Maailm

JÄRJEKORDNE VÕIGAS MÕRV: ISIS avaldas fotod Jordaania piloodi elusalt põletamisest (10)

Õhtuleht.ee, 3. veebruar 2015 20:26
Moaz al-Kasasbehi abikaasa detsembris meelt avaldamas, et ta mees vabastataks.Foto: AFP / Scanpix
Terrorirühmitus ISIS avaldas oma ametlikul veebilehel fotod sellest, kuidas väidetavalt Jordaania sõjaväe piloot Moaz al-Kasasbeh puuri lukustatuna elusalt põleb.

ISIS-e terroristid pidasid al-Kasasbehi kinni detsembrikuus, kui ta oli USA juhitud koalitsiooni õhurünnakute käigus ISIS-e mitteametliku pealinna Raqqa lähedal oma alla kukkuvast F-16 lennukist katapulteerunud, vahendab CNN.

Samal teemal

Jaanuaris avaldas ISIS videosõnumi, milles öeldi, et al-Kassasbeh tapetakse, kui Jordaania ei vabasta džihaadivõitlejast iraaklannat Sajida al-Rishawit, kes vangistati seal 2005. aastal, süüdistatuna enesetapurünnakule kaasa aitamises.

Sõnumis lubati al-Rishawi vastu vabastada teine ISIS-e pantvang, Jaapani ajakirjanik Kenji Goto, kuid seal ei öeldud midagi al-Kasasbehi vabastamise kohta. Jordaania nõudis, et vahetuse osaks oleks ka al-Kasasbehi vabastamine.

Jordaania valitsuse esindaja Mohammad al-Momani ütles varem riigitelevisioonis, et Jordaania prioriteet on tagada piloodi vabastamine, kuna ta on pärit Jordaania hõimust, mis moodustab riigi hašemiitliku monarhia toetuse selgroo.

Laupäeval avaldati video, milles näidati väidetavalt Jaapani ajakirjaniku Kenji Goto ilma peata keha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee