Maailm

NATO rajab Baltimaadesse juhtimiskeskused (22)

Õhtuleht.ee, 1. veebruar 2015, 16:32
NATO peasekretär Jens StoltenbergFoto: Reuters / Scanpix
NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles reedel toimunud pressikonverentsil, et NATO rajab Baltimaadesse ja Ida-Euroopasse juhtimiskeskused.

NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi sõnul vastab NATO Venemaa kasvavale agressiivsusele komandokeskuste loomisega Baltimaadesse, Bulgaariasse, Rumeeniasse ja Poolasse, teatas Wall Street Jornual.

NATO juhtimiskeskused saavad olema ühenduslüliks NATO ja nende riikide relvajõudude vahel, kus keskused hakkavad dislotseeruma. Väljaande sõnul on keskused ka omalaadne kompromiss Ida-Euroopa riikide, kes nõuvad alalisi NATO vägesid ning nende NATO riikide vahel, kes ei soovi Venemaa provotseerimise hirmus Ida-Euroopasse NATO baase rajada.

Samuti loob NATO 5000 mehelise kiireageerimisüksuse ning üksuse loomisega seotud detailid lepitakse kokku järgmisel nädalal aset leidval NATO riikide kaitseministrite kohtumisel.

Stoltenberg kutsus Brüsselis aset leidnud pressikonverentsil üles ka liitlasi panustama rohkem Venemaaga piirnevate NATO riikide kaitse-eelarvetesse.

Juhtimiskeskused peaksid tööd alustama hiljemalt järgmisel aastal, mil kiirreageerimisüksused on valmis täiemahulisteks operatsioonideks. Seni aga juhitakse kiirreageerimisüksusi Saksamaalt, Hollandist ja Norrast.

Samal teemal

5. veebruar 2015, 22:06
NATO suurendab kiirreageerimisväge ja loob piiririikidesse staabid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee