Eesti uudised

Tartu toetab Mariupoli haiglaid ja kutsub üles annetama (7)

Toimetas Kristin Aasma, 29. jaanuar 2015 16:35
MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse esimees Kristina Kallas Foto: Tiina Kõrtsini
Tartu linnavalitsus eraldas täna erakorralisel istungil 10 000 eurot Ukraina sadamalinna Mariupoli haiglate toetuseks ning sõjapiirkonnas elavatele inimestele toiduabi andmiseks.

Mariupol asub rindejoone vahetus läheduses ning viimasel ajal on sagenenud rünnakud ka linna tsiviilelanikkonna pihta, mistõttu on linna haiglates otsakorral vajalikud ravimid ja abi otsitakse väljastpoolt. Lisaks kutsub Tartu linlasi üles tegema annetusi Ukraina toetuseks, edastas Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna teabeteenistuse juhataja Lilian Lukka.

Samal teemal

Tartu linn teeb koostööd mittetulundusühinguga Eesti Pagulasabi, kelle usaldusväärsete kontaktide kaudu ostetakse Ukrainas kohapeal vajalikke ravimeid (eeskätt antibiootikume) ja meditsiinitarbeid, ning nii jõuab Tartu abi haiglate ja kannatanuteni.

Tartu linnavalitsus kutsub kõiki tartlasi, organisatsioone, akadeemilisi ringkondi ja ettevõtjaid, aga ka teisi kohalikke omavalitsusi liituma lähinädalatel toimuva rahaannetuste kogumisega. Annetatud raha eest toimetatakse Mariupolisse ja teistesse linnadesse puudustkannatavatele peredele toidupakke.

Tartu linnavalitsuse liikmed tegid ka endapoolse annetuse toidupakkide soetamiseks.

MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse esimees Kristina Kallas ütles, et „ühele perele üheks kuuks piisav toidupakk, mille meie kohapealsed partnerid abivajajatele toimetada saaksid, maksab keskmiselt 15 eurot ja ühe sõiduga jõuab kohale toimetada keskmiselt 100 toidupakki. Kallas on ise korduvalt Ukrainas abi jagamas käinud ja tunnetab hästi iga abisaadetise olulisust.

"Kõige rohkem vajavadki Ida-Ukraina elanikud toiduabi, esmaseid hügieenitarbeid, meditsiinitarbeid ja ravimeid. Kõike seda saavad meie partnerid soetada ja komplekteerida Ukrainas, aga selleks on vaja häid inimesi, kes meie tegevust toetaksid," selgitas ta.

Annetuste kogumisel on Tartu linna partneriks mittetulundusühing Eesti Pagulasabi, kelle arveldusarvele oodatakse annetusi ukrainlaste toetamiseks. Igaüks saab annetuse teha MTÜ Eesti Pagulasabi arveldusarvele EE151010220015188017 või veebilehel 


Annetust tehes märkida
selgituseks: ANNETUS Tartult Ukrainale!

Samal teemal

16.03.2015
Tartu linnavolikogu esimeheks sai Vladimir Šokman
20.01.2015
Tartu baptistid toetasid Mariupoli rohkem kui 10 000 euroga
02.01.2015
Kiievis on ristid Vene saatkonna ees
22.00.2015
Eesti saadab Ukrainasse 120 000 euro väärtuses humanitaarabi