Foto: Kuvatõmmis/YouTube
Õhtuleht.ee 3. veebruar 2015 14:49
2006. aasta 28. juunil jalutas Vladimir Putin Kremli hoovil, kus ta üht poissi märkas. Putin kükitas 5aastase Nikita juurde, tõstis üles tema särgi ja suudles last otse kõhule. Aastatetagune vahejuhtum on taas jutuks tulnud tänu Aleksandr Litvinenko mõrva uurimisele Londonis - surivoodil oma surmas Putinit süüdistanud endine Vene julgeolekutöötaja kirjutas Venemaa presidendi kraesse ka pedofiilia, meenutades just toda seika.

Putin sõnas 2006. aastal BBC-le otse-eetris kommentaare andes, et tema toonane käitumine oli spontaanne. "Ta tundus väga iseseisev ja tõsine... Tahtsin teda hellitada nagu kassipoega ja see kukkus välja just sedasi. Ta tundus väga armas," rääkis Putin, kinnitades, et selle taga polnud midagi. 

Venemaa ajaleht Russias Izvestija teatas aga, et nemad on üles otsinud koos turismigrupiga Kremlit külastanud Nikita. Poisike keeldunud pärast Putini suudlust oma kõhtu pesemast. "Ta meeldis mulle ja mina meeldis talle väga. Tahan ka ise presidendiks saada," teatanud üleöö kuulsaks saanud laps.