Maailm

Islamiriigi vallutatud aladel käinud ajakirjanik kirjutas nähtust raamatu

Islamiriik müüb pedofiilidele lapsi ja valmistab keemiarelvi (71)

Aadu Hiietamm, 29. jaanuar 2015 07:00
PÕGENIKUD: Islamiriigi hõivatud aladelt Süürias ja Iraagis on põgenemisega halvimast pääsenud kümned tuhanded naised ja lapsed.Foto: Reuters / Scanpix
Araabia Ühendemiraatides elab suur hulk rikkaid pedofiilseid värdjaid, kes saadavad oma esindajad äärmusrühmituse Islamiriik orjaturgudele kahe-kolmeaastaseid lapsi ostma. Ostetud lapsi kasutatakse seksimänguasjadena. Kui lastest isu täis saab, siis nad tapetakse, rääkis ajalehele Bild ajakirjanik Bruno Schirra.

Bruno Schirrat võib uskuda. Ta tunneb hästi Lähis-Ida ja käis Süürias ja Iraagis mullu märtsis, juunis, juulis ja augustis ning nägi seal oma silmaga pealt sunniitide äärmusrühmituse Islamiriik (IS, ka ISIS või ISIL) korraldatud õudusi. Schirra sai rääkida nii Islamiriigi võitlejate kui ka nende ohvritega. Nähtust ja kuuldust kirjutas ta raamatu "ISIS – der globale Dschihad" (ISIS – globaalne džihaad"), mis tuli müügilettidele teisipäeval.

Samal teemal

Zaynabi lugu

Massihukkamised, vägistamised, orjaturg – need on Islamiriigi vallutatud aladel igapäevased asjad. Schirra kirjeldab kohtumist šiiidi naise Zaynabiga (nimi muudetud). Zaynab oli parajasti koos kaheaastase pojaga Tikritis külas oma ülikooliaegsel sõbrannal, kes on sunniit. Šiiite ja sunniite lahutav usuvaen ei olnud neil takistanud ülikoolipäevil sõbrustamast ja sõprus jätkus ka pärast õpingute lõppu.

Ootamatult saabus Tikritisse umbes 150 Islamiriigi võitlejat, kes said kohe aru, et Zaynab on šiiit. Nad tõstsid naise pisipoja jalgupidi üles ja peksid teda nii kaua vastu majaseina, kuni laps oli surnud. Seejärel vägistasid võitlejad Zaynabi ja lahkusid miskipärast ootamatult linnast. Kolm tundi hiljem jõudis Tikritisse Schirra.

Vägistajad oli peamiselt Euroopast pärit Islamiriigi võitlejad, kes rääkisid inglise, prantsuse, saksa ja hollandi keeles, ütlesid Schirrale selle õudse sündmuse vahetud pealtnägijad. Kui Scihrra küsis, miks nad naist ei aidanud, siis vastasid nad: "Kas sa oled hull? Nad olid relvastatud ja kõigeks valmis. Nad olid tapjad."

Schirra kurdist autojuht Tarek ütles, et me peame lapse maha matma. Sunniidi surnuaiale ei saanud teda loomulikult viia, seetõttu kaevasid nad augu ühte teise kohta ja matsid lapse sinna. Pärast matmist öeldi neile: "Te ei tohi siia kauemaks jääda, ISIS tuleb tagasi ja siis tapavad nad Zaynabi."

Schirra otsustas Zaynabi auto peale võtta ja viia tema kodulinna Kerbalasse. Kogu sõidu vältel istus ta kangestunult tagaistmel ega rääkinud ainsatki sõna. Pisut enne kohalejõudmist ütles Zaynabi inglise keeles: "Ärge rääkige juhtunust."

Teatavasti kaotavad vägistatud naised sealses kultuuriruumis oma au ning nad arvatakse ühiskonnast välja.

Mariami lugu

Naised sorteeriti vanuse ja ilu järgi. Mariam viidi Mosuli linna seksiorjade turule. Enne seda oli ta näinud oma vendade mahalaskmist ja pidanud taluma vägistamist. Vägistamine vähendas Mariami hinda, sest ta ei olnud enam neitsi. Mosuli seksiorjade turul riputati Mariamile hinnasilt. Tema hind oli umbes 76 eurot. Selle raha eest ostis Mariami endale üle 70aastane vanamehenäss, kes vägistas teda iga päev. Mariam pääses põgenema tänu ühele sunniidile, kes oli küll Islamiriigi võitlejate tuleku üle rõõmustanud, kuid ei suutnud leppida nende kuritegudega.

Peale naiste müüakse Islamiriigi orjaturgudel ka lapsi. Schirra sõnul elab näiteks Araabia Ühendemiraatides väga palju rikkaid pedofiilseid värdjaid, kes saadavad oma esindajad orjaturgudele kahe-kolmeaastaseid lapsi ostma. Ostetud lapsi kasutatakse seksimänguasjadena. Kui lastest isu täis saab, siis nad tapetakse. See on väga suur äri. Schirra nägi ise orjaturul last, kelle müügihind oli 570 eurot.

Abu Hamza lugu

Schirra kohtus Iraagis Saksamaalt pärit Abu Hamzaga, kes on pärit Saksa keskklassist ning tema vanemad käivad vast kord aastas mošees. Abu Hamza lõpetas Saksamaal keskkooli ja õppis Saksamaal ja Suurbritannias ülikoolis keemiat. Seejärel töötas ta keemikuna ja teenis päris head raha. Ühel hetkel aga otsustas, et sellest ei piisa. Ta kontakteerus Islamiriigiga ning sõitis üle Viini, Sarajevo ja Türgi Süüriasse. Seal tegi ta läbi väljaõppe ning käis lahingutes ja saatis nii mõnegi vaenlase teise ilma.

Praegu on Abu Hamza kui hea haridusega keemik tegev keemiarelva tootmisel. Ta näitas oma nutitelefonist pilte Mosuli ülikooli keemialaboritest, kus katsetused käivad. Kurdi salateenistuse andmetel on Islamiriik ühtlasi palganud 12 kogenud keemikut Pakistanist. Schirra ei välista, et Islamiriik võib üritada keemiarelva, näiteks sariini, viia Mosulist üle Süüria ja Türgi esmalt Kreekasse ja sealt edasi juba mõnda Lääne-Euroopa riiki, kus seda mõnes metroojaamas käiku lasta.

Ajalehe Bild küsimusele, miks Abu Hamza sellest talle rääkis, vastas Schirra Abu Hamza sõnadega: "Sest sa oled kasulik idioot ja aitad minu sõnumit levitada."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee