Kodu

Uus kinnisvaratrend: eestlased kolivad Lasnamäele, Muugale ja Maardusse (27)

Õhtuleht.ee, 30. jaanuar 2015, 14:26
Tallinna Raadiku piirkond ARNO SAAR
Kinnisvaras rahvuspõhised eelarvamused enam ei kehti ning tuhanded eestlased on kolinud venekeelseks peetavatesse piirkondadesse nagu Lasnamägi, Muuga ja Maardu, väidab 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter.

Vahteri sõnul on Lasnamägi viimaste aastatega sisuliselt arenenud – seal on hea infrastruktuur, uued poed ja keskused ning ka näiteks värskelt avatud igati noobel Tondiraba jäähall.

Vahteri sõnul on viimase viie aastaga saanud Lasnamäest rahvuste sulatusahi ja edulugu ning näiteks Paekaare, Raadiku ja Loopealse piirkondades on ülekaalus pigem eestlased.

"Peamiselt kolivad Lasnamäele, Maardusse ja Muugale noored inimesed, kes on vanematest avatumad ja suhteliselt eelarvamusevabad. Sotsiaalsed kihid segunevad ja koos uute tõmbekeskuste ja kodanikuliikumiste tekkimisega ärkavad ka Tallinna mäed," rääkis Vahter.

Veel kümne aasta eest tundus uskumatu, et tollasest kõdurajoonist Kalamajast saab pealinna hinnatumaid piirkondi, tõi Vahter paralleeli.

27 KOMMENTAARI

l
Laine Mylgas 9. veebruar 2015, 10:21
Meil siin Tartus on muutumaks popiks rehvormvoodid, kauni setu kaunistusega.
l
Loogiline seletus 31. jaanuar 2015, 10:11
on selline,et eestlaste protsent rahvastikust kasvab pidevalt.Elan Kalamajas aga liigun ka vahel Kopli kandis ja ei ole seegi kant enam sovieediurgas vaid raputab eneselt vaikselt sirpe ja vasaraid.
Loe kõiki (27)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee