Valimised

Ossinovski: eesti keel tuleb selgeks õpetada ka nendele vene noortele, kes gümnaasiumi ei jõua

Toimetas Kristin Aasma, 2. veebruar 2015 13:28

30 KOMMENTAARI

j
jevgenil on õigus, / 4. veebruar 2015 07:11
vajame eesti keelt oskvaid juuksureid, lukkseppi, elektrikuid, müüjaid, medõdesid jt, kes otseselt suhtlevad igapäevaselt inimestega.Gümnaasiumiõpilane kui ta orienteerub kõrgharidusele tema õpib nagunii juba vajaduse pärast keele ära.
l
lapsevanem/ 3. veebruar 2015 20:06
Tegelikult on Ossinovski õigel teel.
r
Raamatut tuleb lugeda lõpust alates/ 3. veebruar 2015 13:52
ja paremalt vasakule.Varajasemalt on kõiki õpetatud valesti...Küll Ossinovski vead parandab...
e
Ele/ 3. veebruar 2015 11:47
Minister Ossinovski valdab ilusat eesti keelt ja on igati selle poolt,et ka siin elunevad venelased,oskaksid selle maa keeltg,kuhu nad ennast sisse on seadnud.Olen igati Osssinovski ga nõus
e
Eesti mees/ 3. veebruar 2015 10:42
Meile pole veel venelased jõudnud , neil vaja enne olemasolev sõda võitta , siis kohe edasi , meie ju kõige lähemal . On vaja just OSSINOVSKI suguseid riigi aparaadi juurde ja olenegi jällegi ENSV.
No mida meie , väike EESTI saame suurele venemaale vastu hakata , oma mõne tankiga ....? kas ikka tuleb meile appi keegi ....? nagu näha vaatavad kõik pealt kuidas venelased tapavad süütuid inimesi , kas meie ikka pääseme sellest tapatalgust .....? meil pole ju rahvastki nii palju et vastu hakata , pea pooled on EESTI vabariik juba küüditanud eestist minema moraalselt . Hr OSINOVSKI jutt on kahtlane , et eesti riigi keel peab olema selge , aga venelased ei tahagi eesti keelt õppida , äkki PUTIN päästab olukorrast
l
lahendus on / 3. veebruar 2015 08:07
Ministri isiklik eeskuju ja eesti kool.
h
Halloo!/ 2. veebruar 2015 23:57
Kuidas saab aastakümneid Eestis elanud peresse jätkuvalt sündida võõrkeelselt kõnelema hakkavaid lapsi,nii et tuleb nõuda neile riigikeele õpetamist koolis,mitte peresiseselt,...see on küsimus härra haridusministrile.Kas siin on mingi vimm ja vägikaika vedamine või milles on põhjus????
l
lollike/ 3. veebruar 2015 15:24
kas sa tahad, et venelased räägiksid kodus eesti keeles? Isegi nõuka ajal ei nõutud vastupidist.
h
Hargo/ 2. veebruar 2015 23:24
Üks asi on õpetada,teine asi on kasutada.Olen näinud paljusid venelasi,kes oskavad tegelikult eesti keelt,aga ikka ei kasuta seda.Ei tea kas asi on eneseuhkuses või tundes,et olen suur,võimas,teen mis tahan.Siin küsimus pigem egolaksus,mille vähendamist paraku ei õpeta keegi.Eelpool üks kasutaja kirjutas ka,et venelased ei õpi eesti keelt.Mõned ei tahagi õppida.Kes on eesti keele selgeks teinud ja kasutavad seda,on tõsiselt tublid ja müts maha nende ees,et austavad Eesti riiki.
m
miks ei kasuta?/ 3. veebruar 2015 15:26
Sellepärast, et paljud eestlased kukuvad kohe pilkama. Isegi siin netis ju kohe tänitatakse, kui arvuti on mõne tähe vahele jätnud, või liigne täht on tulnud.

d
DD/ 2. veebruar 2015 18:27
Vot sellest ministrist ei saa aru ûkspäev räägib üht, teine päev teist. Kuidas ta üldse ministriks sai, kes teda valis. Selle peaks küll riigiaparaadi juurest kaugemale hoidma.
õ
õpetada või õppida ?/ 2. veebruar 2015 16:22
mina õppisin lapse-põlves ise vene k selgeks. koolis sai grammatikat veel juurde. ja ma olen omal kodumaal. SEST ! ma olen oma hingelt patrioot. mitte mugavus-pagulane. las õpivad ka sisse-rändajad. ja las õpivad ISE !
k
kes meile on / 2. veebruar 2015 15:11
vene keelt ÕPETANUD, ikka ise õppisime, lasteaiad ja koolid olgu eestikeelsed ning kogu lugu.
ä
ära soga/ 2. veebruar 2015 16:24
venestamise kõrghetkel, 80te algul hakati vene keelt õpetama lausa 1.kl peale,
seal on vaks vahet kolmanda võõrkeelega, mida õpetati alles keskkoolis või ülikoolis ja mida paljud rahuldavalt selgeks ei saa
n
No/ 2. veebruar 2015 18:43
need teadmised vene keelest, mis anti 80te alguses, olid tegelikust vene keelest ikka väga kaugel.
k
Kuule NO/ 3. veebruar 2015 10:14
Ära aja lolli juttu, mina olen oma 80 aastate venekeelega kõik oma asjad venelastega ära rääkinud. Ma oli 9 aastane kui kolisin Viljandist Tallinna ja ma olin võimeline vene rahvusest naabrimehega rääkima. Ma polnud enne ühtegi venelast näinud aga keel oli suus.
O
ma, ma, ma/ 3. veebruar 2015 15:29
On inimesi, kellel annet keele peale ja kergesti jäävad keeled meelde, teistel jälle mõnele muule alale anne. Aga hea oleks, kui oleksid ka mõtlemisvõime saanud koos keelega :).
m
Miks`?/ 2. veebruar 2015 15:09
Kulla minister, ei ole olemas õpetajat, kes lapsele vägisi keele selgeks õpetab. Ise peab ikka õppima. Laps ja tema pere peavad teadma, miks seda vaja on. Peab olema motivatsioon. Naiteks, saada Eesti kodakondsus. Huvitav, miks venelastel puudub eesti keele õppimise isu Eestis, kuid USA-s oskavad kõik venelaste lapsed väiksest east inglise keelt,
l
Lihtne ja loogiline/ 2. veebruar 2015 15:21
Kui Eestis sündinud nö eesti venelane! Pole ära õppinud ja sooritanud eesti keele eksamid Põhikoolis/Keskkoolis/kõrgkoolis!
Siis saab laps omale passi märgi: Kodakondus Muulane ehk teisisõnu immigrant! Ja Euroopasse pole tal üldse asja! Ainult läbi Viisade.
e
Kindlasti/ 2. veebruar 2015 18:45
ei ole te näinud ja kuulnud neid õpetajaid, kes eesti keelt vene koolides annavad, muidu ei tekiks sellist arusaama.
e
Eesti Sotslik Okupantide ja Kolloborantide Jerakond/ 2. veebruar 2015 14:41
Kui Sotsid ja Kesk võimule saavad, siis taastatakse ENSV. Lauristin läheb oma vanemate jälgedes Moskvasse ja kingib taas Eesti vabariigi Venemaale.
k
kui sotsid võimule ei saa,/ 2. veebruar 2015 15:45
siis kingitakse Eesti jänkidele. Kõrgkoolid muudetakse ingliskeelseteks, eestlast valmistatakse ette suure maailma jaoks, eestlus kui selline kaob, nii et tee oma järeldused. Eestlane pole suuteline iseseisvalt elama, ikka peab kusagile poole koogutama. Kogu aeg venelase kirumine ei vii kusagile.
h
HK/ 2. veebruar 2015 14:30
see on väga lihtne. tuleb alustada sellest, et venekeelsed lasteaiad ära kaotada.
m
mumm/ 2. veebruar 2015 14:24
Alustada tuleks kooli juhtidest ja õpetajatest. Kui õpetaja ei oska riigi keelt, siis mis tase sellel õpetajal on. Ta veab kogu kooli maine alla ja sealt algabki eestivastane õpe koolides. Kihutatakse lapsevanemad ja õpilased riigi vastu ja nüüd siis minister soovib õigustada ja põhjendada oma udutamisega. Minister öelgu otse välja, et kõikides koolides on esimesest klassist alates kõik ained eesti keeles ja osadel koolidel on võimalus õppida ka süvendatult vene keelt. Mis siin nii palju ümber pudru keksida.
e
eestlane/ 2. veebruar 2015 14:15
Kõige rohkem teevad viha need venelased, kes ütlevad otse, et nad EI ÕPI eesti keelt! Olen selliseid venelasi kohanud. Eestlasena ütlen neile samuti, et ma EI RÄÄGI nendega VENE keeles! Eestlased on ise paljuski SÜÜDI, et hakkavad venelastega kohe purssima oma vigases vene keeles - seda EI TOHI teha! Rääkige venelastega ainult EESTI keeles!

k
K./ 2. veebruar 2015 14:06
Normaalne on see, kui valdad selle riigi keelt, kus riigis oled sündinud ja elad! Ei lähe ju nt Prantsusmaal nõudma, et peate minuga rääkima vene keeles.
n
no/ 2. veebruar 2015 14:03
Ma arvan , et see on võimatu , sest Vanemad ei luba eesti keelt õpida , kuna Eestlased on ju USA käepikendused ja fashistid jne.
p
Paistab,/ 2. veebruar 2015 18:48
et ka eesti keelsetes koolides pole emakeele tasemega kõik korras.
j
jjjjjjjjjjj/ 2. veebruar 2015 14:00
Lõpetage see lubaduste andmine ometi ära.Aitab igasugustest lubadustest.Aunaste iga päev lubab.Meie inimesed pole rumalad ja sellepärast valivad teda.Kagu-eestisse tulla reklaami tegema Kõigil olgu eesti keel suus kes tahavad Eestis elada.
e
eesti keelt oskav/ 2. veebruar 2015 13:39
No ei saagi aru,kas valimisreklaam vöi misasi???Köigepealt tuleks kūsida..kas ūldse tahetakse riigikeelt osata..Lasnamäel vist kūll mitte.