Eesti uudised

Hiidlaselt nõuti trahvi võõra bemmiomaniku apsaka eest (22)

Karoliina Vasli, 29. jaanuar 2015 18:30
VÕÕRAS BEMM: Just sellise pildi sai Helve. Antud masinat polnud ta eal näinud. Foto: Erakogu
Helve on pahane, et pealinna parkimiskontrolör üritas talle trahvi pähe määrida. AS Ühisteenused vabandab, et tegu oli inimliku veaga.

9. jaanuaril sai hiidlane Helve ootamatu kirja – AS Ühisteenused teatas, et ta peab tasuma 31 eurot viivistasu, kuna jättis parkimistasu maksmata. "Trahv, miks," ahastas naine ja meenutas, et käis viimati pealinnas aastapäevad tagasi. Viivistasu otsusel oli märgitud, et tema Škoda olla 5. jaanuari hommikul seisnud Tallinnas Pronksi tänaval parkimisluba omamata.

E-kirjaga ühes oli ka pilt. Seal oli hoopis üks BMW, millel oli Helve Škodaga sarnane numbrimärk (erinev oli vaid üks täht). "Trahvi tegija ei vaevunud isegi kontrollima numbrit. Lihtsalt jube, mis tehakse. Pead uurima, küsima, esitama vaide..." on Helve pahane.

Ühisteenuste parklate müügi- ja linnaparkimise juht Martin Tubalkain tunnistab: "Paraku peame tõdema, et tõepoolest tegemist oli meie teenindaja poolse eksimusega." Ta selgitab, et töötaja eksis autonumbri sisestamisel ja nii saadetigi tasumise meeldetuletust valele isikule.

"Selliseid eksimusi me püüame vältida ja võimalikult palju ka välistada, kuid kuna autonumbri sisestamine kontrollsüsteemi toimub käsitsi, siis võib parkimisteenindajal juhtuda, et eksib autonumbri sisestamisel," põhjendab ta. "Täiendavalt lisan, et sellised eksimused on pigem väga erandlikud ja harvad juhud. Omalt poolt loomulikult vabandame tekkinud segaduse pärast."

Helve ütles täna, et tema ees otse ei vabandanud, ent vähemasti on praeguseks otsus tühistatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee