Valimised

Sven Mikser pakub presidendikandidaadiks Jüri Luike (18)

Toimetas Kristin Aasma, 3. veebruar 2015 13:01
Jüri LuikFoto: Erik Prozes / Postimees
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser näeks uue presidendina praegust Eesti suursaadikut Venemaal Jüri Luike.

"Lugesin eilsetest uudistest, et IRL on välja pakkunud oma presidendikandidaadi. Indrek Tarandil on kindlasti omad tugevused - ta on atraktiivne ja intrigeeriv ning pakub meediale põnevat materjali. Aga ma usun, et arvestades tänast julgeolekupilti meie ümber ja ka Eesti Vabariigi presidendi rolli ning pädevusi, vajame me Kadriorgu mõnevõrra teistsuguseid kvaliteete - tõsiseltvõetavust, välispoliitilist autoriteeti, rahvusvahelise suhtluse kogemust," kirjutas Sven Mikser oma Facebooki lehel.

"Kuivõrd presidendiamet ei ole parteipoliitiline, siis näeksin mina järgmise presidendina meeleldi Jüri Luike, oma kunagist eelkäijat kaitseministri ametis. Tema kasuks räägivad välis- ja julgeolekupoliitika süvitsi tundmine ning suursaadikukogemus nii Brüsselist, Washingtonist kui Moskvast."

IRLi esimees Urmas Reinsalu pakkus eelmisel nädalal oma partei presidendikandidaadina välja Euroopa Parlamendi saadikut Indrek Tarandit.

Samal teemal

02.01.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD I IRLi võimalik presidendikandidaat on Indrek Tarand
30.00.2015
LUGEJAD: Tarand presidendiks? Hoopis Siiri Oviir või Ingrid Rüütel!
29.00.2015
Indrek Tarand: presidendiks kandideerimine tuleb vägagi kõne alla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee