Maailm

Pentagoni uurimuse väitel on Putinil Aspergeri sündroom (125)

Õhtuleht.ee, 5. veebruar 2015 12:43
Vladimir PutinFoto: AFP / Scanpix
Pentagoni ühe analüüsikeskuse uurimus teoretiseerib teemal, et Venemaa presidendil Vladimir Putinil on Aspergeri sündroom – autistlik häire, mis mõjutab kõiki tema otsuseid.

Päevalehe USA Today väitel on see 2008. aastal koostatud uurimus nende toimetuse valduses.

Putini "närvisüsteemi arengus oli lapsepõlves oluline katkestus", kirjutas Newportis asuva USA mereväekolledži liikumismaneeri ekspert Brenda Connors. Uurinud tema liikumist, leidis Connors, et "Venemaa presidendil on neuroloogiline kõrvalekalle".

USA Today sai 2008. aasta ja 2009. aasta raporti informatsioonivabaduse seadusele tuginenud taotluse alusel.

Samal teemal

Raportis on öeldud, et teadlastel ei ole võimalik oma hüpoteesi Putinist ja Aspergeri sündroomist tõestada, kuna nad ei saa korraldada Venemaa presidendi aju kompuutertomograafiat. Raportis tuginevad nad autismispetsialistide järeldustele.

2008. aasta uurimuses väidetakse, et dr Stephen Porges, kes praegu on Põhja-Carolina psühhiaatriaprofessor, tegi järelduse, et "Putinil on üks autismi vorm". Porges ütles aga eile, et ta ei ole raporti lõppvarianti kunagi näinud ega saa kinnitada väidet, et Putinil on Aspergeri sündroom.

Porges rääkis, et tema analüüs leidis, et USA ametiisikud peaksid valima Putiniga suhtlemiseks vaikse keskkonna, kuna Putini käitumine ja näoilme annavad tunnistust sellest, et suhtlemistel suurtes rühmades võtab ta sisse kaitsepositsiooni. Kuigi see iseärasus ilmneb ka Aspergeri sündroomi korral,võib seda täheldada ka isikutel, kellel on raskusi rahu säilitamisega sotsiaalses suhtlemises ja kellel on madal reageerimislävi, on artiklis öeldud.

Alates sügisest on maailma meedias spekuleerititud, et Venemaa presidendil Vladimir Putinil on raske haigus, suure tõenäosusega vähk.

Just vähihaiguse tõttu oli hakanud Putinil Ukrainasse tungimisega kiire, edastas iltalehti.fi oktoobris.

Kremli esindajad lükkasid toona Putini väidetava raske haiguse väited aga ümber. Pressiesindaja Dmitri Peskov sõnas, et tegemist on vaid kuulujuttudega ning presidendi tervis on korras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee