlus mehel siiski on: paar päeva tagasi võttis ta julguse levitada oma tutvusringkonnas skandaalse, et mitte öelda paljudele Eesti lugejatele vastuvõetamatu kirjamehe Sami Lotila artiklit "Miks Eesti ründab Erkki Tuomiojat?".

Lotila jätab eestlaste hügieeniharjumuste tundliku teema sel korral täiesti kõrvale ning keskendub Eesti välispoliitika kujundajate võimekuse analüüsile. Lotila toimetamisel ilmuvas veebiväljaandes "Todellinen Tallinna" ilmunud artiklis pole Risto Vuroineni sõnul midagi, mis võiks eestlastel hinge täis ajada. Lotila analüüsis äramainimist leidnud figurandid ehk väljaarvatud. Artiklisse olid aga vastu oma tahtmist pääsenud välisminister Keit Pentus-Rosimannus, president Toomas Hendrik Ilves, tema nõunik Iivi Anna Masso, suursaadik Margus Laidre ja veel üks nõunik Toomas Sildam.

Risto Vuorinenile Lotila artikkel meeldis, sest tegemist ei olevat tüüpilise lotilaliku teravmeelitsemisega, vaid täiesti arvestatava analüüsiga. Et artikli kangelased Vuroineniga päris sama meelt ei ole, näitab boikotiks valmistuva ajakirjaniku meelest ka Iivi Anna Masso põhjendamatu üleskutse.

"Kui keegi üldse sellistest ülekutsetest kasu lõikab, siis on see kindlasti Putin," ütleb Risto Vuorinen.

Ivi Anna Masso ei soovinud Õhtulehele teemat kommenteerida, vaid lubas lähipäevil selle avaldada oma Facebooki lehel.

Samal teemal

06.03.2015
Mis oli Iivi Anna Masso koondamise ametlik ja mis tegelik põhjus?
03.03.2015
Iivi Anna Masso lahkus riigipea nõuniku kohalt
26.02.2015
Presidendi skandaalne nõunik taas marus: Eesti ajakirjanikele on kõik üks suur naljaasi, õnneks on teisi keeli, milles uudiseid lugeda
14.02.2015
Presidendi nõunik Masso: Soome on elukohana parem kui Eesti