Eesti uudised

Soome Ajakirjanike Liit taunib Eesti presidendi nõuniku avaldust (3)

Õhtuleht.ee, 5. veebruar 2015 14:09
Iivi Anna MassoFoto: Stanislav Moškov
Soome Ajakirjanike Liit taunib Eesti presidendi nõuniku Iivi Anna Masso tehtud avaldust, milles ta soovitab mitte anda intervjuusid Soome ringhäälingu Eesti kaastöötajale Risto Vuorisele. 

Soome Ajakirjanike Liidu meelepaha pälvis Iivi Anna Masso eilne Facebooki postitus Vuorineni kohta.

Samal teemal

"Sai tõdeda, et tänini mõnevõrra Soome Yle-le Eestist korrespondenditööd tegev ajakirjanik Risto "Eesti lapsed söövad puulehti" Vuorinen tegeleb nüüd juba otsese Kremli propaganda ja böbbelsliku laimu levitamisega nt. siin Facebookis, sellele ise takka kiites. Teadmiseks kõigile Eestis, kellele Vuorinen võib nüüd ja tulevikus näiteks intervjuupalveid esitada. Targem on teda boikoteerida ja ignoreerida," kirjutas Masso oma Facebooki seinal.

"YLE välisuudiste toimetuse juht pole aga leidnud midagi taunitavat Vuorineni Eestist saadetud materjalides ning ka Masso ei viidanud ühelegi konkreetsele juhtumile," teatas Soome Ajakirjanike Liit oma pöördumises.

"Eesti on demokraatlik riik, mis austab ja kaitseb sõna- ning meediavabadust. On kummaline, et Eesti presidendi kantseleist esitatakse taolisi boikotisoovitusi,» ütles Soome Ajakirjanike Liidu esimees Hanne Aho. 

Õhtuleht küsis kommentaari ka Iivi Anna Massolt, kes lubas aga teha vastavasisilise avalduse lähipäevil.

Samal teemal

06.03.2015
Mis oli Iivi Anna Masso koondamise ametlik ja mis tegelik põhjus?
26.02.2015
Presidendi skandaalne nõunik taas marus: Eesti ajakirjanikele on kõik üks suur naljaasi, õnneks on teisi keeli, milles uudiseid lugeda
14.02.2015
Presidendi nõunik Masso: Soome on elukohana parem kui Eesti
10.02.2015
Iivi Masso tulises raadiodebatis: väide, et ma olen toodud Eestisse presidendi tüdruksõbraks, hävitab mu maine ja karjääri!