Eesti uudised

Margus Allikmaa: Rein Lang ei kõlba ERRi saatejuhiks! (24)

Karoliina Vasli, 3. veebruar 2015 07:00
PEAGI TÖÖTU: Märtsist on Rein Lang ametlikult töötu, kuid siiski Reformierakonna liige ja see CV ERRile ei kõlba. Foto: Arno Saar
Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa kinnitab, et riigikogust lahkuv Rein Lang (Reformierakond) ei hakka Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" kaasa lööma.

Langi kutsus kaassaatejuhiks Ekspressi peatoimetaja Allar Tankler. Allikmaa rääkis eile ERRi uudisteportaalile oma lootusest, et Tankler ja Lang jõuavad ise mõtteni, et Langi alaline osalemine saates "Olukorrast riigis" ei ole avalik-õiguslikule ringhäälingule kohane. "Samas ma mõistan ka Tanklerit, kes tahaks teha huvitavat saadet ja ise saatejuhina areneda. Ja selleks, et mingis mängus areneda, tuleb endale võimalikult tugev partner leida. Kuid rahvusringhäälingu huvides on tegutseda võimalikult erapooletult, tasakaalustatult ja sõltumatult."

Samal teemal

Allikmaa ütles, et on soovitanud Tanklerile mitut kaassaatejuhti ja pakub neid vajadusel veel. "Rein Lang on huvitava mõtleja ja osava väitlejana oodatud ühekordne külaline meie raadio- ja telesaadetes, kui saatejuhid ja toimetajad kutse esitavad, aga alaliseks saatekülaliseks saates "Olukorras riigis" tuleb Tankleril leida keegi teine."

ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk tunnistas möödunud nädalal Delfile, et peab ükspuha millise poliitiku asumist ERRi poliitikateemalise saate juhiks väga halvaks pretsedendiks.

"Nagu üks vanasõna hoiatab: lase kits kirikusse, ta läheb kantslisse kah," tõi Tammerk võrdluseks. "Lase üks poliitik avalik-õiguslikus meedias poliitikasaadet juhtima, kohe on teised järel. Huvitav, kelle ees siis ust kinni panna?" Tammerki sõnul võib arvata, et varsti on ootelehel Heimar Lenk ja teised. Lang pole asja pikemalt kommenteerinud. Delfile märkis ta napilt: "Tarmu Tammerkil on õigus oma arvamusele."

Eile õhtul oli Langi telefon välja lülitatud.

Puhkusel viibiv Tankler tunnistab Õhtulehele, et pole kõige selle peale praegu mõelnud ja ei soovi seda seega ka kommenteerida. "Ehk mõne päeva pärast võin sel teemal rääkida," sõnab ta.

Tankler hakkas "Olukorrast riigis" saatejuhiks umbes aasta eest, asendades poliitikasse siirdunud Anvar Samostit. Toona jäi teiseks saatejuhiks Kalle Muuli, ent nüüdseks on temagi taandunud, sest kandideerib sarnaselt Samostile IRLi ridades parlamenti.

Lang kinnitas juba talve hakul, et ei pürgi enam riigikokku. Delfi pärimisele, millega ta hakkab edaspidi tegelema, vastas ta: "Tööga".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee