Eesti uudised

Delikaatne olukord: Donetski venemeelsed võimud palusid Narvalt abi (47)

Õhtuleht.ee, 29. jaanuar 2015 18:31
Donetski kohalikud pommivarjendis.Foto: Reuters / Scanpix
End tunnustamata rahvavabariigi osaks pidav Donetski linn palus oma sõpruslinnalt Narvalt viivitamatut abi, seades Narva võimud delikaatse valiku ette.

“Kutsume Teid ja kogu maailma üles pöörama tähelepanu kuritegudele, mida Ukraina võimud sooritavad Donetski Rahvavabariigi rahumeelsete elanike vastu!" kirjutas 23. jaanuaril oma läkituses Donetski linna administratsiooni uus juht Igor Martõnov.

Pöördumine saadeti nii vene kui inglise keeles kõikidele Donetski sõpruslinnadele, vahendab Põhjarannik. Kokku on Donetskil 13 sõpruslinna ja 10 partnerit maailma eri riikides.

Narva linnakantselei välissuhete nõunik Vjatšeslav Konovalov teatas Põhjarannikule, et Donetskist saadetud kirja arutati Narva linnapeaga ning tuleb tunnistada, et olukord on delikaatne.

"Ametlikud suhted olid meil sõlmitud Ukraina koosseisu kuulunud Donetski linnaga, praegust moodustist − Donetski rahvavabariiki − ei ole aga riiklikult tunnustatud, seepärast ei ole meil volitusi nendega kontakte luua," kommenteeris Konovalov.

Samal teemal

07.01.2015
Esiterroristide naised ülistasid terrorismi
04.01.2015
OSCE nõuab Debaltseves tsiviilisikute kaitseks kolmepäevast vaherahu
03.01.2015
Viimase 24 tunni jooksul on Ukrainas tapetud 16 tsiviilelanikku

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee