Foto: Kuvatõmmis / reporter.ee
Toimetas Kaspar Käänik 1. veebruar 2015 13:20
Eelmisel aastal juhtus Eestis joobes juhi süül 149 õnnetust, kus sai vigastada 207 inimest ja hukkus 16. Politsei kontrollis mullu üle riigi 750 000 korral sõidukijuhtide kainust ning tabas roolist 7892 joobes juhti. 

Kanal 2 "Reporter" viis läbi katse, kus vaadati, kuidas alkohol inimese reaktsioonikiirust ja sõiduoskusi mõjutab. Katsejäneseks valiti reporter Urmo Tamm, kellel on juhtimisõigus aastast 2007. Ta liikleb oma autoga pealinnas igapäevaselt, ühtegi liiklusõnnetust ei ole tal veel olnud. 

Urmo jõi testi eel ära kuus pitsi viina ning puhus seejärel alkomeetrisse 0,56promillise joobe. Katse käigus tuli Urmol läbida sõit, kus teele ilmus ootamatu takistus ja tuli pidurdada. Tema sõidustiil muutus uljamaks ja ka reageerimisaeg oodatavale takistusele pikenes, avarii suutis ta siiski ära hoida.

Alkohol jätkas aga imendumist ning vahepeal võttis Urmo kaks pitsi viina lisaks. Möödus pool tundi ning alkomeeter näitas juba 0,84 promilli. Sõidujoon muutus ebakindlamaks, Urmo kaldus telgjoonele ning ka teepervele. 

Möödus veel 15 minutit ning Urmo tundis üha suuremat joovet. Mis sai edasi, vaata "Reporteri" videost!