Tsiiviilisikud sõjast haaratud Donetskis.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Geidi Raud 4. veebruar 2015 11:40
Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) eesistuja Serbia välisminister Ivica Dačić kutsus eile Donbassi vaenupooli üles katkestama lahingutegevus Debaltseve linnas ja selle ümbruses, et rahumeelsed tsiviilelanikud saaksid piirkonnast lahkuda.

"Võttes arvesse jätkuvat ja ulatuslikku lahingutegevust ning kiirelt halvenevat humanitaarolukorda piirkonnas, kutsub OSCE üles vaenupooli viivitamatult sõjategevust lõpetama," vahendab Interfax Ukraina OSCE erivaatlusmissiooni teadet.

OSCE hinnangul peaks vähemalt kolmepäevane vaherahu Debaltseves algama kohe, et kiireloomulise evakuatsiooniga saaks viivitamatult algust teha.

Dačić andis OSCE eriesindajale Heidi Tagliavini ka ülesande see ettepanek kontaktgrupi osapooltele edastada.

Serbia välisministri arvates tuleks seda kolmepäevast vaherahu kasutada ka selleks, et asuda kokku leppima püsivamas vaherahus ning tagada Minskis kokku lepitud põhimõtete reaalne täitmine.

Ukraina konfliktis on ÜRO andmetel hukkunud seni juba üle 5300 inimese, paljud piirkonnad Ida-Ukrainas on sõjategevusest laastatud ning sajad tuhanded inimesed on olnud sunnitud kodudest lahkuma.