Eesti uudised

Mille üle juurdlevad Yana Toomi büroo esseekonkursil osalevad noored? (6)

Toimetas Kristin Aasma, 3. veebruar 2015, 09:42
Yana ToomFoto: MATI HIIS
Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi büroo välja kuulutatud noorte esseekonkursile teemal "XXI sajand. Mida kirjutavad Eesti venelastest tuleviku ajaloolased?" saabus 85 tööd, millest žürii valis välja 22.

Kõige rohkem esseesid tuli Tallinnast, Narvast ja Kohtla-Järvelt, mõned tööd saabusid ka Tartust, edastas Yana Toomi Eesti büroo nõunik Anastassia Belitško-Popovych.
Peamiselt osalevad konkursil 9.-12. klasside õpilased, kuid oma töid on saatnud ka 1. ja 7. klassi õpilased. Üksikud tööd saabusid üliõpilastelt, peamiselt humanitaar- ja sotsiaalteaduste teaduskonnast – tulevastelt ajakirjanikelt ja juristidelt.

Samal teemal

Enamus noori autoreid juurdlevad küsimuse üle "kes ma olen?" ning arutlevad, kas venekeelne vähemus Eestis säilib, missugune on siin maal vene keele tulevik ning sellegi üle, kelle poolele asuvad eestivenelased välise ohu puhul, ja kustpoolt see tulla võib.

Esseekonkursi žüriisse kuuluvad kirjanik Kaur Kender, ajakirjanik Sergei Stepanov, ajaloolane Sergei Stadnikov, Tallinna Ülikooli õppejõud Vitali Belobrovtsev ja Tartu Ülikooli teadur Valeria Jakobson.

Konkursi tulemused avalikustatakse 7. veebruaril Narvas, Euroopa parlamendi ALDE fraktsiooni korraldatud rahvusvahelisel konverentsil "Ida-Virumaa – Euroopa väravad". Seal loetakse ka avalikult ette väljavõtteid parimatest esseedest. Need samuti pannakse välja veebilehele www.yanatoom.ee ning konverentsi veebilehele www.idagates.ee .
Kolm esseekonkursi võitjat sõidavad veel enne kooliaasta lõppu Brüsselisse, parima essee autor saab auhinnaks iPad-i.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee