Eesti uudised

Õpetaja karistas ulakat poissi – kõrist kinni ja rusikas nina alla (129)

LISA KOMMENTAAR

Thor 3. veebruar 2015 21:50
"Karistus õppetööd puudutava korralduse mittetäitmise eest oli küll kohane, ainult oleks pidanud olema edastatud ilma ähvarduseta."
100% nõus. Mis mõttes, et kas löön? Oleks pidanud laksu kohe ära andma, aga mitte ähvardama.
sellised 3. veebruar 2015 20:12
kaagid ujuvad juba lasteaias pinnale. Mammad tulevad sõimavad lasteaiaõpetajaid laste kuuldes ja tunnevad selle üle uhkustki. Karistamatuse tunne, igasuguse vastutuse puudumine annabki lapsele õiguse käituda õpetajatega samamoodi nagu tema vanemadki. Ja eks nende vanemate vanemad käitusid ka nii. Nagu suletud ring.
miks 4. veebruar 2015 10:00
kohe süüdistada, tegelikult on mind just lapse kuuldes lasteaia "õpetaja" sõimanud nii et vähe ei ole. Tegelikult on lasteaedades väga palju nõukogude aegset personali, kes senini veel tegutsevad põhimõttel, et neil on alati õigus. Isegi siis kui tegelikult ei ole. Selle asemel, et oma vigu ja saamatust tunnistada hakatakse last psüühiliselt terroriseerima.
Nooremad ja kaasaegse koolituse läbinud õpetajad on aedades reeglina koostööaltimad ja üritavad probleemide olemasolul kõiki tegureid arvesse võtta selmet kohe rünnakule asuda.
3. veebruar 2015 11:47
Raivo 3. veebruar 2015 06:20
Selliseid õpetajaid peaks rohkem olema
Küsimus 2. veebruar 2015 19:09
Kes kaitseb õpetajat selliste vanemate poolt kasvatamata jàetud kaakide eest?! Igal inimesel saab ükskord mõõt tàis!!! Miks peab õpetaja oma närve sellistega rikkuma!!!
trollijuht 2. veebruar 2015 19:05
Need lapsevanemad peaksid kõigepealt ise peeglisse vaatama, et missugused ludrud ja ennasttäis nolgid on kasvatanud!
Kalev 3. veebruar 2015 15:40
Mul on neist vanematest kahju! Need on alles õienupud,marjad tulevad hiljem.
Kahjuks on mõned juba valminud ka.
mäletan 2. veebruar 2015 19:04
oma lapsepõlvest, et kui koju kellegi tehtud ülekohtu peale kaebama läksin, sain vanematelt ise peapesu, sest nende meelest oli igasugusel tülil kaks osapoolt ja nemad ju ise olukorda pealt ei näinud. Praegusel ajal tormab mammake-papake lapse iga kaebuse peale kaevatavale kohe kallale. Siit kõik alguse saabki!
!!! 2. veebruar 2015 18:06
Kaasaja terminoloogia järgi ei olegi meil huligaane, pätte ega ülbikuid - meil on hoopiski erivajadustega lapsed! Kellele tuleb määrata eritunnid, tugiisikud j.n.e. Muidugi maksuaksja kulul.
??? 3. veebruar 2015 18:34
!!! -le. Ära lahmi, vaid tee endale selgeks kes on pätt ja kasvatamatu, kes haige. Sa ei tea iial, mis haigus Sind ennast tabab ükskord ... Diagnoosid jäägu siiski arstide pärusmaaks, mitte igasuguste ...

2. veebruar 2015 18:02
kahjuks klassika tänapäeva humaanses eestis. õps on teenindaja ja kogu lugu. 6 klassi pärdik on endale sisestanud ( vanemate abil), et temal on ainult õigus, teha ja öelda, mida tahab. ja mitte üks tont ei tohi teda keelata. Aga sellised vanemad, no andke andeks, peavad olema sotsiaalsest põhjakihist. sama hästi võiks kusta nende koduuksele ja kui vigisema tulevad, täiega vastu habet sõita, ning nõuda valuraha segamise eest. sellisel "mul on kõiges õigus" pärdikul ei ole mingit probleemi minna relvaga (nt korralik nuga) kooli ja korraldada seal üks verine möll. ja lapsevanemad süüdistaks siis muidugi kooli. Kunagi nad veel nutavad suuri pisararaid, kui võsuke puuris sitsib. Isiklikult oleks häbi minna kuhugi kaeblema, kui ei ole lapse kasvatamisega hakkama saanud.
Põhikool jääb endal eelise sajandi 80. ndtatesse. Sai ka koolis lollusi tehtud, kuid ei tulnud mõttessegi minna koju kaeblema, kui õpetaja sakutas. sest kodune keretäis oleks kordades suurem olnud. ja see kehtis iga klassikaaslase kohta.
protestin 2. veebruar 2015 16:55
olen kategooriliselt selle vastu et õpetaja trahvi maksma peab!selle peaks hoopis sõnakuulmatu poisinolk riigikassasse maksma,siis teinekord mõtleks kui suud pruukima hakkab ja õpetaja närve proovile paneb!
skeptik 2. veebruar 2015 15:47
Kehalise riided ei unune mitte kord ja kogemata, vaid see ongi hoiak: loivame see 45 mintsa kuidagi teksades ära ja asi ühel pool! See on SUHTUMINE, see LODEVUS käib telefoninäppijate põlvkonnaga kaasas, õigemini on tulemus. Kas oskaksite nimetada kooli või klassi , kus kehalise tunnis KÕIK õpilased vahetavad riided spordiriiete vastu?
Kindel... 2. veebruar 2015 15:26
et kui see illikuku varsti papale või mammale pussi kurku lööb, on jälle süüdi õpetaja!
jAAN 2. veebruar 2015 15:26
Oleks tore kui lastevanemate nimed ka ikka avalikustatakse ja samuti poisi nimi .Siis oleks ka terve perekonnal häbi et nende vösuke ei kuula öpetaja sõna siis vähemalt ei julgeks keegi vastu haukuda.Muidugi klassidesse üles seada kaamerad muidu jäävadki öpetajad alati süüdi.Öpetajate närvid peavad küll rauast olema.Kirjutage millisest koolist käib jutt tegelikult ja mitmenda klassi poisist.Oleks tore analüüsida.Olen inimene kes on oma lapsed suureks kasvatanud ei mingit jama,nüüd käivad lapselapsed koolis nemad ei julge küll öpetajale vastu rääkida.Olen üllatanud et see mis koolis toimub kuhu see viib ja nüüd ei kuulegi et lapsed ei kuula sõna koolis.Kallid lapsevanemad mis toimub annate lastele palju vabadust ja palju sõnavabadust.
tibununnu kennukene 2. veebruar 2015 14:47
tra kus on tõusikud nime pannud ülbikust tattnokale, kes käib pugemas. kevin. haleeeee kuju. kits.
kui nüüd tõsisemalt siis sellel kevinil ja tema kamraadidel tuleks paar korda vastu lõugu saada. samuti ka ülbiku vanematel. kui seda kohe ei tehta kasvavad vanglaroad neist tattidest
ja kes peaks vangidele semusid kasvatama,kui mitte arrrrmastavad emmed.issid 2. veebruar 2015 15:07
aga vaesekesest nooreealist pätti ahistati,no see on üks jubeduse tipp.
Võeti kinni ja küsiti KAS LÖÖN ?
eesti mees 2. veebruar 2015 14:01
Õpetaja tegi ÕIGESTI! Toetan õpetajat! Nii nagu venelane tunnistab ainult JÕUDU, nii tunnistab ka PÄTT ainult jüudu!
Kogu juhtum 2. veebruar 2015 13:36
näitab antud lapsevanemate arengupeetust - ega siis laps saagi parem välja kukkuda.

2. veebruar 2015 13:32
värdjale --aitab nahhui sellest nunnutamisest kord ometi raisk!!!!
2. veebruar 2015 13:31
Enamikel tänapäevalastel ei ole kohustusi,nad on ainult tarbijad ja saajad.Hiljem on seda väga raske selgitada lapsele ja ega laps sind kuulagi,arvates,teised on syydi ja päris tösiselt. Temale tehti ylekohut. Kaldun arvama ja kuna olen lastega töötanud,,näen lastevanemates palju vigu ja ei imesta kui nende lapsed nii käituvad. Öpetaja ei saa palka teie lapse hoidmise eest vaid öpetab teie lapsele teadmisi öppeaines.Seeon öpetaja pöhitöö..Kui laps segab ylbete sönadega tundi,tuleb ta tunnist välja visata ja kui ei kuuletu,siis natist kinni ja uksetaha visata. See öigus peaks olema igal öpetajal. ja veel öpetaja ei peaks seda trahvi maksma,seda peaks maksma lapsevanem,kes saab autasu oma kasvatuse eest edaspidi,ehk taipab,kuidas last öpetada.
Ronja 2. veebruar 2015 13:30
Tekib küsimus, mille poolest õpetaja erineb õpilasest? Ilmselt on probleem krooniliseks muutund so. aastate pikkuseks kasvanud. Hea sõnaga on last raske nüüd mõistusele tuua,kuid vägivallaga ka mitte alati. See on individuaalne. Esialgu tuleks humaansemaid võimalusi proovida ja kui ei aita,siis juba "samas keeles kõnelda" .Kuid seda juba ilma tunnistajateta-korralikult.
Oh ja ahh, 2. veebruar 2015 13:30
aga mõne ülbe tatika pooksin tõepoolest kohe tillipidi lae-alla, kui seda ainult teha tohiks... .
Ahh-jah 2. veebruar 2015 15:33
Kuidas käituksid ulaka tütarlapsega? Teibasse? ;)
KURB 2. veebruar 2015 13:29
on see, et selliste "tatikate" vanemad ei näe probleemi ja annavad igas asjas pojukesele õiguse. Varem või hiljem maksab see neile endile kätte, aga ka siis on süüdi kõik teised peale nende endi - ikka kool ei õpeta, lapse sõbrad pahad jne.
just just 2. veebruar 2015 14:01
ma ühe kiusaja vanemale korra kirjutasin, mis ta poeg teeb.
sain sõimata ka veel, et mis see minu asi on, pole minu asi õpetada, kuidas tema oma poega kasvatab, mina vaadaku oma lapse järgi jne.
enda poeg on täiesti pätihakatis, õpetajad püsti hädas, laps ajab iga asja peale iba vastu. no andke minna.
tulevane 2. veebruar 2015 13:27
tulevane 2. veebruar 2015 13:27
just 2. veebruar 2015 13:05
vabakasvatust olen euroopa riikides näind küll,12a tatt tuleb täispeaga koju,kimub suitsu ja sõimab vanemaid,kui triibulised saab siis on kohtugeiss,et vägivaldsed vanemad jne,vaat eesti ajal olid head seadused ja kord oli majas,aga meie tallalakkujatest jewroliidu pooldajad ju valmis kõike tegema mis brüsselis ette kantakse,nii on euroopalikes riikides moeks,võin kihla vedada,et peagi on üleüldine kaos ka terves euroopas

Al 2. veebruar 2015 13:01
Andke sellele õpetajale preemiat ja teised õpetajad võtku eeskuju.
2. veebruar 2015 12:49
Oige nii peapki tuleb taastada 200a seadused koolis on opetaja kuningas tirekovem mees kooli suhtes opetajatele ei tohi kehtida nn laste kaitse seadused laisad ja vagivaltsed poisid dudrukud range ressiimiga kooli psuhhi haged eraldikooli tubli opetaka kua voib need nolgid tuleb kkoolist valja visaa olgu loollid edasi kui ei oska kaituda ei viitsi oppida elagu prugigastis kiidan opetajat
2. veebruar 2015 14:23
Ise ka oma soperdise läbi lugesid?
pikktiit 4. veebruar 2015 09:27
Koolist oled sa ise küll kauge kaarega mööda käinud! Kirjaoskus 5++!
Need vanemad,kes oma lapsi õigustavad 2. veebruar 2015 12:32
saavad ise kõige suurema karistuse, laps ei hooli ka neist ja õpetaja võibki vahel vastu tahti anda, ei tapa,ei löö konti katki,aga paneb aru pähe. See kuradi vabakasvatus on asja ikka väga viltu vedanud.Vits pole kallis,aga aitab kenasti, peenike vits ei tapa kedagi. Ja ka tingimisi karistuse asemel annaksin 10 keskmist vitsahoopi ja kuritegevus oleks 50 % all.Pole see jutt ahistamisest tuhkagi väärt, elu ise koosnebki ahistamistest
pikktiit 4. veebruar 2015 09:32
Sõnad "vaba" ja "kasvatus" ei lähe kuidagi kokku! Kas laps on vaba teha, mida heaks arvab ja sülg suhu toob või on ta kasvatatud?
P.s 2. veebruar 2015 12:15
poisse tulebki karistada,ja hirmutada,muidu lähevad pätiks kätte.see on see vabakasvatus,neid ei tohi näpuotsagagi puutuda,see on vale.tulebki nele õppetund anda,nii,et nad mäletavad,kas ikka tohib endast vanematele vastu haukuda.
2. veebruar 2015 14:19
ei tohi endast vanematele vastu haukuda, samuti ka endast noorematele!
bbb 2. veebruar 2015 11:52
ülbikutel tulebki koht kätte näidata,süüdistatakse õpetajaid aina,suht vihale ajab,mingi tatt hakkab ennast näitama siis tuleb talle koht kätte näidata ja pooldaks et õpetajad saaks ikka õiguse ka enda eest seista
2. veebruar 2015 11:58
Sellisele ülbikule tulebki koht kätta näidata ja tenekord pimedas keretäis anda.Vanemad vastutusele võtta ja see trahv maksku nemad, mitte õpetaja.
totu 2. veebruar 2015 11:51
Ega siis seepärast,et me oma arust püüdleme paremuse,õigluse jne. positiivsete nähtude poole,ei tähenda seda,et psühhopaadid ka kusagile kaoks.Kahjuks on samade emotsioonidega kodanikke paljudel aladel,halb on see,et neid püütakse varjata,otsitakse õigustusi jne.Paha on ikkagi paha ja samuti on hea ikkagi hea.Häbi taolistele ,,pedagoogidele''.
totu mis totu 2. veebruar 2015 12:31
Jah, häbi-häbi sellistele pedagoogidele, kes ei lase end niisama kõurikute lõbuks maha kõmmutada, vaid pätipoisle ( vabandust, erivajadusega lapsele) koha kätte näitavad. Rikuvad räigelt nende inimõigusi!!!
ei ole mingi spetsialist 2. veebruar 2015 11:47
tavaline kodus istuv ema 2 kuuse lapsega. ja mida ma näen päevalt Eesti poisid, kas nad ei peaks koolis olema? Olen kuulnud , et keegi ERKI on selle kamba juht. Kas nendel lastel-poistel polegi vanemaid. Jah Raadikul ei laamenda venelased ega mustlased, neid on siin ka, vaid eesti enda kasvatusest ilma jäänud poisid
oh-ah 2. veebruar 2015 11:29
Kuhu sa ta viskad? Probleemid tulevad kaasa igale poole
Alustama peaks ikka lastest. Pärast pööritab emme teleris võõbatud silmi, et mida teha SELLISE lapsega. Suures laste kaitsmise tuhinas on lapsed ise jäänud anarhia hoolde.

kle 2. veebruar 2015 11:28
Tänapäeval ongi nii, et õpetaja ei tohi silpigi õpilasele lausuda kui miskit viimane valesti teeb, korda pole juba ammu enam meie koolides. Üks mu tuttav 14a tüdruk rääkis kuidas oli koolis õpetaja v...u saatnud.... Normaalne või? Kui mina veel koolis käisin siis sellist asja ei juhtunud iialgi, kord oli majas. Ei olnud mingeid ülbikuid ja ka õpetajad olid siis täiesti normaalsed. Muidugi, eks vahel harva ikka leidus keegi kes julges õpetajale vastu hakata aga see õpilane pandi ruttu paika ka ja seda enam ei kordunud. Lööge mind või maha aga ma igatsen vene aega, inimesed olid INIMESED, polnud neid pätte nii palju, polnud kodutuid, polnud tööpuudust, polnud võlglasi jne ehk rohi OLI rohelisem ja taevas sinisem kui praegu. Polnud meie elul häda suurt midagi, nüüd ainult häda häda otsas ongi. Õnneks ma suht "muld" juba, elan ehk aastakest 20 veel ja siis kobin maa alla, mul siis suva mis siin toimuma hakkab aga kindel on see, et paremaks ei lähe siin midagi sest inimesed kasvavad juba sellised....
vanaema 2. veebruar 2015 11:17
Vanemad vaadaku peeglisse ja kasvatagu oma tattnokka. Süüdi pole õpetaja vaid see provotseeriv kasvatamatu jõmpsikas.
Lapsed kihistavad naeru 2. veebruar 2015 11:15
kui loevad seda artiklit ja parastavad, õpetaja sai karistada. Klassitäis korrarikkujaid koos oma nördinud vanematega on nagu päevakangelesed ja õiguse eest võitlejad. Siin oleks lastevanematel ja lastel psühholoogi abi vaja, mitte õpetajal.
2. veebruar 2015 10:59
Supermees koolis ja kodus iniseja ja silmad märjad tattikas. haaa, haaa
Tädi Maalilt tulevastele (senisele) haridusministrile! 2. veebruar 2015 10:57
Selle asemel ,et taoliste trahvirahadega riigikassat täita peaks hoopis eraldatama haridussüsteemi lisaraha,et premeerida taolisi õpetajaid.Just sellised pedagoogid on MAA SOOL.Just nemad teevad oma tööd hästi..et kasvaks peale tubli põlvkond,et elu muutuks turvalisemaks.
Kahju,et praegu on au sees sellised õpetajad kes pigistavad silma kinni seal kus seda tegema ei peaks.
10:57, 2. veebr 2015 -le 2. veebruar 2015 13:38
Praegune minister ei tohi suudki lahti teha ju...
eripedakook 2. veebruar 2015 10:38
paljudel poistel on vedanud, et ei ole nende õpetaja- mul puudub ebardite vastu kaastunne, süütundest rääkimata. Metsloomade toidulauale oleks neil minek.....
!!! 2. veebruar 2015 10:33
Vanemad on muidugi püha viha täis: ähvardab lüüa meieväikest armsat paipoisikest ning illikukukest. Ei kuula sõna,ja no mis siis? Teadgi, lapsel on ainult õigused, kõigil teitel aga kohustused. Meil ei ole üldse mitte mingeidsõnakuulmatuid, ülbikuid, pätipoisse ega ulakaid, meil on ju hoopiski ERIVAJADUSTEGA LAPSED!
vanaisa 2. veebruar 2015 10:32
paari aasta pärast võtab see praegune tattnokk kinni oma vanemate kõrist ja nõuab õlleraha.
to vanaisa 2. veebruar 2015 12:33
Vahest veelgi varem muretseb endale püstoli ja kõmmutab õpetaja maha.

sellele psühholoogile 2. veebruar 2015 10:30
Need pätipoisid ei "unusta" kooliasju koju, vaid neil on sügavalt pohhui, vabandused siin ei aita.
2. veebruar 2015 10:30
Imelik käitumine sellel pätil - koolis on tehtud pois ja huligaan, aga kui tuleb koju jookseb emme-issile nutma ja kaebama. Super.! koolikaaslased naeravd puruks.
2. veebruar 2015 10:25
Lugupeetud ulaka poisi vanemad !! lugege neid kommentaare ja tehke järeldusi enne kui veel saate kodus oma poisiga hakkama. ta kasvab ruttu ja te vananete. ehk saate ise ka aru ett rikusite kooliopetaja tuju ja tekkitasite kahju niigi väekese palgaga inimesele . Se on häbi post teile ja teie pojale
Maribel 2. veebruar 2015 10:19
Nagu ma aru saan, siis probleemseks kooliks on Pärnu Rääma põhikool?
Sealsete lastega on koguaeg pahandusi ja koolis vähemalt proovitakse tulevasi vange veidigi taltsutada. Igal juhul olen seda meelt, et pätist last võib noomida( ka füüsiliselt) nii õpetaja, kui tänaval iga suvaline korda armastav inimene. Kui ma saan kunagi lapse, siis enne temale õiguse andmist tahan ma teada TÄPSELT millised on kaebused tema käitumise suhtes.
teadja 2. veebruar 2015 11:55
Ei olnud Rääma, oli hoopis Paikuse. Aga selliseid ülbikuid muidugi igas koolis.
Andres 2. veebruar 2015 17:48
soovitus vanematele 2. veebruar 2015 10:11
hakaku juba varakult vangis oleva poja jaoks pakkide viimiseks raha koguma - nii see vangla täiendus ju kasvabki. See aeg ei ole neil kaugel, kui samas vaimus edasi kasvatavad ja ärgu hiljem imestagu, et ei tea, kuidas ta küll selliseks kasvas (kindlasti sõbrad on süüdi ) ta ju oli meil nii nunnu.
Teadmiseks vanematele 2. veebruar 2015 10:08
Laste kasvatamise juures on nendele vanematele ilmselt kõige meeldivamaks tegevuseks olnud just see laste tegemise moment. Samas ei anta endale aru, et last peab ka kasvatama. Need vanemad on jätnud kasvatamise arvuti, tänava ja nutiseadme mureks. Võobolla tuleks kaaluda nende vanemate vanemlike õiguste äravõtmist, kui ei saada hakkama oma kohustustega. Meeldetuletuseks, et kohustuseks ei ole mitte ärritumine õpetaja peale, kes last korrale kutsus, vaid oma lapse DISTSIPLINEERIMINE!!!
Hah 2. veebruar 2015 10:02
No shit Sherlock! Ma ei saa aru kaua selline olukord kestab? Lõppude lõpuks pedagoog on inimene, mitte jalamatt, millel igaüks oma jalgu puhastada võib. Koolitulistaja jääb nagunii karistamata, kuna tegemist on ju lapsega! Meil liiguvad paljud asjad tagurpidi, neist seadusandlus jõuab jõustumiseni kõige viimasena!
Palju on üliõpilased/magistrandid/doktorandid teinud uurimistöid, et meie ühiskonnas ikka paremaks läheks, aga näib, et ei tahetagi tegeleda millegi muuga, kui parteide vaheliste jõuvõtmistega. Praegu liigutavad kandidaadid vähe kiiremini, ehk võtaks siis keegigi südameasjaks taas kord majja lüüa!
Urrr 2. veebruar 2015 10:01
Ilmselt kulus poisile ära ka. Vanemad annavad poisile veel õigustki juurde. Et tee mida tahad - alati on teised pahad ja süüdi....

55 2. veebruar 2015 10:01
ära löö last tulemus!
koolimeedik 2. veebruar 2015 10:06
Minu targad ütlevad ,et ära löö last peksa pensionäri.
Tüüp. 2. veebruar 2015 10:00
Sellele ülburile oleks tulnud tohlakas ära anda ja vanematele ka, kes säärast enda kasvatamatust teiste kraesse suruvad.
tralla 2. veebruar 2015 09:49
Õieti tegi see õpetaja, kere peale oleks pidanud andma. Eks nii kui on lapsed on ka vanemad.
Vanematele peab trahvi tegema aga mitte õpetajale , miks nad ei jälgi oma nagamanni,mida kooli kaasa võtta. Ega seda ei pea ometi õpetaja tegeama.
Siin on vanemad täielikult süüdi ja karistama peab vanemaid!!
? 2. veebruar 2015 10:05
Õigustate vägivalda alaealise suhtes? ja kutsute vägivallaga probleeme lahendama?
Väga targaks ja täiskasvanulikuks teid muidugi pidada ei saa.
Mis puutub poissi, siis tema hoolsus ja käitumine tuleks kindlasti alandada. Vajadusel suunata ka mõnda teise kooli.
Pealtnägija 28.01.2015 2. veebruar 2015 12:25
to ? 3. veebruar 2015 10:18
Selline pissib su käitumishinde alandamise peale! Leidis kah, milliga pätti mõjutada ning hirmutada! Ja miks arvad, et ta teises koolis äkki paipoisiks muutub? Küsimärgi paneksin hoopis sellisele loogikale!
Pensionil pedagoog 2. veebruar 2015 09:42
See poiss tuleb nüüd kindlasti sealt koolist ära saata, direktor saab seda teha. Muidu jääb teistele mulje, et õpetajd ongi juskui väheväärtuslikud. Küllap on see perekond üldse üks täiesti lagunenud moraaliga kamp, muidu nad oma lapsest sellist küünilist pätti ei kasvataks. Kool ei saa normaalset tööd jätkata, kui see poiss minema ei lähe.
kas vanemakesed poovad selle õpetaja,kel oli jultumist nõuda korda ? 2. veebruar 2015 09:41
ei tea midagi. Pojakene ju niiiii tore pätt.
kärss 2. veebruar 2015 09:41
oleks pidanud va pärdikule ikka paar tohlakat ka andma.
maris 2. veebruar 2015 09:40
Tuleb koolis sisse seada ihunuhtlus-kasevitstega ikka terve kooli ees paljale tagumikule 10 sirakat anda-toob äkki mõistuse alt üles .Ja kui see ei aita ,siis vanemate rahkoti kallale.
2. veebruar 2015 09:55
ma mäletan 60a.tagasi, kui opetaja tiris venna körvupidi nurka nii ett körvatagused o, lid verised.klassis oli kord ja vaikus. ei olnud kiusajaid ega ohvreid. käisime röömuga koolis ja koolist koju
raadius 2. veebruar 2015 09:37
Vanemad panid lapsele nimeks Kevin. See peakski kõik ütlema.
loe uuesti 2. veebruar 2015 09:41
Õpetaja ja õpilase nimed loos muudetud.
raadius 2. veebruar 2015 10:33
kompliment läheb siis artikli autorile, kes suutis seda ühiskonnakihti peenelt tunnetada
2. veebruar 2015 09:47
Kahjuks on see õigus. Juba nimi ütleb ära, et lapsest kasvab pätt, tüdrukutega on sama lugu. Marit, Margot, Parbi, Keith ... jne. Veiko, Rainer Rait, Kuldar, ... jne. Võiks sellistest nimedest registri teha.
55 2. veebruar 2015 09:58

Hm 2. veebruar 2015 09:36
arvatavasti on selle poisi vanemad ise samasugused , laps on kodu peegel.
Juba varakult litutatakse ja tõmmatakse ringi nn "elatakse lahedat elu", saadakse laps jne.
Selliste vanemate suhtes, kes ei saa oma last õigete väärtuste järgi kasvatatud, peab olema üldine avalik halvustav suhtumine ja muidugi rahatrahv.
Last ei maksagi süüdistada, ega tema pätiks sündinud, ikka kasvas...
arvan 2. veebruar 2015 09:35
oleks õige ,kui need vanemad võtaks oma poisinaga ja läheks vabandaks õpetaja ees,selleasemel et olla püha viha täis.Kelle peale ?oma kasvatamatu jõmpsika peale peaks tige olema,kui sellised ei saaks kodust õigust ,oleks ka nad võibolla mõistlikumad,aga nad teavad et seljatagune on tugev ,tehku millist pättust tahes.Õpetajal oli õigus ja selliseid tulebki raputada,ega nad muidu aru ei saa.
2. veebruar 2015 09:57
ja maksaks ise opettaja trahv
Peksta 2. veebruar 2015 09:31
ongi vaja neid tatte, kui veenmismeetod ei aita. Pealtnägija saade ju näitas, et riik on võimetu selliste tattide ees.
kodanik 2. veebruar 2015 09:19
Ja just nii ongi vaja selliste problemaatiliste õpilastega tegutseda, äkki taob mõistuse pähe!
AGA 2. veebruar 2015 09:17
kas Kevinil käitumishinne ka alandati - oli ju tema probleemi algataja,
tean lapselapse kaudu seda poissi ja ta vanemaid, väga pretensioonikad ja kõrgete
enesehinnangutega , aga vanasõna ütleb, et kõrge enesehinnangu puhul on üldsuse
hinnang MADAL
HEh 2. veebruar 2015 09:31
usun, et see "Kevin" vilistab ka selle käitumishinde peale. Ilmselgelt on tegemist üle käte läinud jõmpsikaga ja selle põhjuste osas tuleks pilk pöörata kodu poole! Vanemate tegemata töö. Nemad peaksid trahvi saama, mitte õpetaja, kes endast välja läks,sest nolk pidevalt ja pidevalt käsakusid eirab ja näkku irvitab.
miialii 2. veebruar 2015 09:11
Huvitav! Kust võtavad tänasel päeval õpetajad selle koolivälise vaba aja, et tegeleda oma hobidega? Eelkõige just eksamiaine õpetajad. Tahaks hoopis rahus veidi väsimusest välja magada ja siis taas õpilaste töid parandama ja ettevalmistused uue päeva tundideks. On kujunenud üldtõde: eksamitulemi eest vastutab õpetaja, mitte õpilane pole kohusetundeta jne. Koolivaheaeg on täis igasuguste paberite täitmist, küsimustele vastamist (vist enam kui nõuka ajal), koolitusi. Pere püsib ainult abikaasa najal, kuni ta seda talub. Suure osa vanemate arvates polegi neil lastega enam suurt asja. Kool kasvatagu, vanemad töötavad meie mail ja mujal ning oma lapse eluga polegi suurt kursis. Tavaline vastus probleemide puhul: mina temast enam jagu ei saa...
2. veebruar 2015 09:48
"Õpetajad peaksid leidma aega lõõgastuseks koolivälisel ajal ja tegelema hobidega, et tööpingetest vabaneda,".... just tahtsin lisada et õpetajal ei ole koolivälist aega,ei ole seda aega et hobidega tegeleda,ei ole sedagi aega et oma perega tegeleda.seni kuni õpetajalt nõutakse tulemusi aga õpilasel kohustust seda tulemust saada ei ole,seni ei muutu midagi
hmm 2. veebruar 2015 09:04
Kust need lapsed peaksid kasvatust saama, kui 1,5 aastaselt viiakse lasteaeda kus ta viibib 8-17 ja nii koolini välja.Muul ajal on nagu zombi arvutis või kolab niisama väljas kuskil sest vanemad on tööl. Osad lapsed on vanemate poolt nii ära nunnutatud , et lubatud on kõik ka teiste peksmine ja varastamine. Ka koolid ja lasteaiad ei suhtu piisava tõsidusega sedalaadi probleemidesse, siis kui hakkab koolist välja immitsema siis tehakse imestunud näo ette või vabandatakse välja et tegu siiski lapsega ju. Kas tänapäeval tõhusaks karsitamisviisiks on ainult füüsiline nuhtlemine? Muu vist ei mõju. Kahjuks.
kas ENSV ajal oli võimalust last kasvatada ja kodus olla 2. veebruar 2015 09:44
kuni laps mehele- naisele läheb ?
Ei olnud.
Naima 2. veebruar 2015 08:54
Ja nii kasvavad päti, laps ei tohi tundi rikkuda ega vastu rääkida .Lapsevanem on täiesti süüdi kui ei jõua oma last korrale kutsuda kodus mis siis rääkida koolist. Lastakse kodus ka vastu rääkida siis ei ole ime et koolis vastu räägib.Kodus olgu kord mitte sõimata, köike saab ainult heaga kasvatada ja kui ei saa jagu siis karmimad võtted võtta.Elu ei ole ainult lust ja lillepidu.
2. veebruar 2015 10:03
last peaks opetama lugupidama vanemaid inimesi, lugupidamine algab kodust,. lapsevab´nem PEAB olema täiskasvanu ei söber

setu 2. veebruar 2015 08:52
Peale on kasvanud põlvkonnad, kes oma õigusi teavad väga hästi, kuid kohustustele vilistavad...Õpetaja käitus nii, nagu sellistega peabki käituma...
2. veebruar 2015 09:20
Õige jutt ja keegi peaks neil vanematel, kes olevat "püha viha täis" korralikult ninad segi peksma, et ükskord aru taguotsast pähe tuleks või peaks neil hoopis lapsed käest ära võtta. Sellised arvavad, et nende võsukestel ongi õigus teisi terroriseerida ja käituda nii, nagu parasjagu tuju on. Ka ise on need vanemad elus muide samasugused mölakad.
meespedagoog 2. veebruar 2015 08:48
Soovitus: selliseid ülbeid tatikaid tulebki tuuseldada. See peessekukkunud "demokraatia" ja vabakasvatus on viinud tegeliku kasvatuse krahhi. Aga kuna riik on on teinud ajuvabad seadused ja kaitseb pätte, siis tuleb seda teha TUNNISTAJATETA NELJA SILMA ALL. Väga hästi mõjub. Kord on majas nagu olema peabki ja nagu ka aastakümneid varem oli, enne kui omandati läänelikud pseudodogmad!
kuule 2. veebruar 2015 09:50
tule sealt koolist ära, miski siin ühiskonnas pole väärt et mingi jobu pärast aastaid kinni istuda.
Elbil 2. veebruar 2015 08:47
Tubli, väga tubli opetaja !
Käisin ka kunagi Koidula koolis, sai pätitemp, oudne pätitemp tehtud ja kui siis kooli majandusjuhataja vottis korvust nii, et korvatagused verel........ Polnud mul kellelegi kaevata, siiani meeles ja austus ta vastu kes loi meeled selgeks......... Seda pätitempu on mul väga, väga häbi rääkida, saaks vaid sellest ule aga mis teha, elu aeg kaasas.....
2. veebruar 2015 11:50
Muide, need olid 60-ndad aastad moodunud sajandil
Martin 2. veebruar 2015 08:44
Kõik saab alguse kodust!
Mida siis oodata ühelt äranunnutatud jõmpsikalt? Kasvab järjekordne kurjategija.
vanaema 2. veebruar 2015 08:44
ärge süüdistage vanemaid ,vaid tänapäeva lapsed õpivad kõike koos oma sõpradega ja tegutsevad samuti ,et näidata kui kõvad kutid nad on ja nii need ülbused tulevad ,aga koolis tuleb kõvasti korda hoida selliste suhtes .On ju ülbarid siiski teada .
2. veebruar 2015 09:42
ja siin ongi see koht kus vanemad on oma osa tegemata jätnud-ei ole vaja lasta tatikal "sõpradega"poole ööni väljas töllerdada,lollusi õppida ja siis kooli süüdistada
2. veebruar 2015 10:12
iänäval lapsed on ju ka kellegi lapsed . hellooo, ja need tänava lastel on vanemad kodus . helloo. kust need tänava lapsed siia kukkusid , kas taevas vöi - hellooo lollpea ja tänäva lapse vanaema
2. veebruar 2015 10:14
just. just koik muud on syydi ei minu laps. kes oosel söbratega väljas lolluse teeva
2. veebruar 2015 10:51
kallis vanaema ! need söbrad on ka kellegi lapsed, vöib olla ka minu laps on seal. suur viga ongi sellest et ei oska oma lapsi kasvatada nii et ta ei tee lollusi koos sobradega, vaid ytleb neile kui nad teevad midagi valesti. suur viga on vanematel se et nad ei usu et meie laps on valesti teinud,. meie laps on kodus nii armas, kallis. köik muud on syydi. Nii ei ole. kui lapsed teevad koos lollusi, siis koos peavad vasta tegudest, olgu kui kallias ja armas ta on. iga yks vastugu oma käitumise päräst ja se on meie , vanamate ja vanavanemate otsene kohus, kui tahame kasvatada koorliku inimese
arno. 2. veebruar 2015 11:48
mis oli sellise blä-blä mõte? Kuidas saaks kool sellist pätti kasvatada kui tema vanemad koos selle pätiga pissivad nii koolile, moraalile kui õiglustundele. Mida see õpetaja pidanuks sellise päti puhul tegema, kas õpetajakaitsesse avalduse kirjutama ... tänane kooliõpetaja töö on kõige tervistkahjustavam töö üldse kui tuleb päevast päeva tegelda selliste ennasttäis pättide ja nende vanematega.
2. veebruar 2015 12:58
see blä.blä on ehk hea sellepäräst, et selle pätti vanemad loevad ja vajuvad maa alla häbist
Õpetajatele anda õigus..... 2. veebruar 2015 08:42
.....õpilaste karistamiseks. Selle nunnutamisega kasvavad teatud tüüpidest kurjategijad kindlasti.
Mees1 2. veebruar 2015 08:36
Tatikatel ikka jumala ükskõik, kes sa oled, kui vana sa oled, kui suur sa oled. Ülbitseda nii, et vähe ei ole, aga samas midagi teha ka ei saa. Vabakasvatus? Austust tuleb õpetada teiste inimeste vastu,
Merike 2. veebruar 2015 08:28
Vanemad võiks hoopis oma lapse kasvatamisega tegeleda.

irf 2. veebruar 2015 08:19
no variant on see, et lapse käitumise eest hakkavad vanemad thrahvi maksma. Kui laps peaks tunnist välja saatma vanematele 30 euri trahvi jne. Kui muidu ei kasvata küll raha aitab.
Ning õpetaja võiks lihtsalt keelduda sellisele tundi andmast. Hinded ei saa ja kõik. L'petagu siis kuidas tahab.
Väga hea idee! 2. veebruar 2015 09:10
Iga pahanduse eest trahv emmele - issile! Küll see mõjuma hakkab!
Ja õpetaja sõna p e a b kuulama, õpetajal ei ole vaja oma aega kulutada laste korrale kutsumisele, sellega tegelegu vanemad, kes omale andsid õiguse inimene siia ilma sünnitada, siis tuleb ka temast inimene kasvatada!
jurist 2. veebruar 2015 08:14
Õps võiks seda poissi tsiviilkorras hageda ja makistud trahvi tagasi nõuda (nõue ise võiks olla nii 1000 kanti, sest kohtul on kalduvus kärpida).
Õigus olla mitte koheldud väärikust alandavalt tuleneb põhiseadusest. Vastavalt VÕS § 1043 peab teisele isikule õigusvastaselt kahju tekitanud isik tekitatud kahju hüvitama, kui on selle põhjustamises süüdi või selle eest vastutab. Vastavalt VÕS § 128 lg 1 kuulub hüvitamisele ka mittevaraline kahju. VÕS § 1045 lg 1 punktide 4 ja kohaselt on kahju tekitamine õigusvastane muuhulgas siis, kui see tekitati kannatanu isikliku õiguse rikkumisega või heade kommete vastase tahtliku käitumisega.
Vanemate kasvatamatuse tagajärg 2. veebruar 2015 08:12
Need vanemad on ise süüdi,et sellise päti kasvatasid...ja nüüd siis kohe õpetaja peale kaebama ! Nõuka ajal visati selline ülbik koolist välja ja õpetajad said rahulikult oma tööd teha.
Noor 2. veebruar 2015 10:20
Täiesti nõus! Tänapäeval on ainult vabakasvatus. Lastel on ainult õigused, aga kohustustest ei tea nad midagi.
Reku 2. veebruar 2015 07:59
Neil vanematel on vist mingi arengupuue. Lihtsalt ei mahu pähe nende käitumine.
Raivo 2. veebruar 2015 07:57
Täna anname õiguse vääriti käitumise eest - "oleme humaansed", homme (aastate pärast) paneme "jõhkralt vangi" vanuri peksmise eest. Kasvatame küüri ja karistame selle küüru eest.
kohalik 2. veebruar 2015 07:50
Kiili koolil võiks ka paremini silma peal hoida
.
2. veebruar 2015 08:12
oige jah, ja pätt saata koloniasse
sela samasugune kangelane 2. veebruar 2015 09:46
......ja samuti emme tehtud tegija.
Minu ajal 2. veebruar 2015 07:36
ikka päris nii ei olnud...muidugi oli natuke paskaagimaid lapsi aga õpetajat tuli ikkagi austada!!!
ega jah 2. veebruar 2015 07:32
minu lapse klassis käib ka üks selline käitumishäblega-ulakas on ikka liiga leebe välljend.
ja siis iga tund möliseb ja vaimutseb. lapsevanem jagu ei saa, õigustab oma last. laps on valmis pätt. loobib teistele nätsu pähe, lärtsub õpetajatele vastu. käib ja ülbab nina all, et tahad lõuksi saada jne. selline käitumine on tal omane ka tüdrukute juures. täiesti õudne mõeldagi, milline laps. teha pole midagi. lapsevanem on ilmselt jõuetu või tahtmatu, midagi muutma. laps muidugi raskest perest ka, ema pole last kunagi kasvatanud, ... hirmus mõeldagi.
To "ega jah" 2. veebruar 2015 08:40
Jutt iseenesest õige - 5+. Kuid 10 kirjaviga lühikese avalduse juures on väga palju. Enne kommi avaldamist võiks lasta lapsel teksti üle vaadata ja vead parandada!
2. veebruar 2015 13:55
tahad lõuksi saada vä

Raits 2. veebruar 2015 07:32
Õige mees!!! Tatikad on ikka nii kuradima ülbed et kohutav. Paraku saab ikka kõik alguse kodust
2. veebruar 2015 07:30
ma ei saa aru vanematest, kes kindlasti tunnevad oma lapsi ja annavd neile oigust olla pätt.
Ehh 2. veebruar 2015 07:20
Poiss koolist väljavisata. No ei see aru neist vanematest kes kurjategijaid kasvatavad
Olev Vallimaa 2. veebruar 2015 07:20
Kord olgu koolis alati majas ja mingitel pätijuntsudel ülbitsemine rangelt keelatud.