Foto: Arno Saar
Teet Teder 2. veebruar 2015 07:00
Kes peaks maksma trahvi ülekoormatud autorongi eest – kas sohver või vastutab ka laadija?

Aseri mees Gennadi on rekkajuht ja maruvihane talle koormat laadiva töölise peale. "Ta paneb ikka mulle ülekoorma. See on ebaseaduslik ja eluohtlik, aga ma ei saa midagi teha. Trahve saan politseilt mina, aga tema ei vastuta millegi eest?"

Kahe mehe tüli on tegelikult laiem probleem, mille üle arutleb ametiühing politseiga juba poolteist aastat.

Gennadi, sõpradele Genka, on rooli taga olnud pool sajandit. Ei visanud võtmeid nurka pensionilegi jäädes. Gennadi ostis mõned aastad tagasi endale palgihaagisega veoauto ja rabab nüüd füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE). Auto on vana, aga Gennadi hoolitseb selle eest hästi. Vana Volvo on tipp-topp korras.

Tööd on ja pensionilisa teenib Gennadi sellega hästi. Aga rahul ta kahjuks ei ole. Gennadi maksab politseile trahve, mis seaduse järgi ongi tema kanda. Aga talupojamõistus ei lase autojuhil rahule jääda, kui 9. jaanuaril algatas politsei Gennadi kohta järjekordse menetluse. Tema Volvole oli laetud liiga palju puid. Ametnike keeles oli rekka’l ülekoormus.

"Ma ärkasin kell 4 hommikul üles ja kirjutasin pretensiooni valmis," näitab Gennadi joonelisele paberile helesinise pastatindiga ilusa käekirjaga kirjutatud kahe lehekülje pikkust selgitust politseile.

Selgituse põhiline osa on selles, et koorma laeb peale tõstukijuht.

Autojuht sai hukka

Miks konstaablid teda trahvivad, mitte laadurimeest? "Kunda sadamas mees pani toikadega (palgiveoka metallist postid) tasa. Ma ütlesin, ma ei taha toikadega tasa, pange vähem," seletab ähmis Gennadi, kuidas ta on hädas laadijaga, kes ei kuula sugugi, kui talle öeldakse, kui palju tohib autole palke laduda.

"Ta oskab tööd teha, aga niisugune kirvemees on," ütleb Gennadi ja sõimab meest rannarahva kombel kõige õudsemate sõnadega ehk kalavargaks.

"Kundas oli juhus, kus autojuht sai surma. Nüüd ma kummardan pead nende poiste ees, kes seal laadivad," võtab Gennadi mütsigi kõleda külma käes austuse märgiks tublide töömeeste ees peast ja jätkab lausa nutueelse häälega: "Poisid tulevad ja küsivad, kui kõrgele panna ja panevad ükskõik millise kõrguse. Palgid on nagu tikud toosis. Aga sellest mehest ei saa jagu."

Gennadi kirjeldab, et autod seisavad koormatult tihti kõrvuti ja ühe auto kõrgest laadungist võib puu teise masinagi juhile pähe kukkuda. "Ma ei taha, et puu mulle pähe kukub! Kuidas Soomes on? Mul poiss käis, seal üks kord õpetatakse, teine kord hoiatatakse, et tee ilusti, kui siis ka ei oska, rahakott lauale. Rahakoti kaudu. Pole vaja politseinike juurde minna. Miks siin võib politsei mind trahvida?" kirub Gennadi.

"Ma lällaris (raadiosaatja) ütlen, lugupeetud tõstukijuhid ja autojuhid. Tõstukimeestele: koorem toikadest allapoole ja autojuhtidele: koormarihmad – ärge unustage. Sõidan selle mehe tõstuki alla ja juba esimene pakk läks kõrgemale. Ma ütlesin, kaks ja pool lõuatäit, siis on koorem madalam ja politsei ei hakka peale. Mina vaatan, kolmas lõuatäis läheb juba üle. Ma hüppasin kabiinist välja, selle harjaga ma näitan talle (Gennadi haarab auto küljest kolmemeetrise varrega pürsti), pane siit maalt, 30 sentimeetrit madalamalt. Mees ei vaatagi minu poole. Viskas ruttu ja keeras kohe selja. Teine pakk samamoodi. Aga teate, minul on võimalus teda ainult sõimata," arvab Gennadi juba, et äkki ilma kaklemiseta ei saagi.

"Tema vist nägi, et politsei on Kunda muuseumi juures ja sihilikult pani täis koorma. Politsei ütleski mulle, aga miks sa siis välja sõitsid, kui ülekoormus on? Aga me peame ju välja sõitma. Tellija nõuab. Aeg on tähtis. Laev tuli sellele ettevõttele ja peame selle aja jooksul laadima. Mina jään vaidlema, teine mees jääb vaidlema, mis nii saab? Ma ei saa kõigi pättide eest ära maksta. Mul ei ole nii palju raha."

Mure tõstukijuhiga, kes hooletult koormat laadib, on teistelgi autojuhtidel.

Tõstukimehe ülemusele tuleb Gennadi pahandamine üllatusena. "Minule ei ole keegi kaebamas käinud ja mina ei tea sellest midagi," ütleb ta.

"Me ei kaeba, sest me ei olnud politseilt saanud karistust. Nüüd saame kõik järjest. Üks kahemeetrine mees ütles juba, et kurat, ma paneks talle vasta lõuga," ütleb Gennadi selle peale.

Autojuht on sundseisus

"Kui veoauto juht on ülekaaluga juba teele jõudnud, siis on vastustus eelkõige temal."

Kahem soovitab sellisel juhul autojuhil endale kindlaks jääda - kui juht on kindel ülekoormuses, siis selliselt teele ta sõitma minna ei tohiks. "Kaup jääb vedamata ning hakatakse otsima põhjusi."

Politsei: osa juhte saab raskemate koormate vedamise eest palgalisa

Põhja prefektuuri liikluspolitseinik Meelis Moor:"Autojuhtide esmane põhjendus on teadmatus, kuigi aastaid on seda tööd tehtud ning suure tõenäosusega teatakse tegelikult poole tonni täpsusega, millal on koorem raskem ja millal mitte. Ent muidugi võib olla ka erandeid.

Kui sellised vabandused ja põhjendused järelevalveametnikku ei rahulda (sama juht on mitu korda sarnase rikkumisega vahele jäänud), siis pakutakse uut põhjendust: et tööandja sunnib. Jah, on ettevõtteid, kus see võibki nii olla, samuti ka selliseid ettevõtteid, kes tasub trahvid ära, et veokulu kokku hoida. On aga ka selliseid juhte, kes täiesti teadlikult veokeid üle koormavad, et lisaraha teenida. See tähendab, et mõningad ettevõtted pakuvad autojuhile palgalisana välja raskemate koormatega sõitmist ja sellega on osa autojuhtidest päri.

Kindlasti hindab ja kaalub järelevalveorgan kõiki põhjendusi ja tõendeid objektiivselt, kuid juhin tähelepanu, et enamik ümarpuidu vedajaid(autojuhte) laadivad ise koorma oma sõidukile, suure tõenäosusega selleks, et ettevõte ei peaks palkama lisatööjõudu. Autojuht on ettevõtte esmane esindaja, kellega järelevalvaja suhtleb ja seega tehakse autojuhiga kõik esmased menetlused. Loomulikult jääb sellest märge liiklusjärelevalve infosüsteemi, mille kaudu pädevad asutused kontrollivad ka ettevõtteid.

Tuleb mõista seda, et ülekoormatud sõiduk – ka autorong – kujutab liikluses suurt ohtu. Sõiduk on ehitatud vastu pidama tehases määratud tingimustes. Sellega on arvestatud pidurisüsteemides, keredetailide tugevuses, pidurdusteekonnas jne. On ju selge, et nende tingimuste eiramine võib kaasa tuua nii sõiduki rikkeid, raskusi pidurdamisel, teelhoidmisel jms. Ülekoormatud sõidukiga on oht õnnetusse sattuda olulisel määral suurem kui normkoormaga sõidukiga liigeldes. Samuti ei pea meie teed sellisele koormusele vastu."

Kommentaarid  (52)

Velts 4. veebruar 2015 11:13
Selliseid Tolguseid kes ülekaalulise koormaga salaja öösiti maanteele hiilivad tulebki trahvida.
Ja kui teine kord veel vahele jääb siis ka kinnimajja panna.
xxxx 3. veebruar 2015 21:20
..tehke sis toikad lühemaks,et laadija ei saaks võimalust ÜLEkaalu laadida!!!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS