Eesti uudised

VÄITEKIRI: Eestist lahkuvad eelkõige madalama haridusega inimesed

Toimetas Sander Silm, 29. jaanuar 2015 08:00

163 KOMMENTAARI

r
RoX/ 30. jaanuar 2015 21:26
Riiki süüdistada selles ,et pead välismaale kolima nagu mõned teevad on tõesti väga matslik ja seda teevadki vist ainult madala haridus tasemega inimesed,kes omalajal kui oli valikute tegemisaeg tegid valesid valikudi või valisid mitte õppimise.Riik tegelt annab võimaluse kõigil hariduse omandamiseks,see ei pruugi olla kerge ettevõtmine ,aga selleks on kõik võimalused loodud.See inimeste oma viga ,et valivad mitte õppimise.Ja nüüd vinguda,et pean kurja riigipärast välismaale kolima on küll nõme. Ise ei viitsinud ka õppida ja kuulun nendehulka kellest see artikkel räägib.Aga riiki ei süüdista,et soomes rügama pean .
K
Keda siis süüdistada/ 31. jaanuar 2015 05:20
Kui lõpetasin keskooli siis ülikoolis pidin maksma 4700kr kuu eest. Pärast esimest semestrit ei suutnud enam ema üüri , kooli raha ja toidu jaoks lihtsalt teenida ja tuli see pooleli jätta. Nüüd järsku muudeti seadusii ja kõik tasuta. Täisesti näeruväärsed inimesed olete ja eriti kes seda veel õigeks peavad. Issi maksis kinna ja see annab sulle õiguse sul hukka mõista inimesi kes teevad sunnituid otsuseid tuleviku suhtes.
n
30. jaanuar 2015 19:42
no las siis need kõrgharidusega mahajääjad teenendavad ennast ise poes ja juhivad ühistransporti näituseks.
k
Kolme lapse isa./ 30. jaanuar 2015 16:51
Plaanime ka naise ja lastega Eestist ära kolida.Taani on väga tore koht kus elada.
l
lol/ 30. jaanuar 2015 12:58
siin nii mõnigi niiöelda haritud inimene kommentaari pannud ma usun, aga nii loll et ei sa arugi et artiklit moonutatud ja slõhtuleht teenib klikide pealt raha :D antke andeks aga pistke oma haridus sinna kus on pime . elukool on õige haridus ja kõigile ei sobigi haridus nagu näha, loeb siiski mis sul õlgade vahel on. inimesed on siiski erinevad. mõnel haridus mõnel kultsed käed keda kotib et sa oma nooruse maha istusid nelja seina vahel ja peeru pilve seal sisse hingasid. mina olen küll rahul ja tean et teenin rohkem kui mõni niiöelda haridusega inimene :) ja ma töötan eestis mitte soomes. oli ka nõukaaeg nii kellel ikka tutvused sellel parem elu, on ka praegu nii ega suurt midagi muutunud pole.
k
kuu/ 30. jaanuar 2015 11:27
Ka madalapalgalisi töökohti on riigil vaja , kes siis selle töö teeb? Aga Muijal maailmas on madal palk ka selline, et ei pea nälga surema.
m
manfred/ 30. jaanuar 2015 02:05
üsna totter ja eluvõõras uuring. Enda tutvusringkonnast on küllalt kõtgharidusega inimesi,kes siit jalga lasknud . Lahkub küllaltki suur hulk arste. Nemad on küll kõrgharitud ja väga hästi haritud. Eesti rahvaarv on väga väike ja 17000+60000(tegelikult ilmselt suuremad arvud) on ikka kolossaalne kaotus Eestile. Ja veel hakkab levima uus trend-lahkuvad noored,kes õpivad kõrgkoolides ,sest nad ei näe perspektiivi. Pole mõtet pingutada,kui sa pole kindel,et peale diplomi saamist üldse tööturule murrad ja palk on teadagi haritlasel äärmiselt vilets . Ainus,mis Eestimaal tõusuteel on,on poliitikasse astujate arvu suurenemine valimiste eel . Ja milline enesekindlus on neil uutel-igaüks pasundab kohe sellest,kuidas ta riigikokku pääseb. Seega ainsaks äraelamise vahendiks nähakse pääsu riigikokku,sealt edasi europarlamenti. Selline on reaalne elu,kulla uuringu kokkukirjutaja.
k
29. jaanuar 2015 22:33
Kes selle artikli välja mõtles?
v
Vott/ 29. jaanuar 2015 22:01
Meie riigi suurim probleem on see,et riik toodab sellist tööjõudu! Mida pole enam vaja Eestis.
e
Eihh/ 29. jaanuar 2015 22:34
Lolle ei külvata, need kasvavad ise. Riik ei ole süüdi kui sa ei viits õppida.

S
.../ 29. jaanuar 2015 21:56
Siin pidev koolitus tööl ja paljud ôpivad endale uue ameti. palja eesti koolitusega ei saa siin ei midagi- unistada ju vôid,kuid nad hindavad siinset koolitust
k
kus need äraminejate hariduslikud andmed kirjas/ 29. jaanuar 2015 21:26
naljatilgad... tobe uurimus, häbi... Saksamaale läksid paljud tudengid, jäidki sinna... tudeerisid juurde ning abiellusid. Autojuhid ning bussijuhid lähevad alles nüüd.
m
mbkyitjr/ 29. jaanuar 2015 21:21
loogikaviga: väikseima sissetulekuga inimesed lahkuvad eestist, ütleb mõistus.
e
ei/ 29. jaanuar 2015 20:45
muud kui kallutatud tellimustöö (nagu nõuka ajal neid vorbiti). Eesti jookseb inimestest tühjaks - lähevad kõik kel võimalus, vajadus ja tahtmine. Desperaatne üritus hakata neid inimesi klassifitseerima ja liigitama - näitab selgelt kätte millise juraga tegu, pateetiline inimene oma kinnimakstud soperdistega. Ärge laske omale kärbseid pähe ajada mingitel harimatutel soperdistel !
m
Maria/ 29. jaanuar 2015 20:28
Madalam haridus ei tee inimesest halvemat töötegijat. Ei tee ka inimest iseloomult halvemaks. Eestis aga millegipärast ei väärtustata inimest. Minnaksegi soome sellepärast,et saab paremat palka ja suhtutakse paremini,kui Eestis (üldjuhul). Eestlasi võetakse tööle ja hoitakse tööl,sest nad on end tööandjale töestanud ja olenemata haridustasemest! Soomes töötavad paljudes aiandites kõrvuti kõrgharidusega ja ilma selleta töölised. Eestis aga ei anta võimalustki ja Soomes ei vaadata sind kui lolli,sest sul pole kõrgharidust. Eesti aga kaotab üha enam lihttöölisi,samas kui Soome saab endale tublisid töötegijaid!!
i
Imelik/ 29. jaanuar 2015 20:24
Miks need hariduseta ja harimatud "jorsid" ennast järsku loodi taustal promovad. Kes see ikka usub, et nad loodist "matsu jagavad"!
m
29. jaanuar 2015 19:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kas/ 29. jaanuar 2015 20:24
kas tõesti arstid ja teised haritlased kes lahkuvad on siis neegrid ??? PÖRRRRR#####
m
mumm/ 29. jaanuar 2015 22:22
mis haritlased nad siis on kui oma palka asetavad kõrgemale kui kodumaad?
ikka neegrid, ja vaadates millised arstid meil enamuses on siis arvan et ei ole meil sellist kõrghariduse diplomit mis lolli targaks muudaks...
l
Lugeja/ 29. jaanuar 2015 19:31
Lahkuvad just kõrgharidusega inimesd, põhjendades, et nad ei investeerinud haridusse selleks, et Eestis sente lugeda.
a
A.H./ 30. jaanuar 2015 01:06
Ja,jaa, nad investeerivad haridusse selleks et Soomes küprokit panna, peldikuid puhastada, tegeleda ehitusel abitöödega, kerata Helsingis ja selle ümbruses linnaliini bussirooli ja maahaanmuuttajate laagrites somaallaste pe*seid pühkida. Kuid miskit pärast maa arvan, et selleks et suure pomöössusega ja lällamisega Soome sõita, ja sageli, kui sealne ettevõtmine "epäonnistub", häääästi tasakesti, peerugaasi saatel, kõrvad lontis ja tuttavalt laenatud raha eest laevapiletit hankides sealt tagasi tulla, pole vaja viit -kuut aastat ülikooli pinki nühkida. Ha-ha-ha-ha-haa.
r
30. jaanuar 2015 19:44
räägid nähtavasti iseendast.
n
nooo / 30. jaanuar 2015 20:41
somaallaste tagumikke hakkate eestis ka pühkima ja kiiremini kui arvata oskate
Poisike vist ei saanud diplomit kätte/ 31. jaanuar 2015 05:02
Pigem see vast läheb sinna. Kui sa kullakene teed nüüd natuke matemaatilisi arvestusi kes käib kõrgkoolis ja kes mitte ,

m
29. jaanuar 2015 19:26
mis jura te siin ajate, just haritud inimesed on läind ja madalad on siia jäänud. kas arstid ja õed on madalad.
e
Emma/ 29. jaanuar 2015 19:23
... "Eestist lahkuvad eelkõige madalama haridustasemega inimesed"... hm, miks seda üldse kommenteerida? Eesti riik peaks olema ju rahul, et jäävad targemad ja tublimad, kes riigikassat toekamalt täidavad...? Miks seda teemat pidevalt üles tõstetakse? - kas selleks, et osad madalama haridusega kodanikud ei märka veel lahkuda... või ?... äkki peaks selle "üleskutse" kuidagi teisiti sõnastama?
l
Liisu/ 29. jaanuar 2015 18:38
Elan Helsinkis juba mõnda aega ja ikka ja jälle loen mingit võrdlust Eesti ja Soome vahel,ajude võrdlust seekord.Üllatab see,et millise haridusega ajakirjanik tõstatab taas selle teema,tal vaesekesel polegi ju muust kirjutada kui mustata neid kes läind.Jäänd on ju ajuteta seltskond,selleks meiesugused ajud ju ära lähevadki.No mis pagana pärast ma peaks oma kodust minema ,kui mul oleks seal vääriline töö ja palk???Olen kesk-eri haridusega,ka mitte madalalt haritud ja kindlasti mitte koristaja siin.Olen saanud töötada oma õpitud ametil,saanud kogemusi,materiaalse kindluse,rahu südamesse.Ei vaidle et siin on ka igasugust kaadrit,kelle tõttu on ka haridusega tegijad pidanud piinlikkust tundma,kuid lõpetage juba see kadetsemine ajakirjanikud ja kirjutage parem meie Eesti tegusatest ja haritud ajudest,mida nad on korda ajanud ,et me kõik võiksime kord koju tulla ja saada sama väärtustatuks kui siin,sest siin on väga palju kõrgharitud häid töötajaid.
n
Nii on/ 30. jaanuar 2015 08:37
Sul ei ole asja siia tagasi tulla, ela seal marjamaal edasi oma päevade lõpuni. M iks peaksid siinolijad panustama oma madala palgaga sellese, et sinusugune mugavuspagulane saaks tulla siinse riigi hüvesid edaspidi nautima, ise selleks midagi panustamata, ainult siiajääjaid oled mõnitanud ja halvustanud. Ole väärtustatud Soomes edasi!
k
Keegi/ 29. jaanuar 2015 18:35
Siis ju kôik korras,kui Eestisse kõrgelt haritud jäävad.
e
eks nad riigiametitesse jäävadki, kusagile mujale nad ei saa minna, ei löö läbi/ 29. jaanuar 2015 21:28
teha ka midagi ei oska. Eestisse jäävadki talupidajad, pensionärid, riigiaparaadi töötajad, ülikoolides öppejöud; alkohoolikud, invaliidid ning lapsed.
j
Jussi Pekka Karhupershest/ 29. jaanuar 2015 18:19
Mulle küll meeldib, et Soome ainult harimatud matsid tulevad, nendega saab ikka viina juua ja Soome eitesid panna, intelligendid hakkavad targutama ja ei oska elust lugu pidada. Kukuvad sukasäärde koguma ja muidu m**i mängima. Õlut ei raatsi üldse välja teha. No ma ei tea, saatke rohkem joodikuid siia. Me vajame neid.
e
Ega/ 29. jaanuar 2015 17:37
see uurimus palju mööda pandud ei ole. Vaadates fb gruppides neid Soome töllerdama jäänud noori, siis see annab haridustasemest selge pildi küll. Otsitakse gruppide kaudu tööd, aga endal pole õigekirjast, ega sellest kuidas üks tööotsimiskuulutus koostatakse, halli aimugi. Enamus sellises stiilis, et tööd on pakkuda vä. Mõistata siis, mis ametimehe hakatisega tegemist on. Hoidku jumal kui jagatakse ametlikke tööportaale... misasi on cv ja et see ka nagu olemas peaks olema, see on suur mõnitamine nende meelest. Ja nendega jõlguvad kaasas tibid, kes on põhikooli ehk läbi saanud ja siis kohe otse oma elu peale, ehk siis "rikkaid" Kalevipoegi jahtima. Vot selline seltskond tundub tõesti enamuses olevat.
k
kas fin-est-is aega surnuks lööv poliitik kommenteerimas/ 29. jaanuar 2015 21:29
t
to Ega/ 30. jaanuar 2015 09:52
Väga hea kommentaar, sellega on kõik öeldud !
m
mitä vi.../ 29. jaanuar 2015 17:34
mõtetu koht see Soome ja määgivad porod
u
UURING/ 29. jaanuar 2015 17:09
uurin tuvastas et ajud polegi ära voolanud ahhaaa
e
Ettevõtja/ 29. jaanuar 2015 17:47
Palun lugege sellist kommentaari.Mis haridusega on siin tegemist või üldse mis inimesega,lihtsalt ei ole sõnu.

p
pointipole/ 29. jaanuar 2015 16:47
Soomes raadios täna räägiti, et neil on sisserändajaid nii vähe.
Samas on riigis palju töötuid aga lehes on reklaamid sisserännanutele, tulge õppima bussijuhiks.
See on EU poliitika , toetame pagulasi aga omad inimesed jätame kõrvale.
h
Haritud pensionär./ 29. jaanuar 2015 16:46
Isiklikult kahtlen siin kommentaarides enamuse haridust.Kalevipojast saan aru,Dr.Karu haridus on väga suure kahtluse all kui ei oska kirjutada isegi bakalaureuse.Isegi põhiharidus on haridus kui ei ole sedagi on meil iga inimene tähtsam kui üks haridus.
d
dr Karu/ 29. jaanuar 2015 18:07
Aga pensionär ei ole küll haritud. Teie suutsite kolmes lauses eksida nelja reegli vastu. Toon need alljärgnevalt välja, et saaksite selgeks õppida ja kasutada järgmine kord, kui enda haritust kiitma ja teiste kirjaoskamatustest kirjutama tulete.
1. Peale punkti pannakse tühik.
2. Sõna KUI ette pannakse koma järgmistel juhtudel: kui selle sõnaga algab terve uus osalause. Näide: See raamat oli palju huvitavam, kui ma loota olin osanud.
Aga lihtsalt kui-võrdluse puhul mitte. Näide: Tema on palju ilusam kui mina.
3. Nii tiitel doktor kui ka selle lühend dr on lause keskel väikese algustähega.
4. Lühendi dr järel ei kasutata punkti.
Saagem harituks!
t
29. jaanuar 2015 19:40
Tänan, mis me võlgneme?
k
krisse/ 29. jaanuar 2015 20:01
oma haridust (mitte enda haridust) Alati kontroll-lause: panen endale oma kampsuni selga
Kui juba norimiseks läks ...
h
Harimatud ja laisad jäävad/ 29. jaanuar 2015 16:12
k
Kaur Kenderi viimane artikkel/ 29. jaanuar 2015 15:53
on palju tõesem väitekiri kui see tavaline "statistika", mida reffid iga päev viljelevad.
e
evelin/ 29. jaanuar 2015 15:22
Head teed teil minna, madala haridustasemega arstid!
k
kulla kangutaja/ 29. jaanuar 2015 14:53
Tere. Tore lugeda seda statistilist n"aitekirjandust. Eestlaste r"anne v"alja on suuresti tingitud t""oo-puudusest Eestis sest oma kodumaised tarkpead ehk haritlased ei suuda muidu-s""ojatele, roojastele konnadele, kes on v"alismaale pakku l"ainud t""oopuudusel, Eestis elamisv""aarset tasu pakkuda ja ammugi mitte t""ood; sest haritud inimesed pole suutelised ega oskustega uute t""ookohtade loojateks Eesti tingmustes. Nii-siis, valik on teie, kulla kaasmaalased- mitte alahinnata t""ooturul l"abil""oojaid muidus""oojatega ehk natsismi j""aanustega majanduses, kus ei t6use tulu ega kulusust. mul on tunne, et Eestlasi alahindav kommenteerija on ise k6ikes""ooja igas m6ttes, v6i mitte; see eeldab seda, et turuseadus on n6rk, pole tahtjaid, pole pakkujaid. K6ik tarkpead on l"ainud mujale t""ood otsima, et elada ja laste tarkadel ehk k6rgelt toimetavatel inimestel ehk k6rgharidust omavatel inimestel Eestis pead t6sta ja turumajandust arendada. Elagu Eesti ja tema majandus. Kas sa k6rgharidust omav inimene arvad, et teised on harimatud ehk ei oma haritust. Tavaliselt teevad haritust omavad inimesed tarkusega silmad ette k6rgharidusega inimestele. Milles kyssa?-kysin ma.
k
Kete/ 29. jaanuar 2015 14:45
Mis krdi väitekiri see on??!! Et kui ülikooli paberit käes pole, oled kohe ajudeta tegelane?! Absurdi tipp!
j
Ja mida see näitab/ 29. jaanuar 2015 14:59
seda, et madal haridustase ei tähenda seda, et inimene on oskamatu või saamatu. Ta on tubli töötegija kes teenib oma kõrgharitud tööandjale kasumit ja saab ka ise elamisväärset palka. Meie diplomeeritud seltskond ei saa aga sellest aru ja inisevad midagi lisandväärtustest ja tööjõudlusest. Aga ei tasu loota, et oskaja mees või naine täie rauaga pingutama hakkab kui ta teab, et teda nagunii ei väärtustata. Ta läheb pingutab kuskil mujal inimväärse tasu eest.
d
Dr. Karu/ 29. jaanuar 2015 14:06
Need vigases eesti keeles kirjutatatud kommentaarid räägivad ise haridustasemest, kalevipoegadele astuti valusale konnasilmale lihtsalt. Eestis mingis endise mõistega kutsekas saadud BA ei ole mingi kõrgharidus veel, kõrgharidus algab magistrikraadist. Bakalauruse diplomit võite vanaema laudas lehmale näidata ja see ammuub teie kõrghariduse heakskiidetuks või lambale ja see määgib.
Ma vaatan, et Soome kalevipojad vist tööl ei käigi, istuvad Eesti lehtede kommentaariumides ja kisavad, kõik on Soome riigi abirahade peal vist.
k
29. jaanuar 2015 14:31
kuna vähema kalevipojad minema tõmbavad siis peab dr Karu varsti ise luua järele haarama või tuleb sisse see kontingent, kes oma õiguste eest seista mõistab.
k
kalevipoeg/ 29. jaanuar 2015 14:44
Eesti keeles üldiselt puudub sõna bakalaurus. Vastava nimega diplomit võid sa tõesti veistele esitleda ja loota kiitvat ininat.
j
Jussi Pekka Karhupersest/ 29. jaanuar 2015 18:15
Ma toetan ka ja tõstan viinapudeli, et suutsime dr Karule ära teha. Vaata lolli, kogemata jäi üks täht vahele, järelikult on harimatu. Agaaaaa, oootttt mehed, kui ta on harimatu, siis on ju oma küla mees, järelikult kah Karhupershe külast Soomes.
k
kutsuti siis doktor karu/ 30. jaanuar 2015 03:49
see sai asjast kohe aru....ma olen muide, oma eestis omandatud bakalaureusega valismaal vaga hasti tood leidnud ja mitte tualettide koristamise tood. samas, ka neid peab ju keegi koristama, miskiparast eestis polastatakse lihtsat tood, kuigi muidu ju maailm ei toimiks. teiesugused karu- nimelised teetegi eestlastele karuteene oma oelutsemisega.
e
EI/ 30. jaanuar 2015 08:10
tea mida sa sööd, et sa nii tark oled????

w
WW/ 29. jaanuar 2015 13:47
Sellisel professoril tuleks tiitel ara votta.Haridus ei anna mootu valja.
m
millisel?/ 29. jaanuar 2015 14:42
Juttu ei ole ju professorist, vaid noore teadlase doktoritööst. Doktor ei ole professor. Peale selle, temal on ametlikud andmed ja kontrollitud meetodid, see et see igaühele ei meeldi, ei tohi uurimistulemusi mõjutada. Minu subjektiivne mulje Soomest on ka, et eestlased on pigem lihtsamate tööde tegijad (ja arstid, kuid arste ei ole ju üldises töötajaskonnas kusagil arvuliselt palju). Näiteks hotellipersonal on odavamat sorti hotellides puha eestlased, bussijuhid, ehitajad, autojuhid, kohviku- ja restoranipersonal, koristajad, müüjad.
l
Lõunamaalane/ 29. jaanuar 2015 16:46
See, et inimesed töötavad ametikohtadel, mis ei pruugi olla nende haridusele kohane, ei näita seda, et nad oleks madalama haridusega. Nad lihtsalt teevad tööd, mis neile piisava sissetuleku annab. Samamuti võiks öelda, et maapiirkondades on inimesed ilma hariduseta, kuna teevad töid, mis ei nõua mingit eriharidust. Inimesed teevad tööd, mis neile antud kohas on kättesaadav ja ei vehi oma hariduspaberitega. Meil on ka kõrgharidusega bussijuhte, õpetaja kutsega kondiitreid, raamatupidajaid koristajatena, filoloogidest valvureid jms.
a
Autori arvates siia jäänud .../ 29. jaanuar 2015 18:59
Jah,juttu ei ole professorist,vaid doktoritööst. Aga see töö küll mingit mõõtu välja ei anna. Autorit lugedes võib arvata,et siia jäävad just rumalamad inimesed.Need, kes tööd ei tee ja sarnaseid soperdisi vorbivad.
k
küsimus/ 29. jaanuar 2015 13:27
v
Väitekiri/ 29. jaanuar 2015 13:23
Sander Silm, kust küll selline lollidele mõeldud väitekiri?Kas arstid, med-õed,it-spetsialistid, on kõik vähese haridusega.Mis tähtsust sel on, milline haridus tal on-iga töö on tähtis ja peab olema väärtustatud.Kõrgharidusega ja väiksema haridusega inimestest koosneb ühiskond!Miks selline reformierakonna vaadetega artukkel jälle?
j
Jaa jahh/ 29. jaanuar 2015 13:07
Ja meie "helged pead"poliitikud on küll väga kõrgesti haritud.P......e kukkunud lauljad,näitlejad,sportlased jne.Oleks huvitav teada,paljudel riigikogus on kõrgem haridus?Nuumavad ennast nagu põrsad,aru saamata,et riik jookseb maksumaksjatest tühjaks.
m
mh/ 29. jaanuar 2015 13:02
Soomes on v6imalik oma 6pinguid jätkata ja makstakse veel peale .et 6pid,mida Eesti koha ytelda ei saa.Ja siin Soome riigis pole haridus nii tähtis... peasi,et tervist on ja jaksad tööd teha.
n
29. jaanuar 2015 13:12
no küll see haridus on tähtis ka siin, sest vastavalt sellele saad palka. Mida rohkem erialast haridust, seda kõrgemale palgaredelil pääsed
s
29. jaanuar 2015 13:35
Soomes ei ole vaja k6rgharitust,et olla koristaja v6i autojuht;)
k
29. jaanuar 2015 13:51
kui sa oled laitoshuoltaja paberiga, siis saad rohkem palka kui ilma selle paberita - järeldus? Midagi on ikka vaja. Rääkisin üleüldiselt kõikidest aladest
j
29. jaanuar 2015 19:49
Jah,uurisin järgi-20 eurot saaksin kuupalgale juurde.Mõttetu vähe ei ole ?
t
tõesti/ 29. jaanuar 2015 14:38
ei ole sellel haridust tõendaval paberitükil muul maal nii "tähtsust" kui Eestis kuigi palk ei ole sellepärast mujal madalam ja mul jääb arusaamatuks, mille põhjal tehakse igasugu uuringiud. Olen üle 40, ei ole nende aastakümnete jooksul minult keegi kordagi mingit infot küsinud uuringute jaoks - mis kontingent see on, keda uuritakse... Jah, soomes makstakse isegi täiskasvanud inimesele koolis täiendamise eest korralikku raha, nii et Eestil on veel pikk, pikk tee sinna...
t
Tiit/ 29. jaanuar 2015 12:54
Ei tea miks siis Eestis haridustase nii madal on, et madala haridusega arstid, insenerid, arhitektid, õpetajad, jne siit minema lähevad.
t
to Helsingist/ 29. jaanuar 2015 12:53
Kui keeruline on saada tööd Soomes õpetajana (inglise või vene keel),magister ja töökogemus Eestis olemas ? Kas võiksite mõne sõnaga vastata ? Või on sellise töö leidmine praktiliselt võimatu ?
e
29. jaanuar 2015 14:49
ei ole keeruline!!!! häid õpetajaid on alati tarvis! rohket pealehakkamist!
h
Helsingist/ 29. jaanuar 2015 17:49
Peab kórvutama oma Eestis saadud hariduse Opetusministeriössä Soome haridusega,
óppima lisaks puuduvad ained (pedagoogika, kasvatus).... ja siis kandideerima tööturul.
i
29. jaanuar 2015 19:54
Imestan kogu aeg,miks Soomes õpetajatele ainult 10-kuuline leping tehakse.Kui kool lõpeb,on temagi vaba ja varakevadel otsitakse pingsalt uut kohta.Kes saab ja kes mitte.Kui ei saa uut kohta,siis jäävad tagavaraks,et kui keegi kuskil puudub,siis saadetakse asendama.Vähemalt meie vallas,Helsingi külje all.
h
helsingist/ 29. jaanuar 2015 21:43
Kui ei ole töökohale vastavat haridust, mille sätestab soome seadus...siis saad ajutiselt töötada. Kui sul on haridus olemas, siis saad kandideerida ópetajakohale
mis peaks kestma kuni pensionini.
e
Ei saa/ 30. jaanuar 2015 08:50
Ega ikka ei saa küll, isegi abiõpetajaks ei saa, tuhat põhjust leitakse selleks.
i
irw/ 29. jaanuar 2015 12:36
kui sama töö mis siin ja palk 3x suurem siis mis haridus?
Lahkuvad ju arstist,nõudepesijani

s
Scaramanga/ 29. jaanuar 2015 12:31
originaalartiklist UT lehelt:
"Siiski tugineb Anniste järeldus ajude äravoolu puhul andmepuuduse tõttu vaid vahemiku
2000–2008 statistikale. Pole võimatu, et praeguseks on olukord muutunud, viitab ta."
t
teadja./ 29. jaanuar 2015 12:21
Oleks Eestis sama hea elu nagu soomes,siis olnuks meil kindlasti rohkem näorätikandjat, kus riik maksab nende üüri kinni ja lisaks saavad nas toetust üle 600 € maksumaksja raha eest.😦
h
helsingist/ 29. jaanuar 2015 12:20
Siin on teatud póhjus. Haritud eestlased ei suuda konkureerida soome tööturul, pakkuda
on vaid lihtsamaid töid. Ise ole ópetaja Helsingis ja ei ole veel kohanud teisi välismaalasi
sel alal. Ymberringi on kolleegid ainult soomlased.
e
29. jaanuar 2015 12:45
Et sina oled siis see kõige kõrgemini haritud? Ma tean nii Espoos, Vantaal kui Helsingis ja Jyväskyläski eestlastest õpetajaid. Sa oled ennast nii sommiks teinud, et keegi ei saagi aru, et sa välismaalane oled - seda halvas mõttes. Uhkeks läinud
h
Helsingist/ 29. jaanuar 2015 17:51
Ma olen 19 aastat soomes elanud ja ópetanud, pole kohanud kyll
yhtegi eestlast koolides
n
Naine/ 29. jaanuar 2015 12:18
Haridusel pole siin mingit pistmist, inimesed lahkuvad sest teistes kohtades on paremad palgad ja inimesi koheldakse inimestena, mitte nagu siin Eestis kus me oleme lihtsalt orjad
V
:)/ 29. jaanuar 2015 12:02
Võiks ju vaadata mis haridus tase meie ministritel on siis rääkida.
h
;)/ 29. jaanuar 2015 13:27
haridustase on üks sõna
t
Taibud/ 30. jaanuar 2015 07:37
Jälle üks tähenärija .Jõudu........
e
Ei/ 30. jaanuar 2015 13:33
saa väga kurta..
Võtsin esimese 8 ministri cv mis pähe tuli..
Pea-, sise-, majandus-, välis-, rahandus-, kaitse-, sotsiaal- ja haridusminister.. kõigil ülikooliharidus. Kel huvi siis avalik info.
m
Minu/ 29. jaanuar 2015 11:52
tutvusringkonnast on lahkunud Soome, Norra, UK-sse väga haritud arstid, samas ka keskhariduse ja kutseharidusega noored ehitama, koristama, jms. Minnakse ikkagi raha pärast. Eestis ei ole lihtsalt võimalik lihtsama töö eest saadava palgaga ära elada. Sellepärast kandideerivadki pidevalt vähese haridusega inimesed kohtadele kus on nõutud kõrgharidus. Sinna mitte tööle saades ongi lihtne otsus - Eestist minema.
u
uu/ 29. jaanuar 2015 11:43
Väga nõme on elada riigis kus tähtsutatakse ainult teatud seltskonda.See ei ole kindlasti riik kus elada ...
h
hm/ 29. jaanuar 2015 11:40
nüüd ma küll enam tagasitulekule ei mõtle, kui selline arvamus minust.
Saab näha, kuidas need kõrgelt haritud siin üksi omapead hakkama saavad.

v
vähearenenu/ 29. jaanuar 2015 11:28
no tore, et Anniste sarnased tarkpääd Eestisse jäävad!Eesti riik kohe 10 korda targem....
a
azza/ 29. jaanuar 2015 11:16
tuleb välja.et eestist pagevad arstid on lihtsalt madala haridusega-no mis sa kostad.....
a
Aatch/ 29. jaanuar 2015 12:56
Loomulikult, need eestlased, kes rikkurite heaks tasuta ei tööta, on rumalad ja madala haridustasemega. See on nii tüüpiline Putini propaganda. Ise sõimate tema autoritaarset võimu, aga ise olete samasugused. Mina lähen valima Keskerakonda, igal juhul kui reformierakond jälle võidab, sean ka mina sammud välismaale! Kaua võib veel edasi vireleda!!! :D
r
rõhk sõnale eelkõige/ 29. jaanuar 2015 17:41
Eestist ei lahku ka eelkõige arstid ...
o
orjad lasid jalga/ 29. jaanuar 2015 11:04
Jõukuritel tuleb varsti ise tööd hata tegema.
h
ha haa/ 29. jaanuar 2015 10:55
Orjad lasid jalga ,pidu orjapidajate auulis.
e
Ex ori/ 29. jaanuar 2015 11:03
Nad toovad uusi juurde lõunapoolsetelt aladelt. Selleks, et saaks nahavärvist aru, et ori on. Enne oli raske aru saada, kes on boss. Nüüd peaks asi minema kergemaks. Ei toimu klasside segunemisi.
k
kolja/ 30. jaanuar 2015 13:01
ja segunenud ehk keskklass on edaspidi mulattid!
a
aff/ 29. jaanuar 2015 10:53
Ja koju oodatakse neidsamu HARIDUSETA TALENTE ?
k
KISS/ 29. jaanuar 2015 10:53
Kus need kõrgeharidusega siis on . Mis vahet seal on, maa jookseb eestlastest tühjaks
s
SAVIPÄÄ/ 29. jaanuar 2015 10:44
MA LÄHEN KA AGA POEL LOLL MULL SÕBER SAAB JUBA 5000 KUUS KUI ÜLEMUS RAHA SAAB KÄTTE TA ON TÖTANUD 5 KUUD KÜLL TA SAAB KÕVASTI KUI RAHA TULEB. ROOTSIS SAI POOLAKATELT PEKSA JA RAHA EI ANTUD AGA SOOMES ON HEA SEAL SAAB
s
ss/ 29. jaanuar 2015 10:34
See on kommude jura,et madalama haridusega.Kõik kommud on valetajad,5 rikkama riigi sekka,Lenin sai sama valega võimule

i
irw/ 29. jaanuar 2015 10:33
Huvitav et milliseid talente siis koju kutsuti? Kui see kampaania oli mõeldud lihttöölistele ehk talentidele siis millest jutt käib?
m
Muri/ 29. jaanuar 2015 10:33
Keegi võiks nüüd kaitsta väitekirja selle kohta kui palju inimesi, kes mujale õppima ja tööle läksid, tagasi on tulnud. Minu tutvusringkonnas on neid päris palju. Käidi, omandati kogemusi, õpiti ja tuldi koju tagasi. Kodu on kodu! Laulev revolutsioon kasvatas iivet ja see põlvkond, kes siis sündis, sai vabalt rännata. Võimalus, mida meil kaua ei olnud. Loomulikult kasutasid noored selle ära. Ka nii mõnedki pensionieelikud läksid, kes teenivad omale välisriikides pensioni ning tulevad pensiea saabudes Eestisse tagasi. Keegi võiks ka uurida kui suur osa neist, kes tagasi pole tulnud, sotstoetuste peal elavad. Neid on päris palju ja need muidugi ei tule tagasi, sest pole harjunud enam tööd tegema ja ei saaks siin hakkama. Las nad siis olla "marjamaal" selle asemel et meie sotsiaalsüsteemi koormata.
l
lihtsalt/ 29. jaanuar 2015 10:31
Haridus ei tähenda haritust. Inimeste alahindamine EESTIS on probleem .
Osa neist inimestest ,kes siin alahinnatud on mujal oma töökogemusega tõsiselt võtavad profid ja hästi tasustatud.
k
KUST KOHAST TULEVAD KÜLL NII MADALA HARITUSTASEMEGA/ 29. jaanuar 2015 10:28
AJAKIRJANIKUD.....IKKA EESTIST,EESTIST,EESTIST......
s
Sam/ 29. jaanuar 2015 10:24
...hei teie seal Rollu - Taavi riigis ! Jätke palun meelde ,et mis tahes riigis - USA-s , Inglismaal , Saksas, Soomes ,Rootsis , Norras jne. on kordades raskem läbi lüüa ,kui Eestis. Ole sa mis tahes elukutse esindaja - alustades koristajast ja lõpetades direktorina. Kõige lihtsam on ikka äri teha Eestis ,lihtsalt tehes seda ausalt ,pole võimalik kasumit teenida ja jätkusuutlik olla. Kasumlikkus tuleb ainult igasugu pettusega saadud toetustest , käibemaksupettustest , allhankijatele mütsi pähe tõmbamisest jne. - see on tänane reaalsus Eestis! Eesti inimesed on orjarahvas ja lasevad endaga igal sammul manipuleerida - välismaal selline asi juba läbi ei lähe! Kel pole välismaa kogemust ,sel pole mõtet siin kommentaariumis sõna võtta !
p
PAREM HOOLITSEGE TEIE SELLE EEST,ET TEID RUMALAID / 29. jaanuar 2015 10:23
SEAL KOGUAEG PÜGATAKSE,VALITE NEID RUMALAID SINNA RIIGIKOKKU,AIDAKE JA TOETAGE NEID KES TEIL SINNA ON JÄÄNUD,MIDA TE HEIETATE NEIST,KES LÄINUD.....KAS TUNNETE KADEDUST,SEDA TE TUNNETE KINDLASTI....KAHJU TEIST VAESEKESTEST.....
d
dddd/ 29. jaanuar 2015 10:03
eestis 700euri.................... norras norm töötundidega sama töö eest 3700euri ametlikult pluss 1 kord kuus tasuta lennupilet.
m
Muri/ 29. jaanuar 2015 11:43
Leidsid ka kellega võrrelda. Norra palk Eestis elamiseks oleks muidugi päris hea, aga Norras elades kulub näppude vahelt päris kiiresti. Omal nahal proovitud.
p
PSEUDOVÄITEKIRI/ 29. jaanuar 2015 09:53
Eestist lahkuvad eelkõige ajudega inimesed, ajudeta jäävad (st nad pole võimelised lahkuma).

k
kindel see. / 29. jaanuar 2015 09:49
lahkuvad harimatud arstid ja insenerid,õed ja tehnikud,
Muidugi lähevad ära ka kesk-eri ja kutsekooli läbi teinud lollikari.
o
oi kirjaniku suleke/ 29. jaanuar 2015 09:43
koristusalal töötab väga palju kõrgharidusega endisi kooliõpetajaid, direktoreid, muu ala direktoreid jne. Laenud ja väike palk ning vähene töötaja hindamine ajab targa inimese võõrsile.
t
to oi kirjaniku suleke/ 29. jaanuar 2015 10:22
ja selliste inimeste pärast on ikka väga piinlik, kahju, et meil leidub i.ioote, kes natuke suurema raha pärast on nõus maha müüma kodumaa. kui ikka üks õpetaja läheb koristajaks, siis pole ta inimesena midagi väärt ning seal tema koht on - olgu edasi välismaal orjaks, elab ka seal orjaelu nagu alamklass ikka. kõik müügiks -tüüpi inimesed on haledad.
t
to to oi/ 29. jaanuar 2015 10:28
patriotism katust pea kohal ei hoia ja leiva kõrvale liha ei too.. Patriotismi ajad ON LÄBI!!! Haltesen sind, et sa oled oma patriotismiga nii kibedaks läinud. Loe ise oma kommentaari - sa ju põled kibedusest. Saa üle!!! Sul pole õrna aimugi kui palju välismaal elavad eestlased tegelikult Eestisse raha kannavad ja Eesti majandust vee peal hoiavad (ka sind!!!). Ise elan samuti välismaal ja alati kui Eestis käin, jätan söögipoodidesse ja juuksurisse ning kütusefirmasse suured rahad. Suuremad kui siin maal, kus elan!!! Mõtle enne, kumb meist nüüd suurem patrioot on!! Kas sina oma vingumisega või mina, kes teenin välismaal ja kannan kahju antud majandusele, et sind seal toetada...
k
Kodumaad/ 29. jaanuar 2015 10:31
ei müü lahkujad vaid siinolijad!
m
maali/ 29. jaanuar 2015 10:36
koristaja töö ei ole seal näpuga näitamise objekt nagu ta siin on. ei rõhutata seda, et sa oled saamatu ja millekski muuks ei kõlba vaid seda, et saad valituga hakkama ning paku sulle selle eest tasu, mis äraelamist võimaldab. tahad rohkemat - õpi tulusam amet.
k
Kuidas/ 29. jaanuar 2015 10:39
aus töö teeb inimese väärtusetuks ?
m
mm/ 29. jaanuar 2015 12:07
Niimoodi saab tõesti laiata teenin ühelpool kallast kuid tarbin teiselpool kaldas, maksa kõik tv ja automaks kah seal maal kus teenid lisaks söök ja eluaseme kulud siis erilist vahet enam pole. Oma rahaga võid siin laiata kuid makse sa eestis ju ei maksa nii et ära praali siin midagi.
Ärme räägi summast mis teises kaldas kuu algul kätte saad vaid sellest palju sul kuulõpus järel on kui maksad kõik maksud ja elamiskulud seal kus töötad ja elad nagu valgeinimene, mitte nagu suva jorss pioneeri laagris
m
mm-le/ 29. jaanuar 2015 12:53
mul on elamine Soomes ja maksan kõik maksud (tv-maksu asemel on meediamaks tänapäeval muuseas), maksan autoliisingut, diislimaksu jne jne. Ma ei peagi Eestis makse maksma, toon sinna piisavalt raha ja toetan majandust, nii et praalin kui tahan. Neid suvajorsse siin minu teada enam palju pole, ikka on hangitud elamised paari-kolme peale
m
mm-le veel/ 29. jaanuar 2015 12:55
palju need Eesti ärikad neid makse maksavad, enamus ümbriku peal.. Mine noki nende kallal ja räägi neile patriotismist
i
ince/ 29. jaanuar 2015 15:18
tüüpiline rotist tööline. sa ostad eestist konservi ja makaroni, ostad eestist kütust (tilgutad triiki täis), käid juuksuris jne sellepärast, et sa saad välismaal väikest palka, mis eesti mõistes on hea palk ning nüüd käid siin laiamas. sa ära aja patriotismi ja rotiks olemist segamini.
i
ince/ 29. jaanuar 2015 15:21
sa ei ole patrioot. sa oled tüüpiline rotistunud välismaa ori, kes käib eestis iga nädal ostlemas, sest siin on odavam.
m
mäletan/ 29. jaanuar 2015 09:35
et vanasti oli tuntud rahvastikuteadlane Kalev Katus suhteliselt skeptiline selle Tartu pundi suhtes. Prolbeemina märkides tendentsi järelduste tegemisele kesiste ja mittetäieliike andmete põhjal
n
noor eestlane/ 29. jaanuar 2015 09:33
Elan Soomes ja olen igati õnnelik oma valiku üle! :)
v
viljandlane/ 29. jaanuar 2015 09:29
Loomulikult on võõrsile läinud igasuguse haridustasemega inimesi,kuid madala haridusega inimeste protsent nende hulgas on tegelikult väga kõrge.Siingi kirjutajatest ei suuda sellest nii mõnigi aru saada kui kirjutab,et kõrgharidusega inimesi on KA läinute seas.Jutt käib antud juhul ju statistikast ja oma isiklikele kogemustele tuginedes võin samuti väita,et suurel osal läinutest ei ole isegi keskharidust.
m
maali/ 29. jaanuar 2015 10:38
suurel osal siia jäänutest ei ole samuti keskharidust - suhe on ju sama !
a
arvan.../ 29. jaanuar 2015 09:19
Huvitav,kas midagi muud uurida polegi,kui eestlaste rännet ja neid põhjuseid,uurige parem,kuidas rahvast siia tagasi saada.Ei tea,kui madala haridusega on meie meedikud ja teised haritlased,kes eestis saadud diplomid endaga kaasa võtsid...
n
Nu nu!/ 29. jaanuar 2015 09:22
Kui palju on siis Inglismaa,USA jne. kõrgkooli lõpetajatest tagasi tulnud?
e
Et/ 29. jaanuar 2015 09:44
Kui ei ole teada väljarände põhjused, siis ei tea ju kuidas seda takistada või kuidas rahvast tagasi tuua.
t
tk/ 29. jaanuar 2015 09:10
Huraa,saame lollidest lahti,siia jääb vaid koorekiht,ehk paar tuhat estot
o
ok olgu ma siis rumal !/ 29. jaanuar 2015 09:10
aga kui kuus 4000 tonni tasku surun ,minul kama mis minust mõeltakse
m
29. jaanuar 2015 09:23
MÕELTAKSE? Näide olemas, et madala haridustasemega lähevad...
p
paljud need / 29. jaanuar 2015 16:03
nn. madala haridustasemega on "kuldsete kätega", nende järele on suur nõudmine, milleni sina kõrgeltharitud kuidagi ei küüni rohkem kui Savisaare vihmavarjuhoidjaks.
h
haha/ 29. jaanuar 2015 09:32
Kas sa ikka tead muidu, et 4000 tonni tähendab 4 miljonit?
t
to haha/ 29. jaanuar 2015 09:42
Kas ongi nii väää? Siis ma nõuan välla!
t
to haha!/ 29. jaanuar 2015 16:00
Tea, et rahamõõt "tonn" on soomlaste väljamõeldis ja tähendab tuhandet. Ei mõtle ka eestlane ise kiremistki välja. Kireb teiste järel ja siis teistest üle.

f
Fanny/ 29. jaanuar 2015 09:08
Selge!!! Pensionärid koormavad riigikassat - neid ei ole vaja, on ennem meile selgeks tehtud, uues väitekirjas on kergendusohkeid, et lahkuvad madalharidusega inimesed - jälle meile selgitatud asi. Jäävad siia poliitikud ja akadeemikud - palun jälle selgitust - kas saavad hakkama?
k
Kalevipoeg/ 29. jaanuar 2015 09:05
Vale ameerica propaganda. Kõik targad on just eesstist just läinud- koristustirektorid, proffessorid, arstid, bisnesmännid, inseneerid.
m
29. jaanuar 2015 09:02
Mida see kord alla söötetakse eestlase ajutesse vastik on lugeda et nyyd harimatud ronivad ahvidemaale kas töesti sirkusest pole saadud öppetunnde näiteks Tivoli kus pölevaskarusellis pidid kannadama inimesed
k
kurjusk/ 29. jaanuar 2015 08:58
toesti enamus on siiski sellised kas pohikooli haridusega v siis keskharidusega...aga noh elavad paremini kui eestis...
õ
Õõõõ/ 29. jaanuar 2015 09:20
Ära jama! Lahkuvad kõrgharidusega spetaialistid! Siia jäävad need, kes pole võimelised mitte kusagil riigis läbi lööma.Neid ei tahagi ükski Euroopa riik.Lähevad ikka need, kellel on haridust, kes on võimelised keeli õppima ja kes suudavad ennast üles töötada
k
Kui nii edasi/ 29. jaanuar 2015 08:57
läheb, siis varsti jäävad siia ainult akadeemikud.
k
Kas.../ 29. jaanuar 2015 08:53
..lahkuvad meditsiini töötajad ja mitte vähe,kes lahkunud on siis madala haridusega?Meil nagu veneajal pannakse kõik "ühe mütsi"alla nimetustega.
n
no just, igatahes/ 29. jaanuar 2015 08:52
Ahah, et tahetakse nagu jätta mulje, et lollid lähevad ja las lähevad, targad jäävad Eestisse :D Usub kes tahab, sellisel juhul peavad eestlased ikka päris nihverdajad olema, sest neid on Soomes juristina, juhatajatena, spetsialistidena jne jne. Nendele ametipostidele nõutakse igatahes Soomes kõrgharidust.
Olen juba ammu maksnud ka maksud Soome riigile, lapsed on ka pooleldi Soomlased, kuid olen kasvatanud ka nendest pooleldi eestlased, mõlemad räägivad eesti keelt ka.
Kuid jälle pole mureks põhjust, maksuamet Eestis, ei saa minult otseselt sentigi, kuid ma toetan omalt poolt Eesti majandust sedasi, et saadan oma penskarist emale iga kuu mitu sada, et suudaks ots otsaga kokku tulla ja ei pea ennast päris kerjusena tundma. Ema kannab usinalt selle raha arstidele ja poodi.
Nii, et palun aga lisa neid igavesti vahvaid statistikaid :D

s
syyt/ 29. jaanuar 2015 08:50
kas paber on tähtsam kui inimene?!! kui see "madala haridustasemega inimene " suudab välismaal läbi lüüa, siis milles teda halvustada saab?! igati tublid inimesed ju!
a
29. jaanuar 2015 09:19
Aga kes on halvustanud? Uuring lihtsalt tuvastas fakti, et vastupidiselt kardetule, ei ole välismaale siirdunud kalli haridusega spetsialistid, vaid madala haridusega töötajad. Mingeid hinnanguid teadustöös ei anta!
t
29. jaanuar 2015 11:05
tuleb uuesti uurida. Need adnmed pole tõesed!!!
t
tyyp/ 29. jaanuar 2015 08:45
mina ütleks et lähevad kõik kel vähegi peale hakkamist ja julgust. Tahaks ka minna.
s
see / 29. jaanuar 2015 08:40
väitekiri on lihtsalt pask!
r
Rein/ 29. jaanuar 2015 08:39
Kui nii edasi läheb,on inimgeograaf peagi töötu,sest kellele enam tema uuringut vaja on... Aga kyll temalegi kusagilt Soome koristusfirmast arvatavasti uus hästitasustatud töökoht leidub!
n
No on/ 29. jaanuar 2015 08:37
ka kõrgharidusega inimesi, kes on jäänud tööst ilma ja läinud häda sunnil mujale, kuid need tulevad paari aasta jooksul tagasi, kuid enamus on tõesti algharidusega ja ei oska ka elementaarsel tasemel eesti keeles kirjutadagi. Muidugi on üks osa nooremaid naisi, kes lähevad otsima endale värvilisi mehi, eriti türklased on Soomes eesti naiste lemmikud, kuigi mõne aasta pärast on pisarad ja lahkuminek aga ikka . Neegrid on ka üsna kuum kaup. Ehitajad kepivad ükskõik keda, kuid keelt nad ei oska ja seetõttu jäävad õnge enamuses eestlased, kelle suudavad ära moosida. Üks porduelu seal käib täiel rinnal!
m
Mh..../ 29. jaanuar 2015 08:44
Inimesi on erinevaid ning tihtilugu ei tule ka see kõrgharidusega isik tagasi paari aastaga, kui on juba lapsed ja pere, siis ei ole see solgutamine midagi nii kerge, meeldiv ega arukas enam.
Suurem osa sinu tekstist kirjeldas sellist osa, kes on siin ja seal samasugused, seal on mustanahalised ja türklased, siin naabrimehed ja juhututtavad.
s
see väitekiri on samasugugune plagiaat / 29. jaanuar 2015 08:31
kui ühe tähtsa riigikogulase käkerdis !
Olen aastaid Soomes ja mul on kõrgharidus. Tunnen siinmail kümneid eestlasi ja valdavalt on neil kas kesk- või kõrgem haridus , või siis peale gümnaasiumi saadud kutseharidus!
Ei tasu niisama lahmida , kui tegelikkusest ülevaadet pole!
n
nukker/ 29. jaanuar 2015 09:16
sul on kõrgharidus, aga sa ei tea, mida tähendab "plagiaat", ja paned komade ette tühikuid.
samuti ei saa sa aru, et üks asi on statistika, teine asi "minu kümme tuttavat".
m
29. jaanuar 2015 16:41
Mida see tühik koma ees muudab? Ju kirjutas kiiresti ja suure vihaga. Olukord jääb, tühikust koma ees, samaks.
s
Sellise väitekirja.../ 29. jaanuar 2015 09:27
Esitaks vist Laine Jänes (Rindkere)???
Et saada proffffessoooriks!
c
CV/ 29. jaanuar 2015 08:30
Minu lähisugulastest on Eestist lahkunud: mina ise (kesk+kutseharidus), poeg (kesk), minia (baka), 2 õepoega (mõlemad kesk+kutse), õepoja naine (baka).
i
Igal pool on hea,/ 29. jaanuar 2015 08:55
kus meid ei ole. Edu teile!
m
mina ka/ 29. jaanuar 2015 08:30
madalama haridusega keeleoskusega inimesed. lähen siin nyt tööle, mida Eestis mul polnud.

n
noor/ 29. jaanuar 2015 08:22
madalama haridustasemega noori tekib aina juurde,seoses uue koolireformiga,kõik ei pääse lihtsalt enam õppima,hea kui saavad alghariduse ja siis jäävad hulkuma mööda külavehesid,kuni mõnel jätkub jõudu siit pageda ,hea et siiani soomes jätkub tööd ka madalama haridusega noortele,saavad oma palga ja tihti suurema kui meil kõrgharidusega inimesed.Saavad soomes kohapeal õppe ja elavad.Siin pole neil midagi teha nii kurb kui see ka poleks. Paljud viivad sinna ka oma pere ,kui nad on selle soetanud.Seal on võimalus saada korter,mitte ei üürita eraisikult ,vaid tehakse pikemad lepingud ja inimene tunneb end kindlalt .Tunnen paljusid peresid tutvusrigkonnast ,algul läks üks perest ,siis teine järel ja nüüd on läinud mitu perekonda ja kui nendega rääkida ,nad tuleks tagasi ,aga ei suudaks siin elada selle palgaga,mis siin makstakse.Nii on need noored pered meile igaveseks kadunud ,sest nad maksavad oma maksud soome riigile.Kurb statistika ,aga see jätkub.
.
29. jaanuar 2015 08:28
... ja nende lapsed kasvavad juba soomlastena.
m
Minnakse / 29. jaanuar 2015 09:43
ka mujale peale Soome.Minu oma perest on läinud kaks noort inimest.Üka neist juba 18 aastat siit ära.Elab ja töötab riigis, kus riigikeel on prantsuse keel .Peale selle oskab ta nii kirjas kui sõnas vabalt suhelda saksa, Itaalia ja inglise keeles.Ma ei saa kuidagi öelda, et see inimene on madala haridustasemega!!!Saab samas ka hästi hakkama soome ja vene keeles.
Teine siit läinu on arst ja EI tööta Soomes.
e
Et niikui/ 29. jaanuar 2015 08:22
l
lugeja/ 29. jaanuar 2015 08:49
just sama küsimus tekkis et artiklis nimetatakse arste ja meditsiiniõdesi madalhariduse omajateks? nende protsent on päris kõrge kui võtta eesti arstide kogusest..