19 kommentaari

M
Mees metsast  /   14:38, 1. nov 2015
Äntu Tiigrist:
- tank kuulus sakslastele strateegiliselt tähtsate metsas asuvate Leningradi rinde tagala moonaladude kaitsemeeskonda,
- jama algas purjus peaga naistesse sõidust (kuhu täpselt - see on teada)
- põhjus - orienteerumise viga (juhised on teada ja olid õiged - aga vintis peaga tõlgendus vale)
- tulemus - parem pööre tehti liig vara (ka eksliku tõlgenduse loogika teada)
Uppumise koht on teada, aga välja toomine järvekaitse alal mõeldamatu.
Reostusest:
- olen aastakümneid jälginud - suviti sifoonis kergelt õli - aga viimasel kümnel aastal vaid kuumal suvel veel vaevumärgatavalt.
Otsingutest:
- Otsijaid käib igal aastal ja aastaajal, aga õnneks olematu ulatusega tehnikaga ja valdavalt valest kohast.
J
JT  /   22:40, 7. veebr 2015
Igal legendil peab olema mingi tõepõhi. Antud lool ehk järve uppunud tankil võib olla kaks versiooni.
1. Jutud Ida-Virumaal järve uputatud T-34-st kandusid üle Eesti ja nii tekkisid iga jävre kohta legendid
2. Kusagil järve läheduses oli purustatud soomusmasin Sdkfz 251. Antud masin oli ka Eesti Leegioni relvastuses. Tihti varustati need 76 mm vene kahuritega Zis-3. Antud masinat võiks nimetada juba liikursuurtükiks. Antud piirkonnas pidasid kaitse- ja ründelahinguid eesti poisid, Ühelt pool Eesti laskurkorpuse ja teiselt poolt Waffen SS poisid. Ükskõik, mis üksused seal ka olid ja kui antud üksusele oli antud mõni soomustatud masin ning nende embleemil oli mõni kaslane, ongi legendile alus pandud. Tädi Maalile olid ja on kõik soomusmasinad tankid ja kuna Tiger oli tollal tuntud masin, võiski tavalisele pisikesele soomukile kanduda üle Tigeri nimi. Ühel hetkel võis purukslastud soomuk olla kadunud kellegi talumehe kuuri vanarauaks ja tädi Maalile ning vene sõduritele öeldi, et ta uputas masina järve.
Venemaal võis veel hiljuti leida metsaserva "unustatud" liikursuurtükke. .
J
JT  /   22:13, 7. veebr 2015
Kui selges järves pole tanki või mõni muu masin visuaalselt jälgitav, peab mudakihi paksus olema vähemalt 3 meetrit. Kui üldse kusagilt otsida, siis kohast, kus lahingud olid külmal aastajal. Kas Eestis on toimunud 1941-1944 .a. talvelahinguid? Mäelge sellele. Mõelge.
P
Priit  /   15:00, 6. veebr 2015
Mõni purjus eravaldaja istub seal laukas koos oma ATVga....
V
Vägivald...  /   23:09, 5. veebr 2015
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
Jah,  /   09:51, 6. veebr 2015
seesama Kaldur "Päikesepoiss"
S
Seal pole mingit tanki ;)  /   22:21, 5. veebr 2015
eesti on selline imbõ kummaline koht, et kõik Rootsi kunnid sõitsid tõllaga otsejoones sohu, tamkistid aga uputasid oma tankid koheselt järvedesse ja lendurid lendasid püstloodis laugastesse.
Sõjas ei osalenud siin nii palju tanke, kui neid igal pool uppunud väidetakse olevat.
Igal külal oma "saksa tank" või lennuk ;)
Ja mis puudutab seda Kuningtiigrit, siis Eestis polnud teedki, mis selle masina kaalu välja oleksid kannatanud.
Nimelt kaalus see tank 70 tonni.
T
T.Mets  /   11:40, 5. veebr 2015
Miks otsida mõnd uppunud tanki, samas kui Hollandist kobedamaid saada küllaga
1
1 mees  /   21:24, 3. veebr 2015
Tean, et näiteks Kaali järves saaremaal on T34 ja ka Äntu järves on mitte üks vaid kolm tanki, üks vene Tshermnan, üks saksa T34 ja USA Leopard/ Tiger aafrika versioon, mis praamidega toodi, kui rommeli armee hävis.
A
alf  /   09:58, 3. veebr 2015
Midagi võib seal siiski olla ,sest olen ise leidnud tankitõrje miine (vene päritolu) ca.45 aastat tagasi,mis olid hästi säilinud järve ääres kinnikasvanud kaevikus. Kui ka mõni tank võib olla kusagil järve põhjas ,siis pidi see juhtuma talvel ,kus vajus läbi jää.
P
pereema  /   08:33, 3. veebr 2015
Sihukest soga polegi ammu lugenud. Heh, äketsi ikke on seal mõni lendav taldrik ka järvepõhjas, karjub öösiti umbluu ja ajab verist vahtu välja. Ja siis veel see autori nii nunnu ümbernurga viha maa omamise vastu.
V
viljandlane  /   08:30, 2. veebr 2015
Kuningtiigreid ei olnud meie kandis ühtki.Rahvas tahaks oma soovunelmates,et kusagilt tuleks välja tiiger,kuid seda ei juhtu.Tankistid peaks sel juhul päris lollid olema ja ka ajalooliselt ei klapi asi ühestki otsast.Meil siin käisid lahingud ainult sellisel ajal,kus ei olnud lund ega jääd ja ,mis häda oleks pidanud sundima tankiste suhteliselt rahulikul ajal oma tankidega mööda soid ja rabasid sõitma,et sinna siis ära uppuda?Kõige ülim,mis meil siin leida võiks(tegelikult vähe tõenäoline!)-oleks panzer -4 või panther!
E
erks  /   20:54, 1. veebr 2015
Purjus või hull võib sõita 30.tonnise raudroomiku lõginast vibreeriva raudruunaga järvejääle.
  /   20:11, 1. veebr 2015
Ülbetele eramaaomanikele on taoline asjade lahendus paras ninanips.....see on nüüd küll liig.ülbed maaomanikud..kindlasti selliseid on,aga mina olen hädas ülbete "loodussõpradega" kes siltidest ja muudest tõketest hoolimata käivad minu jõekäärus kalastamas,teevad sinna endale trimmeriga teed niites maha mitte ainult lepanoorendikku vaid ka istutatud mände,sõidavad keelumärkidest ja tõkkepuust hoolimata autoga peaaegu kaldani ja sellega songivad pinnase segamini...kuna tegu on kaitsealuse alaga siis mina omanikuna ei tohi ilma eriloata isegi saagi käima panna ega suurema tehnikaga metsa välja vedada.nii et mõnel "ülbel maaomanikul" võib tõsine põhjus ülbe olla
S
sukelduja   /   14:56, 1. veebr 2015
äntu sinijärv on 7m sygav kahtlane et seal mingit tanki on
A
Anestesioloog   /   18:19, 31. jaan 2015
Esmapilgul vaid mõni vikat ja kui hästi vaadata siis peale vaatamist näete kaugemale kui kunagi varem. Kuninglik tiigertank ,kuningtiiger võib olla isegi,et lebab mõne järve põhjas kuid asukoht ja inspiratsiooni hoiab ta siiski Äntu järvestiku puhastes vetes ,-hea seegi !!! Taganevate väeüksuste kaarte uurides tuleks esikohale tuua aga hoopiski Tallinnast lahkumine . 1941 oli võrreldav Vesuuvi purskega ning köidab meeli tänapäevalgi veel. Lühikese ajaga paigaldatud miiniväljade kaardistatus pole üldsegi täpne mis olekski tänase lühiloo LÕPP !!!
M
Mulgimaalt  /   17:16, 31. jaan 2015
Räägitakse juut käinud ka seal järvel vett joomas.Peale joomist juudil häda peale tuld.Lisaks veel suure unniku ka teind.Keegi täpselt ei tea,kas juut talvel selle unniku teind või suvel.Rahvas ega keegi põle näind juudi suurt unnikut.Eks ta ikka talvel teind mis järve põhjas.
N
no kaka sherlock  /   12:32, 31. jaan 2015
no kui nüüd kõiki neid jutte mis liiguvad siis peaks sõjast üks korralik tanki pataljon olema metsadesse peidetud. Või ehk isegi enam
J
Joakim  /   20:34, 30. jaan 2015
Ära targuta, lisa faktid mitte ära lahmi huupi.konstruktiivset kriitikat paluks
O
otto carius  /   19:54, 30. jaan 2015
kuningtiigrid eestis ei võidelnudki,kompanii tiiger 1-si vaid.hea,kui sealt üldse midagi leitakse,tõenäoliselt mingi vana vene linttraktor.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis