Eesti uudised

Lisatud Ojulandi kommentaar!

Ojulandi erakonnas käärib: kaks juhtivliiget hüppas üle parda (59)

Karoliina Vasli, 2. veebruar 2015 07:00
KAS OJULAND PÄÄSEB RIIGIKOKKU? Hiljutine Emori uuring näitas, et kui homme oleksid riigikogu valimised, annaks RÜE-le oma hääle üks protsent valijaist. Valimiskünnis on Eestis viis protsenti häältest.Foto: Teet Malsroos
Kristiina Ojulandi parteist lahkunud Peeter Reemann ütleb, et pettus, sest Ojuland üritab meeleheitlikult poliitareenil püsida – aadetest ja Eesti elu parandamisest pole juttugi.

Laupäeval tähistas Ojulandi tüüritav partei Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) Sagadi mõisas oma esimest sünnipäeva. Pidupäeva rikkus teade, et samal päeval astusid parteist välja aseesimees Peeter Reemann ja juhatuse liige Imre Termonen. Veel mullu suvel kiitis Reemann Postimehele: "Kristiina on teotahteline ja võimekas naisterahvas, ma toetan teda sada protsenti."

Samal teemal

Nüüd sõnab Reemann Õhtulehele, et erakonna eesmärgiks oli inimesi kaasata ja midagi poliitmaastikul muuta, kuid sellest sai hoopis Ojulandi eraprojekt. "Minu teada pärast Reformierakonnast väljaheitmist ükski teine partei teda oma sekka ei kutsunud. Tema soov poliitikas jätkata oli nii meeleheitlik, et lõi oma erakonna," arutleb ta.

Reemanni sõnul pidanuks nad pakkuma alternatiivi senistele tagatubadega ja mingil määral korrumpeerunud erakondadele, kuid tegelikult on ka RÜE suletud süsteem ja seal midagi muuta või kaasa rääkida on keeruline. "See meenutab rongisõitu, kus juhikabiini ei pääse. Hoogu peatada ei saa, võimalik on vaid kaasa sõita või maha hüpata," võrdleb ta.

"Ei saa muidugi öelda, et mingisugust demokraatiat pole. Keegi mind erakonnast ära ei saatnud ja kuni lõpuni proovisin aidata ja rongi rööbastelgi hoida, aga tundub, et hakkasin oma mõtetega pigem segama, nii otsustasingi lahkuda."

Lahkhelidest hoolimata rõhutab Reemann, et soovib Ojulandile edaspidiseks edu.

Erakond avaldas laupäeval lakoonilise pressiteate, kus RÜE aseesimees Evelyn Danilov seletas, et värske ja uue poliitilise jõu arendamine on raske töö ja inimestel võibki aja- ja jõuressurss otsa saada. Ojuland vastas pühapäeval telefonile, kuid palus küsimused meilile saata.

Tulenevalt lehe trükkiminekuajast ei saanud avaldada Kristiina Ojulandi küsimusi, mis saabusid õhtuks. Avaldame selle täna hommikul:

"Suur enamus Rahva Ühtsuse erakonna (RÜE) liikmeid on uued inimesed Eesti poliitikamaastikul. Meie programmis on uued ideed Eesti edasiseks arenguks, mis on üheskoos läbi arutatud ja üldkogul heaks kiidetud. Erakonna ehitamine nullist ja ilma erilisi materiaalseid vahendeid omamata on suur ja pingeline töö. Esimene aasta on välja toonud inimeste võimed ja oskused. Oma kogemusest julgen öelda, et sellist asja ei ole võimalik teha ilma meeskonnata. Üksi erakonda ja ainult iseenda jaoks ei suuda isegi Kristiina Ojuland teha," kirjutab Ojuland Õhtulehele saadetud kommentaaris.

Ojulandi sõnul on erakonnal üle Eesti 11 ringkonda, mida juhivad inimesed, kes kõik osa meeskonnast, igal nädalal on toimunud ka RÜE juhatuse koosolekud, milles osalesid ka Peeter Reemann ja Imre Termonen. "Tuleb aru saada, et ühel hetkel võib inimeste jõu- ja ajaressurss lõppeda. Endiste reformierakondlastena panustasid Imre ja Peeter omi oskusi ja kogemusi nii erakonna programmi väljatöötamisel kui mujal. Erakond hindab seda kõrgelt ja tänab tehtud töö eest. Eilsel üldkogul jäid erakonna liikmed ilma selgitusest, miks kaks juhatuse liiget lahkuvad, kuna nad Sagadis ei viibinud. RÜE uuenenud juhatus jätkab oma tavapärast tööd ja tegeleb riigikogu valimistel erakonna nimekirjas kandideerivate inimeste toetamisega. Oleme seadnud eesmärgiks ületada viieprotsendiline valimiskünnis."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee