Eesti uudised

Belgia politsei võttis Kaja Kallase pihtide vahele (45)

Karoliina Vasli, 1. veebruar 2015, 08:00
Kaja KallasFoto: Kaupo Kikkas
Belgia politsei kutsus Eesti eurosaadiku Kaja Kallase jaoskonda aru andma, sest nad polnud kindlad, kas ta ikka elab seal, kus väidab. 

Kallas sai teate kirja teel. Ta helistas politseisse ja seal seletati, et nad on käinud teda kodus otsimas. "Kuna aga kedagi kodus ei olnud, siis nad peavad mind jaoskonda kutsuma. Halloo!? Kui inimene käib tööl, siis ei saagi ta ju keset päeva politseid kodus ootamas olla," kirjeldab Kallas oma blogis.

Neljapäeval käis Kallas Brüsselis politseis. Seal tervitas teda üks proua, kes eurosaadiku sõnutsi meenutas "Karlsson katuselt" multifilmist tuttavat Majasokku. Too teatas, et teeb Kallasele kui parlamendisaadikule kollase paberi. "Mis iganes see tähendab. Seni kuni ta täitis pabereid, sain ma nautida kabinetis mürtsuvat 90ndate diskomuusikat ja kujutada ette, kuidas proua konstaabel nurgas rippuva vormimütsiga tänaval patrullides välja võiks näha," ütleb Kallas.

Korraks tekkis tema sõnul proua silmi Sherlocki kahtlustav pilk, justkui oleks ta saanud suure rikkumise jälile. "See oli hetkel, kui vastasin küsimusele "kas elate üksi?" eitavalt. Kui selgus, et elan koos lapsega, teatas ta, et laps tuleb samuti registreerida. Selge siis."

Kallas märgib, et kontrollivajaduses Euroopa Liitu süüdistada pole õige, sest konstaabli sõnutsi on see hoopis Napoleoni-aegne residentsusseadus, mida Belgia ainsana siiani rakendab.

45 KOMMENTAARI

p
pensionär Eedu 3. veebruar 2015, 20:58
Tuleks anda kiiremas korras infot konstaablile, kuidas teda mustatakse. Ja pole üldse mingi rumala eide asi, millist muusikat keegi kuulab. Sellisele tuleks panna jälgimisrõngas jala ümber.
o
OB 2. veebruar 2015, 09:54
Keegi keeleoskaja võiks "majasokule" artiklit tudvustava kokkuvõtte saata. Usun, et nimetatud tegelane ruineeriks lõualõksutaja kiirelt.
Loe kõiki (45)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee