Eesti uudised

Teleseriaalis edukat ärimeest mängiv Vladas Radvilavicius juhtis päriselus kaks firmat pankrotti (103)

Nataly Koppel, 5. veebruar 2015 07:00
LEXUS MEELDIB: Ettevõtja, näitleja ja poliitik Vladas Radvilaviciuse sõnul sõidab ta ainult Lexustega 25. eluaastast. Ka keeruline majanduslik olukord pole teda sundinud oma harjumusi muutma.Foto: Laura Oks
Menukas kodumaises seriaalis "Pilvede all" edukat ärimeest ja korralikku pereisa Indrekut kehastav Vladas Radvilavicius (42), kellest on saanud tuhandete naiste lemmik, on ka päriselus ettevõtja. Paraku ei lähe tema äridel nii hästi kui teleekraanil. 

Vladas Radvilaviciuse kaks firmat on pankrotis ja võlgades, ta on töötu ja ametliku sissetulekuta, kuid vaatamata oma äride kõrbemisele elab endiselt luksuslikku elu: sõidab esindusklassi Lexusega, elab Viimsi häärberis ning kaks kopsakat kodulaenu jõuavad iga kuu panka justkui võluväel. Ta ise ütleb selle kohta vaid nii palju: "Mul ei ole raha, vanad varud, sõbrad ja lähedased aitavad."

Äriregister ja Krediidiinfo kinnitavad kiretult, et Vladase firma Kraft Mööbel on pankrotis, selle maksuvõlg riigile on 15 758 eurot. Sama saatus on tabanud ka tema teist, võlgade sissenõudmisega tegelevat firmat Total Inkassot, mille maksuvõlg riigi ees on 4929 eurot. 

Samal teemal

Naise isa pankrotis 

"Ta on oma afääridega kaasa tõmmanud ka oma elukaaslase isa, kes käendas Total Inkasso võlga Rein Kilgi firmale ja võib nüüd oma majast ilma jääda," paljastab Õhtulehele Vladase luukerekapi ukse avanud allikas.

Kui Õhtuleht palub ärimehelt kommentaari, on ta kohe nõus kohtuma, kuid on kategooriliselt vestluse salvestamise vastu. Ta vestab ligi poolteist tundi, kuid ei vasta otse peaaegu ühelegi küsimusele. Näiteks ei oska Vladas selgitada, kust tuli põhjaläinud mööblifirma võlg, kuid kinnitab, et inkassofirma maksuvõlg on tekkinud pankrotimenetluse kestel tekkinud maksmata maamaksust. Tema juhitud ettevõtted Kraft Majad ja Kraft Arenduse OÜ on Vladase sõnul tegevuse lõpetanud: "2006.–2007. aastal, kui hakkas majanduskriis, tõmbasin neile joone alla," ütleb ta.

Kui allikas väidab, et Vladase ärid kõrbesid valesti majandamise ja ülekulutamise tõttu, siis raiub ta vastu: "Auditeeritud aastaaruannetes ja kohtupaberites on kirjas, et ettevõtted toimisid, olid kasumis ning mingit tühja kulutamist ei olnud."

Küsimusele, mis seob teda Rein Kilgiga, vastab ta, et ärimees ostis aastaid tagasi pangalt võlanõude tema ettevõtte vastu ja pärast seda läksid ta ärid pankrotti. Tehingute detailidest ei soovi Vladas rääkida, viidates, et isegi tema ei saa täpselt aru, mis juhtus.

Valimistel IRLis samuti parlamenti kandideeriv Rein Kilk ütleb, et ei soovi Vladasega seonduvat kommenteerida.

Vladase tausta tundva allika väitel ostis ta Kilgi firmalt Zelluloosi Kinnisvara Tartu maanteel asuva krundi, kuid jäi selle eest maksmisega jänni. Viimases hädas käendas seda Vladase elukaaslase isa ja nii ongi äia kodu, kuhu on registreeritud ka ärimehe firmad, praegu kohtutäituri meelevallas. 

Kust tuleb ikkagi raha? 

"See ei vasta mitte üheski punktis tõele," põrutab Vladas, kuid keeldub ka selgitamas kuidas asi tegelikult oli, miks lasub äia kinnistul ligi 250 000 euro suurune hüpoteek Zelluloos Kinnis-vara kasuks ning äi on eraisikuna pankrotis.

"See, millest Vladas elab, on müstika. Ja veel kuidas elab! Kallid reisid, kallid autod," valab anonüümsust paluv allikas õli tulle. "Vladas sõidab kõige kallima Lexsuse mudeliga 600L ja abikaasa sõidab Audi tippmudeliga A8!"

Vladas ei taha oma autost rääkida. Ometi on ta kuu aja eest Õhtulehe fotograafile poseerinud Lexuse roolis. "Auto ei ole minu nimel, üks sõber laenas. Elukaaslane sõidab teise sõbra laenatud autoga," lausub Vladas.

Millest ta elab, kui tema ärid on pankrotis, ning ta ise ega ka tema elukaaslane tööl ei käi?

"Ma olen aus inimene ja ei saa teile vastata, vastasel korral ma valetaks teile," annab Vadas kiire vastuse. Järgmisel päeval silub ta seda: "Mul ei ole raha, sõbrad ja lähedased aitavad. Noh, midagi on seifis ka. Üks sõber on mitu kuud järjest maksnud minu kodulaenu otse oma kontolt pangale. See võib olla uskumatu, aga ma isegi tangin 10 euro kaupa, sest raha lihtsalt pole. Ma ei käi ka väljas söömas. Sõidan lõunatama koju," kinnitab Vladas, et elab tagasihoidlikult. "Kohvikutes ja restoranides käin inimestega seoses tööasjadega kohtumas, sest mul pole kontorit."

Miks ei võiks rahalistes raskustes ärimees müüa võlgade katteks oma eramu Viimsis või teise Sauel?

"Ei saa müüa. Kui ma maja müün, on see ostuhinnast väiksem summa ja ma kannan kahju. Olen lõksus," ütleb Vladas.

Küsimusele, miks ta pole tööle läinud, vastab ta: "Üritan äriasju korda ajada. Äri teha ongi minu töö. Viia firmad pankrotist välja. Paraku Total Inkasso puhul pole see võimalik, sest see aeg, kui ma oleks saanud seda teha, on möödas."

"Aja sisustamiseks ja oma elu värvikamaks muutmiseks," ütleb oktoobris Reformierakonda astunud värske poliitik. Hiljem oma tsitaadi üle vaadanud, palub ta selle muuta järgmiseks: "Olen oma nahal kogenud, et äriedu võib olla heitlik, kuid püsivad väärtused, millele saab ka tulevikus loota, on pere ja sõbrad. Perekond, kes panustab laste haridusele, on elujõuline ja sama kehtib ka ühiskonna ning riigi kohta. Seda teadmist tahan riigikogu tasemel jagada ja ellu viia, sellepärast kandideerin."

Reformierakond oma kandidaadi taustas probleemi ei näe. "Isiklikke küsimusi oskab igaüks ise kõige paremini kommenteerida. Kandidaadi sobivusele parlamenti annavad hinnangu valijad," ütleb Reformierakonna pressiesindaja Silver Pukk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee