Foto: Stanislav Moškov
Õhtuleht.ee 30. jaanuar 2015 10:25
Kui Statistikaameti teatel elas 2013. aastal Eestis suhtelises vaesuses 22,1 ja absoluutses vaesuses kaheksa protsenti Eesti elanikkonnast, siis vastava loo alla kirjutatud kommentaaridest selgus, et tegelikult ei pruugi suur osa inimestest osata lihtsalt prioriteete paika seada.

"Vaesus on lai mõiste. On tõesti inimesi, kellel pole sissetulekut või on see väike.
Koolides ja ka riiklikul tasandil peaks inimestele olema abiks majandusõpetus. Seal õpetataks, kuidas rahaga toime tulla, vastutustunnet. Paljud inimesed ei anna aru endale, mis on laen, liising, kohustused, vastutus. Kerge on võtta, aga katsu tagasi maksta. Siis küsitakse mujalt raha ja kui ei anna, oled paha. Ei saa elada nii, et võtad kotist nii palju, kui tuleb ja mõtlemata homsele ning korraga avastad, et polegi kotis midagi. Ja siis peavad sinu hoolimatuse kinni maksma sõbrad, tuttavad, laenates tagastamatud raha. Kõik ei saa elada ühtemoodi," kirjutab lugeja.

Teise lugeja sõnul ei tasuks arvata, et toetuse saaja istub kodus ja imetleb saadud raha ning ei lähe poodi sooduspakkumisi otsima: "Mina jälle tean, et meie spaad on rootslasi, soomlasi täis, autot on hädasti vaja, et kümnete km-te kaugusel tööl käia ning marketisse juhtun kah vahest ja auto pargin jumala ülbelt sinnasamasse parklasse. Aga elan ka suhtelises vaesuses, kuigi olen tunnustatud omal alal ja hea töötegija."

Pensionär kirjutab: "Kahekesi mehega elades saame veel lapselastele kommiraha anda. Ja oma elamise vahetasime me juba ammu väiksema vastu, kus kommunaalmaksud on sõbralikud ja äärelinnas, ja meile 2-toalisest aitab. Sai raha ka veel vahetusega peale."

Maarja lisab: "See on küll õige. Prioriteedid on paigast ära. Tean minagi sellist perekonda, kes kraabib viimase raha eest suitsuraha kokku, aga majas pole kuivanud leivakontsugi. Ja ma olen juba ammu rääkinud, et enne tuleks kõik (välja arvatud üks noor naisterahvas, kellel mees oli kuskil välismaal surma saanud) need „Kodutunde" kandidaadid põhjaliku koolituse läbima saata. Kuidas koristada, vastutustunnet, kuidas rasedust vältida, kuidas rahaga majandada jne. Vaesus ei pea räpakust ja mustust tähendama. Neil pole viitsimist isegi enne kaamerate tulekut oma s**amaja ära kasida. Vaesed lapsed, kes sellistes tingimustes kasvama peavad. Kannatavad vastutustundetute vanemate pärast!"

"Eks see arv ole toodud 2013 omadest tänaseks pigem suurem kui väiksem. Sellesuunaline liikumine on kogu Euroopas. Teised riigid aga kulutavad ELi abirahasid tänaste kodanike huvides, meie väidetavalt homsete. seda siiski väidetavalt, sest suur hulk abiraha kastutatakse meil protsessi ülalpidamiseks, mille lõpptulemust kaob hämarusse," tõdeb vaatleja.

Samal teemal

Kommentaarid  (97)

Mees naisele: 2. veebruar 2015 21:54
"Kodus pole tilkagi viina ja sa raiskad raha leiva peale!"
Tee ise 1. veebruar 2015 11:48
Tee tööd, tee ise süüa ja ära osta valmis toitu, sest see on liiga kallis. Osta kampaaniahinnaga liha ( mitu kilo tagavaraks ) , saad teha suppi, guljassi ja kartuliputru, mis ei maksa ju palju, kui ise teed. Toitu jätkub nii mitmeks korraks. Põhiline on aedviljad, liha, piim, juust, toiduõli, jahu ja kaerahelbed. Ühepajatoidud, kapsahautised vähese lihaga, pudrud, porgandipirukad, kapsapirukad, pannkoogid jne. Mitte kohukesed, kallid jogurtid, mõtetud maiused jne.
Suur hulk abiraha kastutatakse meil protsessi ülalpidamiseks, mille lõpptulemust kaob hämarusse.
pirukas 2. veebruar 2015 20:21
pannkoogid, pirukad jne on äärmiselt kahjulikud, sest jahu ei toida
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS