Eesti uudised

Eesti Pandipakendi juht: taara "kinni hoidmine" toimus valdavalt maal

Maarius Suviste, 2. veebruar 2015 19:47

31 KOMMENTAARI

t
tony/ 3. veebruar 2015 14:36
soomes maksab taara nii ja nii palju aga soomes pead alguses ju rohkem raha ostu eest ka välja käima aga tundub et siin kommijad on pudeli korjajad kes ise oste ei soorita vaid viivad ainult taarat, minu meelest on hoopis see probleem et poes ei ole pandud välja täis hinda vaid pakend eraldi, eriti kahju on lastest kel kassas täpne limsi raha aga nõutakse 10 senti rohkem, laps võib nii soki saada
t
To Tony Eksid/ 3. veebruar 2015 21:36
Peabki rohkem raha välja käima aga see eest on ka taara hind õiglasem.
Alla 20 e ei saa isegi praegusel ajal praktiliselt mitte kuskilt kast purgi õltsi, kõik hinnad jäävad üle 20 juuri ja siit ka põhjus, miks soomlased meilt ohtralt alksi ostavad, kui oma riigile maksavad.
Ära saada siis kallimasse poodi lapsi ostma limpsi jooke, kui on olemas ka odavamaid poode, kus saab odavamate hindadega, et ka raha alles jääb.
Eksid selles suhtes, et kõik ei korja tänavalt taarat kokku vaid neile koguneb samamoodi taara poest ostes.
Näiteks pärast suuremaid pidusi on teinekord kodustki viidud ära korraga 250 euri eest taarat poodi tagasi ja saadud sellega tasuta õltsi.
Soomes on 2 võimalust, kas kogud hunniku taarat, või viid jupi kauppa poodi, kergem tassida, poest võtad vastu ainult paber kviitungi, mille paned kodus riiulisse seisma ja kogud kviitungeid taara asemel, sest soomes vähemalt taarakviitungitel on määramatu kehtvius aeg ja saad ükskõik kuna ära neid vahetada rahaks.
b
Boris Björn/ 3. veebruar 2015 13:46
Maal ollaksegi taara usku ju.
n
Naaber/ 3. veebruar 2015 11:42
h
Hea näide soome patentide ära andmisest eestis./ 3. veebruar 2015 13:19
kaotad kordades rohkem raha, kui saad nende eest soomes.
Soome patentide hinnad
Purgid 15 c
Plastik suur 40, väike 20
Pudel 10
Pudeleid jah ei viitsiks üle lahe edasi tagasi sama hinna eest viia, kuid plastik ja plekk taarat küll meil ei hakkaks ära andma, kui saab oluliselt vähem rulli kätte.
Veel eriti, kui auto on kanni all ja pole raskusi piletit ostes soome patente üle lahe viia.
Ehk ehe näide sellest, kui palju võid teise eu riigi patenitde eest raha kaotada.
k
kuule/ 3. veebruar 2015 13:47
Võõra riigi pakendit võõras riigis ära anda ei saa.
k
Kui võõra riigi taarat võõral territoorimil ära anda ei saa,/ 3. veebruar 2015 21:21
siis on ka see taara kinni hoidmine.
l
liina/ 3. veebruar 2015 08:55
Tegelikult paneb hoopis mõtlema,kui vaene elu eestis siiski on,kui kaks senti sunnib inimest taarat kinni hoidma. No,hea küll,oletame et viis kakskümmend pudelit,seega teenis lisaks 40 senti,mille eest ei saa pätsi säästuleibagi.
m
maakas liinale:/ 3. veebruar 2015 13:14
arvutada ei mõist vai? 20x 0,04=0,80 senti, aga nüüd 20x 0,10=2,00Euri - vahe on 1,20 ja selle iist saa 2 pätsi Säästuleiba...hüva isso sullegi!
l
lea/ 3. veebruar 2015 06:28
Maal ei saagi iga pudelit eraldi ära viia, sel lihtsal põhjusel, taara automaat asub 25km kaugusel.
Mida te siis lootsite ?/ 3. veebruar 2015 06:27
Maal on ju elu palju kulukam kui linnas ja teenistused kohapeal vastupidi, vähemtasustatavad. Iga kopikas tuleb enne näpu vahelt lahti laskmist pikaks venitada.
m
Maarahvas/ 3. veebruar 2015 00:26
Ikka vaja maal elavaid inimesi materdada jah ??? Mida iganes. Sellepeale ka mõtlete, et maarahvas hoiab taarat kinni2 kuna neil ei ole iga paari meetri tagant taaraautomaati vaid on 1 ja ainus ja aeda ka mitme kilomeetri kaugusel?? Elan ise ka maal ja ma olen nüüd kurjategija. Kujutate ette - ma olen taarat kinni hoidnud üle poole aasta. :o Uskumatu, eks. Kuidas ma võisin.
Lihtsalt ei näe mõtet iga paari pudeli pärast mitu km maha kõmpida, taarakott seljas.
s
Siiani paneb hämmastama see, et juuro tsoon küll tehti, osad seadusedki nõuti / 3. veebruar 2015 06:21
võrdsed.
Kuid eelkõige väga oluline asi jäeti tegematta.
Nimelt siiani pole aru saanud sellest, miks taara hind ei või olla igal pool eu piires sama ja kõikide eu pante võiks saada tagastada igal pool eu riigis, kus iganes ei viibiks.
Praegu makstakse meil tegelikult üsna vähe taara eest.
Soome hinnad
Plekk purgid olenematta suurusest 15 centi.
Klaasid 10 senti.
Plastikud suured 40 senti ja väikesed 20 senti.
Tänu sellele varem näiteks välismaist taarat või taarat, mis aparaat vastu ei võtnud loobiti kas puruks või jäeti tänavatele, parkidesse, metsadesse ripakile, ehk reostati teisisõnu loodust.
Küll aga on üsna nigel anda ära näiteks just soome taarat, mille hind on meie omast tunduvalt kõrgem, veel eriti, kui seda on suures koguses.
Siis on jällegi mõtet nende taara alles hoida ja sõita kas ise soome või anda tuttavale soome kaasa, kes need rahaks vahetab.
Ka teatuid plekk purke soovitaks parem purustades suurtesse hunnikutesse koguda, sest alumiiniumi hind on üsna hea ja vana raua kokku ostu punktid ostavad neid kallimalt ära.
Ainuke uus hea omadus on see, et nüüd saab kõiki taarasi korraga masinasse toppida.
Kuid ka siis võib aparaat petta, kui tehnika peaks jupsima.
Paraku kõikides poodides pole ka seda süsteemi vaid on veel vanad süsteemid peal.
Lisaks väike poodidel pole samuti taolisi süsteeme.
Seega järjekordselt toob selline süsteem ka kaasa pikki kilomeetreid maha kõndida või sõita, et korraga kõiki ära anda.
Ahjaa ise kogun ka tavaliselt umbes pool aastat, aasta taara ette, et ära anda kas 20/50/100 e eest korraga. Ka kroonu ajal kogusin taarat samal moel.
Samuti peaksid taara kviitungid kehtima täpselt seni, kuniks patentide pole kehtetuks tehtud, ehk teisisõnu eluaeg.
Näiteks soomes tööl aeg ajalt käies tuleb sealgi taarat ära viia, alati kogun kviitungid alles, mõnikord on rahakoti vahel vanad kviitungid olnud üle poole aasta.
Ehk teisisõnu on taarakviitungeid väga mugav koguda, kui rahalisi väärt pabereid, mis ruumi ei võta.
Uusi automaate võiks olla igas suuremas linna osas vähemalt 5 km piires.
m
Mart Palmas/ 3. veebruar 2015 06:46
Miks sa üksnes Soomega võrdled? Ehk sellepärast, et enamuses EU maades polegi pandisüsteemi? Või pole sa peale Soome-Rootsi mujal käinud.
s
Sa loe kommentaar hoolikalt läbi./ 3. veebruar 2015 12:05
Soomest oli toodud hinnad näiteks, ehk üks kallimate patendi hindadega eu riik, paljudel teisetel eu riikidel pole pandi hind nii kõrgel tasemel.
Ja mis vahet seal üldse on millise maa patendi hinnakirja esile tood näiteks, kui juttu oli sellest, et miks ei ole eu tsoonis kehtestatud patentide hinnakiri võrdväärseks, vaid ühel on madalam hind, teisel on kõrgem.
Sellise ebavõrde hinna taseme pärast ei viitsigi välismaalt paljud enam koju taarat tooma hakkama, kui mõtekam on need prügikasti visata või nendega loodust rikkuda., kui hind oleks sama igal pool ja saaks rahaks samuti igal pool teha oleks ka loodus puhtam.
l
Lisaks on soome üks ligemaid naabreid, kust käib palju / 3. veebruar 2015 12:09
soome turiste ostmas meilt alkoholi, samamoodi meie eestlased, kes viivad soome meie alkoholi, kogu pant aga visatakse sisuliselt minema.
Vaid vähesed aevuvad aega kulutades oma pagasi ruumi raisates tühja taarat kodumaale tooma.
Sama seis ju ka rootsis või lätis ja leedus.
Lätis ja leedus on ainuke eelis, et seal ei pea laevaga üle sõitma ja on kergem ja lühem teekond taara tassimisel.
Kuid siiski miks nii loll süsteem, et ei saa anda ära igal pool taarat ja vahetada see rahaks ?
s
sellepärast ei saa,/ 3. veebruar 2015 13:51
kui sa ostad ühes riigis, siis ostes maksad ju pakendi eest ka, aga teine riik ei saanud seda raha, sellepärast ei saa ka tagasi maksta taara eest.
n
nimi/ 2. veebruar 2015 21:35
no näe siis jälle maainimesi materdada või alandada võimalus.küll mõnel kohe see kurjus sees.mille järgi see statistika tehti ,et maakaid süüdistada? minuarust just linnas inimesi rohkem elab ja pigem ikkagi see protsent kalduks sinnapoole,et linnainimene hoidis seda taarat kinni rohkem .
a
asd/ 3. veebruar 2015 00:50
Ilmselt on statistika lihtne - kui detsembris ja jaanuaris kukkus tagastuste arv võrreldes varasemaga tunduvalt, siis ongi võimalik piirkonniti välja arvutada seda "investeerijate" arvu. Et ka mu enda vaene Soomes töötav lähisugulane, kellele ma kogu oma taara annetan, ladustas seda viimased kuud kuuris, usun, et paljud toimisid samuti.
a
asd/ 3. veebruar 2015 00:54
Ehk teisisõnu, pole mõtet asja võtta isiklikult, kui maal elate. Kui ise ka igat senti sõrme vahel veeretaks, siis ilmselt on ühe plekkpurgi pealt 6 lisasendi teenimine päris suur summa (arvutage kasvõi vanasse valuutasse ümber). Arvestades, et ise olen parimatel päevadel tagastanud mitme kuu kogumise korral 60 euri eest taarat, siis praegu oleks see päris suur summa. Pole enam lihtsalt kohta, kuhu seda koguda ja koti kaupa ära viimine ei tasu lihtsalt kütuse kulu näol ära.

s
Saunaelanik/ 2. veebruar 2015 21:33
Maal polegi kuhugi taarat viia kui pole poodigi, tuleb auto muretseda, et linna sõites kaasa võtta. Nii see eluke veerebki, egas mõne tühja taara pärast linnasõitu ette võeta, niipaljukest seda aru ikka järel on. Tänapäeval saab maal elada ainult rikas ja terve inimene, kellel on ka auto liikumiseks. Vot nii.
f
fll/ 2. veebruar 2015 21:12
Maal pole tegelikult sihukesi kahe sendi parme, sest niisugused ei suuda siin elada; vast ikka linna prükkarid, keda on linnad paksult täis, korjasid taarat.
p
Pandile/ 2. veebruar 2015 21:09
Sa vist valetad.Vaevalt sul 400 pudelit oli.8 eurot võitu tähendab 400 taarat.21 euri ja 8 euri ei lähe kuidagi kokku.
m
maamihele/ 2. veebruar 2015 21:01
Su aritmeetika lonkab väheke.Kast õlut (ziguli) 6.60 Taara viisid tagasi ja said 2.40 Selle eest said osta
7 putlit õltsi ja raha jäi järgi 9 kopkat.Viisid 7 taarat tagasi,said 84 kopkat.seega oli sul raha 84+9=93
kopkat.Selle eest said kohapeal joomiseks täpselt 3 putlit.Kokku seega20+7+3=30 õltsi.Oli ju nii?
t
teadus/ 2. veebruar 2015 20:57
kui taara ette ei jää ja pole just vajadust leiva raha järele, siis kaine mõistusega inimene ei viinud enne hinnatõusu taarat ära. olgu siis või need mõned sendid. mõtlevale inimesele iseloomulik. pandipakendi juhil on mõistus "kinni kiilunud".
m
maamiis/ 2. veebruar 2015 20:48
see kaks seni nüüd küll mingi eri võit ei olnud .Kui muud head ENSV ei olnud ,siis taara hind oli küll paigas .Mäletate veel Ostsid kasti õlut (kui said ,aga see eriteema) jõid tühjaks ,hommikul s..t olla ,aga abi olemas viisid taara ära ja said selle eest POOL kasti õlut!!!!!jõid selle ära tagastasid taara ja õhtuks oli ikkagi kuus pudelit õlut jne jne.Nüüd saad parimal kuhul kasti õlletaara eest KOLM pudelit:) .Sellega ei saa peadki terveks ju ,rääkimata õhtusest õllest
p
Pant/ 2. veebruar 2015 20:59
Viisin täna taarat ja sain sama koguse eest 21€ võit oli pea 8€! Minu jaoks on see raha ja võit igatpidi.
e
Ei mõista../ 2. veebruar 2015 20:39
Kas taara kinni hoidmine oli kuritegu? See on samasugune taktika,nagu börsilgi. Kui võimalik teenida 1000€ asemel 10000€ siis miks ma ei tohi seda võimalust ära kasutada?
v
võid,/ 2. veebruar 2015 21:05
aga vahekasult pead maksma maksud. Taarahinna vahe tuleb deklareerida ja 1. märtsiks ära maksta!
ä
ärikas/ 3. veebruar 2015 17:35
o
olku/ 2. veebruar 2015 20:25
Mis kinni hoidmine. Ma elan maal ja vastupidi ma ostsin juurde