Krimi

14aastane koolipoiss traumeerib kodus oma ema ja õdesid, lisaks viskas ta õpetaja jalge ette pürotehnikat ja ähvardas väiksemaid koolikaaslaseid tiiki ära uputada (210)

LISA KOMMENTAAR

tean 18. veebruar 2015 21:28
kui te midagi temaST ei tea siis ärge kommenteerige!!!
Liidia 4. veebruar 2015 01:22
Miks ei võiks leida poisile mingi meelistegevuse? 14 aastane on tänapäeval juba peaaegu täiskasvanu. Kui ikka kool ei sobi siis ei sobi ja ega sellepärast elu elamata ei jää. Peks ja mõnitamine siin ei aita. Enne olgu ilma hariduseta. Kui ikka on töö mis inimest köidaks siis on suur probleem lahendatud, selle asemel et vägisi kuhugi asutusse saata. See minu arvamine ja kipun uskuma et mitte väga vale arvamine
3. veebruar 2015 22:02
PÄRNU VIKTOROVITSITEST VENDADEST SAI ASJA.
AGA KASUISA PEKSIS NEID LÄBI MÄRJA RÄTI JA TOPPIS PÖLEVAID KONISI SUHU.
EMA PILLE AGA TEGELES TŪTREGA..JA TAL OLI SAVI...POISID OLID OK..KUI NENDEGA RAHULIKULT JA INIMLIKULT RÄÄGITI..AGA KODUNE OLUKORD OLI JUBE...NAD OLID JU LAPSED 8 VÖI 11 AASTASED.EMA PILLEGA SAI RÄÄGITUD...MÖTETU OLEVUS...ALGUL ELASID LIIVA ŪHIKAS JA ISAGI OLI..ARMASTAS POISSE..AGA LÄKS VIST KINNI.....POISID KASVASID SUUREKS JA OMA ELU ELAVAD HÄSTI...JA KENAD POISID ON
Selline 3. veebruar 2015 14:28
keegi ikka 18. veebruar 2015 21:12
kle kui sa temast midagi ei tea siis ole vait
Abi vaja 2. veebruar 2015 06:20
Üle aastate sattusin siis ÕL lugema. Siinseid kommentaare vaadates - kus võtavad sõna nii isa kui ilmselt ka ema - ja lugedes neid kommentaare tuli kananahk ihule. Selline kirjaviis näitab, et tegelikult ei tohiks ikka kõik, kes tahavad paljuneda. Lapsevanemaks olemine on raske ja vaevanõudev amet ning igaüks selleks ei sobigi. Vaene laps - minu kaastunne talle igal juhul. Selliste vanemate ja lähedastega pole tal elus niikuinii mingeid šansse.
teadja 1. veebruar 2015 18:28
Kui palju kordi on kutsutud isa lapse koosolekutele, ümarlauda, palutud, et aitaks mingil määral lapse kasvatamisega.Palutud, et ehk tõesti võtaks soome elama.Aga ei.Pluss siinsed ametnikud on temaga rääkinud, palun otsi kool, ja toogu kinnitus, et laps on vastu võetud, siis tuleb laps sinna.Pole ühtegi dokumenti. Lapse ema ei keela suhelda isaga, aga isa pole siiani huvi tundnud, et kuidas pojal läheb.Kuni tänaseni........Mida me siin veel räägime.....
Njaa 31. jaanuar 2015 19:56
Tegemist on psüühikahäirega inimesega, kes on kahjuks ka vägivaldne. Selline tuleks kiiremas korras tablette täis toppida ja kuhugi kinnisesse raviasutusse saata, enne kui ta millegi hullemaga hakkama saab ja vanglas lõpetab.
Kunagi Olnud 31. jaanuar 2015 23:04
Minu teada on vaja ta isa Rando ka saata sinna. Rando olehea ära valeta.Su suu suitseb.
tean 18. veebruar 2015 21:16
sa vist üldse ei tea midagi
tean 18. veebruar 2015 21:16
sa vist üldse ei tea midagi
kessu 31. jaanuar 2015 16:53
14 aastase eest vastutab veel lapsevanem meie riigis, kui ta mingi jama kokku keerab siis kes maksab trahvid...sama lugu on kooliskäimisega, vanemat on võimalik ju karistada et laps koolis ei käi. Siin on vaja inimlikku lähenemist, mitte saata hullumajja ravimifirmade järgmiseks katsejäneseks.

tundmatu 31. jaanuar 2015 10:58
Kui sa hästi mäletad, siis oled ise ka mõrva eest kinni istunud. Aga kas aab üldse mõrvarile last anda, pole ka ime siis, et laps käitub nii, kuidas isa,
Kunagi olnud 31. jaanuar 2015 12:03
Jah ta on kinni sitund. Tulgu ja näita ennast oma lapsele. Mida sa soomes peidad. Kuna ta kardab. Ta kogu aeg kardab. Kõik tema sugulased on vist sellised.
tundmatu 31. jaanuar 2015 10:53
Kui sa nii kõva lapse isa oled, siis ütle palju sa tegelikult oled lapsest huvitunud, palju sa oled alimente maksnud, see on rumal möla, mida sa oled siin ajanud. Tean teid ammusest ajast, ja tean seda, milline ronga isa sa oled. Sa mustad siin ema, aga ema on teda üritanud aidata. Ema on sulle last pakkunud, sa oled ise. Ma olen kõiges teadlik, see kuidas sa siin valetad, ja ajad teistele muud möla, on nõme, peaasi et sa tunduks teiste ees hea
Kunagi olnud 31. jaanuar 2015 11:57
Tõesti õige jutt. Ta pole oma last tahtnud kasvatada. Ainult targutab. See et sa koostööd teed Lasnamäe sotsiaaltöötaja. On täielik vale ära mõtle igasugust asju välja. Kuna sind ei tea keegi kes sa oled ....Ainult oled sa kinni istund. Vangidele ei anta last. Valetaja. Ja ära tule siia paukuma. Kuna sind ei usalda mitte keegi. Sa võid oma vangidele seda rääkida kellega oled olnud ja oma soomlastele kellega sa töötad.
Kunagi olnud 30. jaanuar 2015 20:31
Kle. Palun ärge vapsee konentaarige seda siin. Hoidke oma suud kusagil mujal. Komentaaridest võite oma lastest rääkida.
poisi 23-s kasuisa 30. jaanuar 2015 15:29
no nüüd mulle aitab, sain teada, kelle jaoks olen viis aastat orjanud- otsin endale uue küljealuse.
Wana Wigala Wanaema 30. jaanuar 2015 04:24
29. jaanuar 2015 22:46
Pealtnägija lõigub saatematerjali nii nagu ise tahab suurema järelkaja ja vaadatavuse nimel. Äri peab sisse tooma ka riigitelevisoonis. Ema süüdistamine on sisse programeeritud üksikvanema staatusest lähtuvalt. Puberteet mõjub lastele julmalt ja nad ise ei pruugi aru saadagi, mis nendega toimub (keemia). Eelpuberteet võib alata juba 10-aastasel; diganoositud tervisehäire võimendab puberteediga kaasnevat ning tulemus ongi .... Saatetegijad oleksid võinud anda lühikese eetriaja mõnele ealisest arengust rääkijale. Hetkel näevad kõik instantsid vaeva enda tagala kindlustamisega, k.a. isa. Kurb
merike 29. jaanuar 2015 22:08
kui tal on reaalainete peale annet, siis on tal ka masinate, tehnika vastu huvi. Üksinda õdede ja emaga kasvades on nooruki huvid tahaplaanile jäetud. Tüdrukud ei ole huvitatud poiste tegemistest.
"Karjajuht" ehk siis perekonnapea on kasuisa, kellele naised kuuletuvad, peresiseses hierarhias on nooruk kõige madalamal astme, nn. must lammas. Eks ta kannatab ära, aga ei ole sellega leppinud.
Noo 29. jaanuar 2015 21:41
miks ema siis poissi Soome ei lase isa juurde elama? Mis siis, kui sel poisil on isa igatsus,,,sellest trots ja hüljatuse tunne?
Ennem laps kinnisesse asutusse aga isa juurde ei luba???
X 31. jaanuar 2015 12:58
ei usu et nii problemaatilise häirega inimest lubatakse soome

29. jaanuar 2015 20:49
Käige pubekale rohkem peale ja ''aidake teda'', siis varsti on keegi vigastatud Lollid. Jätke inimene rahule!
Mama 29. jaanuar 2015 18:01
Varjant on pakkuda lapsele mingit motivatsiooni. Päev koolis 1.- euro ja iga hinne ka euro näiteks! Meil siuke süsteem toimis.
katkised hinged 29. jaanuar 2015 17:24
minu lapsed sinu lapsed, meie lapsed, ei kellegi lapsed = keskmine Eesti pere
juta 29. jaanuar 2015 17:14
Mitmes kasuisa poisil juba on???
Lapse isa 29. jaanuar 2015 16:34
Olen lapse isa ja see on ekslik arvamus, et tal isa pole. Olen korduvalt proovinud last Soome kooli saada ja alati on lõppenud asi ema vastuseisuga last siia lasta. Nimelt elan ja töötan ise soomes.
Millegipärast lapse ema keeldub notariaalset paberit tegemast tema kolimiseks, samas ise ta lapsest jagu ei saa.
Mis puudutab "Peltnägijat" siis kahjustas ta mitte ainult poisi mainet vaid ka kolme teise lapse oma. Millel võivad olla hilisemad palju raskemad tagajärjed.
Kuidas on Nissi valla sotsiaaltöötajad on pädevad kui nad on hakanud lapsega tegelema vahetult enne "Pealtnägijasse" pöördumist. Laps kolis ju just sinna.
Eelnevalt olen koostööd teinud nii Lasnamäe sotsiaaltöötaja proua Krulliga kui ka turvakodude sotsiaaltöötajatega aga kahjuks pole olnud mingit tulemust. Ja siin ei ole olgem ausad selles, et Nissi valla sotstöötaja on targem kui kõik teised varasemad.
Mis puudutab kooli, siis mis hinnangu saab anda kool kui ta on 85% koolist puudunud.
JÄTKUVALT ON LAPSEL OLEMAS ISA, KES ON NÕUS TA ENDA JUURDE VÕTMA JA ASJALE LAHENDUSE LEIDMA NING EMA PROBLEEMIDEST VABASTAMA.
29. jaanuar 2015 21:41
Tore 29. jaanuar 2015 22:13
Isa tegutse ja too poeg enda juurde!
kasvatasin pea samasugust last 29. jaanuar 2015 16:33
ja tean mida võib pere tunda.Eks tõesti,väga palju oleneb perest.Rahulikust ,armastavast perest.
Olin noor ja pidin tööl käima,peres oli veel üks laps.Kiirus oli pidev ja aega ning rahu ei olnud
lapsega tegelda.Samas ,mis kõige hirmsam oli,oligi ühiskonna st lasteaia ja kooli suhtumine.
Seal tümitati nii last kui lapsevanemaid ja see vaimne pinge ning hirm väljastpoolt tulevast survest oli jube.Minu pojal oli vähemalt üks pelgupaik ja see oli vanaema ja tädi.Seal oli rahu ja teda võeti niisugusena nagu ta oli.Praeguseks on poisist saanud tubli pereisa.Aga kole lugu on tõesti see kõige halvemaks tunnistamine,nagu selle õnnetu lapse puhul.Laske ometi tal rahus olla ja see kool ei ole antud hetkel kõige olulisem.Muidugi ,asjaolusid täpselt teadmata on siiski loll siin targutada.
Lapse isa 29. jaanuar 2015 16:19
Minu teada see saade kahjustas praegu lapse olukorda. ja mitte ainult poisi vaid ka kolme teise lapse olukorda. Kes vastutab selle eest?
Mina kui lapse isa olen proovinud teda korduvalt saada Soome elama kuna ise elan välismaal. Paraku lapse ema on alati tõmmanud piduri peale. Kaasaarvatud ka siis kui lapsele oli juba leitud kool ja lahendus lapse kasvatamiseks.
Nüüd tuleme tagasi probleemi juurde.
-Lapse ema ei saa ise hakkama lapse kasvatamisega, samas mulle kui isale last ka ei anna.
-Samas otsib lahendusi, mis ei anna tulemusi.
-Räägib lapsest kui negatiivsest olendist, kuid on olemas ju ka positiivsed küljed. Kuhu need jäävad.
-Kui tuli esile, et eelmise aasta algusest pöördus ta "Pealtnägijasse" siis kuidas need sotsiaaltöötajad on pädevad kui nad pole tegelenud eelnevalt lapsega. (Laps kolis ju just siis sinna elama)
-Ma olen olnud korduvalt koostöös Tallinna sotsiaaltöötajatega, millest abi ei olnud mittemingisugust.
-MIDA RIIK TEHA VÕIB - jätkuvalt on lapsel võimalus kolida isa juurde ja saada lahendus kõigele negatiivsele ja alustada elu teisel lainel.
NB! Erinevalt eestist Soome seadused ei annagi võimalust lapsel puududa koolist kasvõi ainult üks päev.
Ma olen pannud ühe lapse soome kooli ja andnud oma tel numbri kooli. Samas kui laps jäi haigeks ja puudus ühe päeva. Koolile oli see teadmata, et ta haige ning koheselt tuli kõne miks laps puudub.
muri 29. jaanuar 2015 17:05
Tänan isa, et valgustasid inimesi ka enda seisukohast. See info oli väga oluline. Elan südamest kaasa A. käekäigule ja soovin talle parimat.
uudishimulik 29. jaanuar 2015 17:13
"Ma olen pannud ühe lapse soome kooli !" Nagu ma saan aru, sul on veel lapsed ja seega ka potentsiaalne poisi kasuema? Kudas temaga? Saab hakkama? Oled kindel?
Kunagi olnud 30. jaanuar 2015 20:27
Sa tead liiga vähe oma lapses. See et ta soomes koolis hakkaks käima. Ei. See asi hakkab ka soomes olema... Ta vajab vabadust ...see ei aita midagi. Sellest on juba hilja...Poiss on juba suur ja sa näed seda vähem ja kuuled mis siin linnas toimub. Laps ise ei taha minna soome. Kuna ta tahab olla siin kus sa õige kodu maa on. Sa liiga vähe tead teda. Aga sa vaata mis siis saab kui ta 18 aastane on...Kuhu ta siis läheb. Sinna kus ei ole välja pääsu.
Lapse isa 29. jaanuar 2015 16:19
Minu teada see saade kahjustas praegu lapse olukorda. ja mitte ainult poisi vaid ka kolme teise lapse olukorda. Kes vastutab selle eest?
Mina kui lapse isa olen proovinud teda korduvalt saada Soome elama kuna ise elan välismaal. Paraku lapse ema on alati tõmmanud piduri peale. Kaasaarvatud ka siis kui lapsele oli juba leitud kool ja lahendus lapse kasvatamiseks.
Nüüd tuleme tagasi probleemi juurde.
-Lapse ema ei saa ise hakkama lapse kasvatamisega, samas mulle kui isale last ka ei anna.
-Samas otsib lahendusi, mis ei anna tulemusi.
-Räägib lapsest kui negatiivsest olendist, kuid on olemas ju ka positiivsed küljed. Kuhu need jäävad.
-Kui tuli esile, et eelmise aasta algusest pöördus ta "Pealtnägijasse" siis kuidas need sotsiaaltöötajad on pädevad kui nad pole tegelenud eelnevalt lapsega. (Laps kolis ju just siis sinna elama)
-Ma olen olnud korduvalt koostöös Tallinna sotsiaaltöötajatega, millest abi ei olnud mittemingisugust.
-MIDA RIIK TEHA VÕIB - jätkuvalt on lapsel võimalus kolida isa juurde ja saada lahendus kõigele negatiivsele ja alustada elu teisel lainel.
NB! Erinevalt eestist Soome seadused ei annagi võimalust lapsel puududa koolist kasvõi ainult üks päev.
Ma olen pannud ühe lapse soome kooli ja andnud oma tel numbri kooli. Samas kui laps jäi haigeks ja puudus ühe päeva. Koolile oli see teadmata, et ta haige ning koheselt tuli kõne miks laps puudub.

Nonii 29. jaanuar 2015 16:15
http://tnk.tartu.ee/0huperkineetilised.html
vot nii,enne kui siin midagi seletate,vaadake seda linki
29. jaanuar 2015 18:05
Dean 29. jaanuar 2015 15:57
Ema on haige jah. Vb tahtis asja suure kella külge lüüa, et kadunud isa näeks mis tema võsukesest on kasvanud.
mnjahh 29. jaanuar 2015 15:22
seal pole vaid vaja lapsega, aga ka emaga tegeleda. Ja kes siin oma kooliiga ja vahvaid nahatäisi meenutavad ning õhkavad kui tore inimene neist nüüd kasvanud on- kõnealusel kutil on psüühikahäire ja peks on viimane, mis teda aitaks. Paistab ka, et seal Nissi kandis väga kompetentsi ei leidu poisi õigele teele aitamiseks. Kahju muidugi, nii perest kui lapsest. Ka "Pealtnägijast" väga nõme sildistada kui "Eesti halvimat last".
Lugeda Jesper juuli "Puberteet, kui kasvatamiseks on hilja" 29. jaanuar 2015 14:40
Sellest poisist on väga kahju! Mul oli samasugune hull ema. Otsustas, kui lasteaias käisin, et olen halb. Talle kohe meeldis see tähelepanu mis ta sai, kui sai inimestele kurta. Muidugi ma olin ka halb ja 14 aastaselt jooksin kodust ära! Väga kaua läks aega enne, kui emale andeks andsin nii füüsilise, kui vaimse terrori. See ema ei näe, et poiss on tubli ja käib juhtöid tegemas. Leppigu juba kohe, et lapsel jääbki kool lõpetamata ja proovigu temaga normaalne suhe luua. Nii vastik naine oli see ema, et kui vähegi suudab võiks ennast kõrvalt vaadata! Poisile soovin kõike head ja tal läheb kindlasti hästi. Iseloom on ja leidlikus ka!
29. jaanuar 2015 15:12
Aga milles on õed süüdi!? Kas sina samuti teiste pekstes elasid end välja?
vaataja 29. jaanuar 2015 14:27
kvaatasin eda ema,mõtlesin,nõuad oma lapsele mingit karistust ,kuhugi paigutamist,kardad oma last.Kas oled kordagi vaadanud tagasi ,mis on valesti ,kui laos on haige ,tuleks teda ravida ,mitte teha temast saadet telekas,mis on väga vastutustundetu.Kui see poiss on terve ,siis on viga lapsega suhtlemises ja kasvatamises.Tundub ,et temaga on käitutud väga valesti.Ükski laps ei sünni kurjana,kui lapsel on kodu kus teda armasyayakse.Kõikidel sellistel juhtudel on viga peres.Kus on isa?Neli last ,kordagi ei mainitud saates isa Kas kõik lapsed erinevate meestega?See saade oleks pidanud küll olemata olema.kari mingeid kasvatajaid räägivad nagu süüdimatud.Kui haige on poiss ,pole veel hilja viia teda psühhiaatri juurde,kõike ravitakse,Te tahaks lapse vangi panna,enne kui aidata.See ema ei äratanud kaastunnet.
pm 29. jaanuar 2015 13:07
Peksa anda tahtjatele:
Olete üldse kindlad, et poisist jagu saaksite?
Vaikses toas, turvaliselt arvuti taga olles võib ju paukuda, palju tahes.
Aga muidu ka ikka peksa andjat teist oleks? IRW!
KADRI 29. jaanuar 2015 13:06
päästab ainult TINGIMUSTETA ARMASTUS .
29. jaanuar 2015 11:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
29. jaanuar 2015 13:26
aga näed ju, sedus ei lubanud isegi paigaldada erakooli

veteranje 29. jaanuar 2015 11:41
Minu mällu on salvestunud minu lapsepõlv. Oi sai lollusi tehtud ja kuipalju nahatäisi nende lolluste eest. Ja kõik see salvestus, see nagu arvutile viirusetõrje. Päris garantiid ei anna ükski meetod aga see, et lapsed on hakanud vanemaid kohtusse viima on nonsens.
funktsionaalne lugemisoskus 29. jaanuar 2015 13:27
kohtusse ei viinud last isiklikult
Tõesti 29. jaanuar 2015 11:32
Alustage piirangutest, nagu näiteks mobiil käest ära või maksku ise jne
29. jaanuar 2015 10:40
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
29. jaanuar 2015 12:32
Kusjuures täiesti teostatav -sundhospitaliseerimine on lubatud kui patsient on endale või teistele ohtlik.
albert 29. jaanuar 2015 10:33
mida kibedam vits seda armsam laps kuni 5 aastani, siis tuleb juba püksirihm võtta ....sest kui laps õigel ajal ja asja eest karistada ei saa siis viid hiljem pakke vangimajja...
oi 29. jaanuar 2015 10:24
Selliseid on veel küll ja küll. See ema vähemalt võitleb, teised varjavad või lasevad minna (vangimajja). Ja ka paremates peredes tuleb seda ette. Kaastunne pere teistele lastele.
Tutvudes 29. jaanuar 2015 10:23
... väliskirjanduses ADHD sündroomi materjalidega, siis arvan, er see sõda on kaotatud, kuna selle probleemiga seoses peavad KOOSTÖÖD tegema perekond, kool, meedikud, sotsiaaltöötajad: ühesõnaga terve meeskond. Ses loos nägin ainult kolme osapoolt pere, kool, sotsiaaltöötaja. Soovitan tutvuda välismaiste materjalidega, mis puudutavad kõne all olevat sündroomi. Meil paistab tegelemine selliste lastega veel lapsepapudes või on veel olemas nõuka aja mentaliteet : saata laps lihtsalt ära asutusse.
Tüüp. 29. jaanuar 2015 10:14
Aru ma ei saa, miks säärast kuli üleüldse kodus peetakse las läheb oma teed ja katsub elus läbi lüüa siis näeb ka tegelikku elu, aga praegu kõik sussutavad, et alaealine, kui tema tunneb, et saab ise kõigega hakkama nagu elamis pind ja igapäevane söögiharjumus siis las jääb mõneks ajaks oma pead ja kui kukubki kinnimaja siis sealne elukool paneb kohe asjad paika, et kes on kes.
ka ema 29. jaanuar 2015 10:10
Alati leidub vanemaid, kes arvavad, et nende lapsi peavad kasvatama kool, riik, sotsiaaltöötajad. Miskipärast tundub, et siin on tegu samasuguse situatsiooniga - ema paneb last lukutaha, otsib abi erikoolidest, sotsiaaltöötajates, tugiisikutest - no tulge võtke ja tehke minu lapsega midagi. Poiss võib ju olla õrna närvisüteemiga, aga miskipärast tundub mulle, et ema on teinud ise kusagul vea. Ka sta selle peale on mõelnud? 35 aastane naine, kel on 14 aastane poeg (ma eeldan, et vanim) ja kokku 4 last, kes elavad kahetoalises korteris? Millist elu on elanud ema ise? Kas 20 aasteselt ta tutvuski oma elu armastusega, kellega on nüüd kokku planeeritult soetatud 4 last? Või esimene laps sündis lihtsalt juhuslikult tülinaks? Kui sa ema soovid tõesti oma poega aidata, siis alusta iseendast ja oma suhtes esiklapsega, minge koos nõustaja (või psühholoogi) juurde ja selgitage välja, mille vastu sinu poeg protesteerib ja miks ta on seda teinud juba lasteaiast saati? Iga laps tahab tunda ennast armastatuna, isegi kui nad seda välja ei näita, on perekonna hoolivus ja tugi ainuke, mis suudavad last elus õigel rajal hoida. Ma olen üsna kindel, et ema loeb läbi kõik siinolevad kommentaarid ja solvub nende peale, millega ta nõus ei ole, aga tihti me ei tea või ei tunnista endale probleemide algseid põhjuseid. Kui ema soovib tõesti kogu südamest oma poega aidata, siis haarab ta kinni igast õlekõrrest ja igast mõttesähvatusest. Erikool ei ole hea variant ja seal ei muudeta raskeid lapsi kergeteks, seda saab teha ainul armastus, hoolivus ja toetus.
teadja 29. jaanuar 2015 11:47
See probleem pole nii must-valge. Poiss pole esimene laps. Temast pole hoolinud kumbki vanem, mingil määral vast ehk eelmine kasuisa.
muri 29. jaanuar 2015 13:14
See ema ei tulnud mitte poja vaid enda pärast abi paluma. Isegi saate pealkiri Eesti halvim laps. No andke andeks . Esimene lause, mida ema mulle A. iseloomustuseks ütles oli see, et ta on väga paha laps, lasteaia kõige halvem. Kui kaua sa ikka jaksad hea olla, kui sulle sisendatakse, et oled paha.
Murile 29. jaanuar 2015 13:34
pealkirja ei pannud ema ise, aga küll ajaleht, ja pealkiri müüb
muri 29. jaanuar 2015 15:38
Pealkirja ei pannud aga just nii iseloomustas ema ise mulle oma last 10 aastat tagasi.
Lapse isa 29. jaanuar 2015 16:41
Sul on väga vale arusaam asjast, sest olen tahtnud korduvalt lapsega tegelda ja maalt ära viia enda juurde elama.
29. jaanuar 2015 17:17
Jääb arusaamatuks, kes on "muri", kui ta teadis ema juba siis, kui laps oli veel 4 aasta vana (ja mitte esimest päeva), ja miks muri jäi passiivseks pealtvaatajaks
poisi kasuisa 29. jaanuar 2015 22:16
Tänan sind ** teadja**. Armas rahvas jätke palun haige poisi hing rahule. Selle taga seisab sots. töötajate ja lastekaitse töötajate surnud ring. kuna ema on samuti sots töötaja. Ma võitlesin aga ei suutnud seda valelikku ringi murda. Isa polnud nende jaoks keegi. Tänu ka õpetajatele, kes tulid mu selja taha ja aitasid mind oma mures laste pärast. Selles võituses jõudis ka endal juhe kokku joosta. Kuid nüüd luban, et toon tõe päevavalgele kõigi nende instantside tegevuse ja ema kohta, kui vaja siis ka nimeliselt ja dokumenteeritult, mingu see maksma kas või minu elu kuna mind on ka ennemalt lubatud kasti saata. Ma hoolin nii kasupojast ja oma lastest väga. Väga vabandan, küll kuulete, praeguseks lõpetan.
poisi kasuisa 30. jaanuar 2015 00:46
Tänan sind ** teadja**. Armas rahvas jätke palun haige poisi hing rahule. Selle taga seisab sots. töötajate ja lastekaitse töötajate surnud ring. kuna ema on samuti sots töötaja. Ma võitlesin aga ei suutnud seda valelikku ringi murda. Isa polnud nende jaoks keegi. Tänu ka õpetajatele, kes tulid mu selja taha ja aitasid mind oma mures laste pärast. Selles võituses jõudis ka endal juhe kokku joosta. Kuid nüüd luban, et toon tõe päevavalgele kõigi nende instantside tegevuse ja ema kohta, kui vaja siis ka nimeliselt ja dokumenteeritult, mingu see maksma kas või minu elu kuna mind on ka ennemalt lubatud kasti saata. Ma hoolin nii kasupojast ja oma lastest väga. Väga vabandan, küll kuulete, praeguseks lõpetan.
imelik oled või 29. jaanuar 2015 13:33
õigesti teeb kui küsib abi, kui oma oskused ei küüni, siin ikka on spetsialistide rida, poiss pole tavaline nagamann,
ise ka said aru oma jaburast sõnavõtust 29. jaanuar 2015 13:35
"Alati leidub vanemaid, kes arvavad, et nende lapsi peavad kasvatama kool, riik, sotsiaaltöötajad."
vs
Kui sa ema soovid tõesti oma poega aidata, siis alusta iseendast ja oma suhtes esiklapsega, minge koos nõustaja (või psühholoogi) juurde
viimastele — -e 29. jaanuar 2015 15:18
mis teil on jäänud arusaamatuks- üks lause räägib teisele vastu (ise peab hakkama saama- peab otsima abi - mida lõppude lõpuks "ka ema" taotleb?)

Töötajad 29. jaanuar 2015 09:45
Pedagoogid, sotsiaalpedagoogid, kasvatajad, psühholoogid, psühiaatrid, sotsiaaltöötajad, spetsialistid, vanemspetsialistid, te olete ise oma seaduste võrgus. Need mida te näete on õied. Ei lähe palju aega ja te näete vilju.
kummaline 29. jaanuar 2015 09:37
Miks oli emal nii suur vajadus rääkida oma haigest lapsest "Pealtnägijas". Ja ainult süüdistas poissi-oma last. See ema on ise haige! Peale seda saadet läheb ema ja poja läbisaamine ainult halvemaks.
Saa 29. jaanuar 2015 09:40
aru,inimene tuli abi paluma aga sina hakkad teda selle eest süüdistama!
29. jaanuar 2015 12:37
Pealtnägijast abi paluma. Kas ETV tegeleb nüüd psühhiaatrilise abi osutamisega. Arsti on vaja, mitte televisiooni. Avalik huvi oli nüüd küll kõige halvem variant (ma ütleks).
29. jaanuar 2015 15:22
ju spetskoolis saaks ka psühhiaatrilist abi , aga point on selles, et sinna EI SAA, kohtu leidis, et poiss pole piisavalt hull, peab ootama kuini keegi otseselt kannatab nagu Viljandis
29. jaanuar 2015 21:50
ema ei lase last soome isa juurde kuigi isa on seda korduvalt taotlenud, samas on valmis lapse hooldekodusse andma - uskumatu, mis toimub
n.75 29. jaanuar 2015 09:37
Selles perekonnas on midagi sassis,koos nende sotstöötajtega??
kole vaatepilt 29. jaanuar 2015 09:32
on meie alevikus samuti, koolist tulevad lapsed õgivad poest ostet krõbinatest ja hirmvärvilistest energiajookidest ennast kurgumulguni täis ja nende kasin sõnavara koosneb sõnadest p..äät, vi.tu, t.ra jne. Siis imiteeritakse veel ameerika nn. põnevusfilmi jalalööke, igaks juhuks proovitakse bussioote paviljoni klaasseina tugevust, et see pimeduse saabudes lõplikult purustada. Aga pooltel neil lastel vanemad Soomes raha teenimas.
Selleni 29. jaanuar 2015 09:38
ja veel hullemani viib meie liberaalne kasvatus.Ma ei arva,et iga üleastumise pärast on vaja peksa anda aga mõne "viguri" eest küll!
veteran 29. jaanuar 2015 09:17
Ehk loomakaitse sekkumine midagi muudaks. Viia ta vabasse loodusse omasuguste sekka ja võimalikult eemale asustatud piirkonnast. Sellist ei paranda enam miski- rebasesöödaks oleks juba haigusnähtude ilmumisel pidanud viima.
arvaja 29. jaanuar 2015 09:03
Otsige poisile mõni meessoost tugiisik.
sass 29. jaanuar 2015 09:06
Mehele viskab selline jobu kindlasti üle ja kui jõud üle käib, annab molli. Edasi tulevad need samad pedagoogihakatised, annavad asja menti ja oi-oi kui ilusti võtab ka kohus sellise pasa arutusele ning väänab mehele vähemalt 1000-tesse küündiva rahatrahvi. Ning kobrulehed pasundavad vägivaldsest MEHEST. Ja kõik on häppyd.
hea mõte 29. jaanuar 2015 13:23
kõige parem tugiisik on selline, kes ise sarnase nooruse üle ja läbi elanud. ta oskab end samastada, kuid pakub väljapääsuvõimalusi
Arvan mida teha. 29. jaanuar 2015 08:17
Lapsele tuleb näidada mis elu nõuab, haridus, töökoht, ega 14 aastan veel ei mõtle kuidas edaspidi hakkama saada, praegu saab ta seda mida tahab, toit laual jne. Kasuisa võiks rohkem poisiga tegeleda ning teda suunata elus hakkama saada, lapse karistamine(mitte füüsiline) küll ei aita aga vahel tuleb seda teha(vaimne karistus), kui räägid lapsega, ning tundub, et räägid oopis seinaga, teiseks tuleb võtta kasuisal reis ette ning minna koos poisiga kuskile saarele ja panna tööd tegema kuskil talus, et ta tunneks millega endale toitu tuleb teenida , nii tuleb ka suhtumine ja õppimine läheb vajalikuks, kuna varsti mõtleb et ei taha jääda kogu eluks kuskile talu tööliseks, nii tulevad muutused.
kui minu arvamus on vale siis andke märku.
oi 29. jaanuar 2015 09:26
Kui endal probleemi pole, siis võib kõigest pimedas ja sooja teki all unistada, kuniks uni tuleb.
Prooviti 29. jaanuar 2015 09:34
ju nn "vaimselt karistada"!Ema pani tuppa luku taha ega lubanud õue.Siis lõhkus poiss lihtsalt toaukse maha ja läks ikkagi!
nublu 29. jaanuar 2015 10:32
sina vist haigustest midagi ei tea. loodan, et nohu on sulle tuttav . ajaviiteks võiksid guugeldada enne kui oma madalust siin näitad
On voimalik 29. jaanuar 2015 07:32
et ema uus armastus läheneb lapsele. Minu mehe tytar oli oma 13 aastase tytrega kylas. Ja kaasas oli proual uus nn suur armastus. Ja mehel suur maja ja meie magasime yhes magamistoas ja see norpaar teises Ja laps eraldi toas lyhikesed pyksid jalas ja ilma tekita. Mina olin harjunud hommikul lugema värsket ajalehti mis tuuakse Soomes kell 4 hommikul. Heitsin pilgu tuppa kus magas laps ja nägin kuidas mhe tytre uus meessober seda last käperdas. Yksikud naised olge ettevaatlikud eriti nyyd kui Eestis on välja antud Pedofiilia opik.

Jäi kõrvu üks 29. jaanuar 2015 07:27
väga häiriv asi. Mitte keegi, isegi ema, ei öelnud mitte ühtegi positiivset asja. Kas tõesti on olemas üdini halba inimest, ma ei usu. Aga lapsel on diagnoos ja ta on sildistatud juba lasteaiast saadik, Ta on ise teadlik, et ta on teistsugune ja ta teab väga hästi, et teda peetakse halvaks, teistest kehvemaks ja kindlasti kuuleb ta ainult noomimisi, etteheiteid ja kogeb tõrjutust. Ta äkki ei oskagi teistmoodi, millal teda mõne asja eest kiideti, premeeriti. Saatest ei tulnud küll ilmsiks, et too laps oleks pälvinud tunnustust kasvõi selle eest, et ta istus tunnis näiteks kümme minutit vagusi ja kuulas. Pigem sai ta vist ikkagi hurjutada, et järgmised kümme minutit ta ei suutnud keskenduda. Ei räägitud sellest kas laps saab ravi, vist mitte, sest psüühiliste ravimite võtmine nõuab täpsust aga ema ei teagi kus noormees viibib jne, jne. Intevjuudest tuli välja, et piitsa on proovitud, präänikust polnud sõnagi. Kurb.Selle noore hing on lukus ja väga haige.
n.75 29. jaanuar 2015 09:18
Mina lastekodus- kasvanu tunnen,et ema,pedagooge ja sotstöötajaid tuleks ise rohkem õpetada.
memmeke 29. jaanuar 2015 15:25
lastekodulaps pole diagnoos
õpet 29. jaanuar 2015 06:54
Milleks sellisele kool? Eluaegne viibimine kinnises raviasutuses on sellise saatus.
29. jaanuar 2015 06:38
koloonia on sellise koht
29. jaanuar 2015 06:37
selliseid tuleb üha juurde. vabakasvatus, e-ained, häbematus jne.
teen, mis tahan. olen, kus tahan. räägin, mis tahan. jne
ma tean ühte 12 aastast jürgenit, kes paari aasta pärast on arvatavasti samasugune. juba praegu terroriseerib teisi ja endast väiksemaid ja nõrgemaid. ilmselt on probleemid ikka kodus ka kinni, seal sama teema, et kasuvanem aga seal on isa oma ja ema võõras. ei ole neil armastuseta kasvanud lastel kerge.
hea mõte 29. jaanuar 2015 13:25
ei tasu vabakasvatust ära segada hoolimatusega ja järelevalvetusega
Tatikas 29. jaanuar 2015 06:37
sass 29. jaanuar 2015 09:12
Ei saa, Avelt & co kriminaliseerisid eraldi sättena ära perevägivalla, millest võib minna kuni 5-ks a-ks puuri. Sellised tuleb nüüd saata justiitsministeeriumisse nõunikuks.
sass 29. jaanuar 2015 09:12
ükskõiksus 29. jaanuar 2015 06:29
See noormees on kodusest hellusest ja mõistmisest ilma jäänud, eks kolme hea õe kõrvalt olegi seda raske saada.Tunneb end ära tõugatuna, ka ei kuulnud mitte ühtki head sõna emalt oma lapse kohta.Suurt poissi sunnitakse mitu aastat noorematega koolis käima, või ikka ja jälle naiste manitsemist ja õiendamist kuulma, Tegelikult teismelise tembud. Tal oleks hädasti vaja näiteks vanaisa toetust, isadega vist kitsas seal peres, nagu ka privaatsusega.Mitte mingil juhul ei tohi teda kuskile kinnisesse kooli saata, sellega määrate te ta vaimsele hukule.
muri 29. jaanuar 2015 07:09
Väga õiged tähelepanekud. Ema väidab, et juba lasteaias öeldi, et poiss on teistsugune. Millises lasteaias seda talle öeldi. Minu rühma tulles alustas ema juttu sellest, et A. on väga halb laps ja eelmises lasteaiast öeldi, et terve lasteaia kõige halvem laps. A oli tõesti algul ärrituv ja püüdis igati pahaga välja paista. Rakendasime teda siis teisi abistama, kiitsime saavutuste eest ja ma mäletan siiani sära selle lapse silmis, kui tänilik ta oli. Ema ainult sõimas ja irises ta kallal. Nooremat õde pidi Tibuks kutsuma ja kõik pidid teda teeneindama. Vanem õde käsutas isegi õpetajat, et anna Tibule ja too-tee.
See ema on ise teinud selleks kõik, et poiss selliseks kasvas.
Igal õhtul oli meile koridori üles riputatud laste tööd ja vanemad said lapse päevatööd näha. Kui see perekond lasteaiast lahkus ja ma emale mapid kätte andsin küsis ta, mis need on ja imestas, millal tema lapsed need tööd küll tegid.
Lisaks oli emal varrukast võtta vale ja eneseõigustus igaks elujuhtumimiks.
x 31. jaanuar 2015 13:32
siin pingutasid oma ütlusega üle. plz. enne kui midagi veel lisad loe oma tekst 10 korda üle.
kuule 29. jaanuar 2015 08:22
oled poliitik või et nii lolli juttu ajad ?
milli 29. jaanuar 2015 15:35
ja samas mõtleb vist iga ema, et ärge saatke seda last ka minu lapse kooli. ükski ema ei taha, et tema lapse klassis käib laps, keda kardetakse, kes segab tundi ja kes võib olla vägivaldne.
mul on kahju selle pere tüdrukutest. kindlasti ei saa nad nii palju tähelepanu, kui nad vajaksid, sest mure ja tegelemine käib vaid poisiga ja selle oma elementaarsete asjade täitmisega, et ta käiks koolis, et poleks teistele ohtlik.
väga raske on kasvatada peres last, kellele ei kehti pere kodukord. nt ei taha kooli minna. et ärgu siis mingu. või kui kooli ei lähe, siis välja ikka võib minna, sest muidu lõhub toas kõik segi. ikka peab sellist last ka kasvatama ja nõudma talt ühiskonnas hakkama saamiseks koolis käimist ja õppimist. sest mis tast saab, kui tal on haridust vaid 5 klassi jagu täiskasvanuna? kes teda võtab tööle hariduseta. ja kes viitsib temaga jamada, kui ta on nii eriline, nagu praegu ja ei suuda kohaneda kohustustega, millega teised lapsed on kohanenud-kooliga.
Lii 29. jaanuar 2015 05:58
Kannatage, kullakesed, varsti tapab see probleemne laps kellegi või vigastab rängalt ja siis oletegi sellest kurikaelast lahti. Ega enne ei tee keegi midagi, kõik ainult süüdistavad vanemaid, õpetajaid, naabreid, möödujaid jne. See oleks aga rusikas silmaauku, kui noormehe käe läbi saaks tõsiselt vigastada selline inimene, kelle ükskõiksuse ja tegevusetuse põhjusel ei saa midagi ette võtta - seadust ei ole. Otsigu siis seadust ja osaku karistust nõuda - ei tea kuskohast ja millistel põhjustel!
Ykski laps 29. jaanuar 2015 05:43
ei ole maailma syndinud pahana. Keemiat sisaldavad toidud kasaarvatud beebitoidud. Pampersid. Igasugused faktsiinid. Antibiootikumid. Energija joogid. Synteetilised riided. Voimalik lapse ärakasutamine. Inimeste pahatahtlik suhtumine voorastesse lastesse. Tatikas ja anna aga peksa jne Diabetes. Igayks ei kannata seda välja. Voimalik kiusamine opetaja poolt. Voimalik kiusamine teiste laste poolt. Moni laps voib olla väga tundlik. Ja pidada pahad asjad väga kaua meeles. Lahutus on lapsele väga suur katastroof. Lapsele voiks otsida meelepärane tegevus. Kasvoi loomake votta . Mitte mingil juhul karjuda. Proovida käituda rahulikult. Sobralikult. Uskuge mind sellest lapsest voib veel asja saada.
me pole mehega 29. jaanuar 2015 09:48
kunagi veini joonud,aga hüperaktiivne laps -- mida sa selle peale kostad ???
Faktsiin 29. jaanuar 2015 06:33
Lemmik loom kindlasti, sest selle kallal saaks ennast korralikult maandada. Kaua see loomake seal elus ka oleks? Sa kujuta ette, kui see loomake häält teeb, aga närvilisele inimesele see ei meeldi, loomake lendab aknast välja kohe.
Aga üldiselt sa tead nii palju asju, äkki võtad selle lapse enda hoole alla. Pärast annad teada, kui edukas sa praktikas olid.
29. jaanuar 2015 06:56
Võibolla veel midagi?
merike 29. jaanuar 2015 08:14
" mina / 06:30, 29. jaan 2015
Lihtsalt peale kuuendat veini tehtud loll laps.Nüüd nimetatakse neid hüperaktiivseteks."
Kas olete teadlik, milliseid ravimeid kasutatakse sünnituse ajal, kui sünnitus ei kulge arstile soovitud kiirusega ja sünnitust kiirendatakse?
Hüperaktiivsed lapsed on loomuliku elukorralduse ja loomuliku sünnituse lõhkumise tagajärg ja lapsi süüdistada on mõttetu. Kui on targemaid sugulasi, kes oskavad nõu anda, siis kasvavad lapsel sünnitraumad välja.

anu 29. jaanuar 2015 05:12
Aga kus on isa, poisil on naistekarjast kõrrini,poiss igatseb oma isa, väiksest peale ainult ema,aga nüüd on juba hilja
Arvan 29. jaanuar 2015 06:44
Olen nõus, et kus on isa aga hilja vast ei ole veel.
anule : 29. jaanuar 2015 09:46
EI OLE ASI ISA IGATSUSES . . . MIS TE SIIN NIISAMA PLÄÄGUTATE - PAREM UURIGE INTERNETIST,MIS HAIGUSEGA ON TEGU . . .
oli juhus näha üht 10-aastast poissi 29. jaanuar 2015 03:22
Sittus püksi, torkas pastaka kaasõpilasele näkku, loopis kive akendesse. Hull, mõtlete? Oh ei. Kooli aktustel esines luuletustega. Mitte mingi sotsiaalkomisjoni hammas tema peale ei hakanud.
Preetser 29. jaanuar 2015 02:42
Laps võib olla kuri, inimese südames võib olla kurjus. Kaasaegne humanistlik ja sotsialistide psühholoogia on VÄÄRASTUNUD! Sina ja mina oleme süüdi, et osad anduvad kurjusele, meid tuleb vangi panna, et neil oleks kena!
teha 29. jaanuar 2015 01:50
teha saab seda, et selle kooli-jura asemel võiks leida mõne asjaliku mehe, kes õpetaks poisile autode remontimist, ahjude ehitamist vms tööd, mis poissi ennast huvitaks - kui ta juhutöid teeb, siis järelikult töömees. Ühiskonnas ongi see "hariduse"-teema liiga üles puhutud. Neid "kõrgeltharituid" küll nähtud, kes molutavad riigiasutustes suure palga peal ja reformivad riigiasutuste tööd edasi- tagasi - peaasi, et enda olematut kasu tööpostil õigustada. Või siis jäööe kõrgeltharitud ärijuhid, kes hoolimata oma kõrgest haridusest ei leiagi tööd. Samas mõnel teisel polegi põhiharidustki, aga on omal alal kõva ja tubli töömees. Laske krt inimestel elada. Närvidele käib see silmakirjatsemine.
ebapädev 29. jaanuar 2015 02:05
Ega see laps/noormees ainult koolis halvasti käitu. Paistab, et sul endal jäänud haridustee lühikeseks või siis mingi vimm haridusasutuste vastu.
Vaata, see noormees võib olla tõesti tubli töötaja aga kogu elu ei piirdu tööga. Tööd tehakse umbes 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas. Mis see noormees ülejäänud aja teeks? Ikka jõhkrutseks lähedaste ja tundmatute kallal.
Mine räägi nende riigiasutuste tööd reformivate inimestega. Nad oskavad sulle kindlasti lauale lüüa faktid, kui suur protsent inimesi, kes ei käinud korralikult koolis, ei käi ka tööl.
Lasteaed ja kool loovad distsipliini.
merike 29. jaanuar 2015 08:33
ebapädev / 02:05, 29. jaan 2015 -le.
Kas olete mõtelnud, miks mediteerimine on ülioluline ja vajalik inimestele, kes elavad ülerahvastatud piirkondades? Kellelgi pole seal oma privaatset ruumi. Ülerahvastatud elukeskkonnas loob mediteerimine privaatse ruumi.
Kas ikka jõhkrutseks? 29. jaanuar 2015 16:36
Kui pois saaks lõpuks ometigi tunnustust tubli töö eest ja keegi talle enam halva lapse silti külge ei riputaks, saaks temas veel üks tore, tubli ja asjalik mees. selles peres ta, nagu näha, enam olla ei tohiks. Seal ei muutu midagi või kui, siis ainult hullemaks. Praegu peaks poisi järje peale aitama, küllap ta hiljem ka haridust omandab kui seda käsu korras pähe ei tambita vaid kui ta ise aru saab, et see vajalik on. Ainult et - kust sellise tugiisiku leiaks, keegi võiks ju endale õpipoisiks palgata.
Meie 29. jaanuar 2015 01:24
väikeses Eestis on selliseid poisse palju,ka meie vallas on neid ,tihti on selle põhjuseks purunenud perekond,helluse,järjepidevuse ja uue õe,venna sünd.Tihti jäävad suuremad tahaplaanile,kui tuleb perre pisike.Iga laps on omamoodi ja temale tuleb leida lähnemise viis.Kindel on see,et poisile ei ole ema osanud läheneda ja selgitada,miks ta selliseid asju teeb.Ema võiks leida pojaga hea kontakti ja proovida heaga ,või otsida abi healt psühholoogilt.See sasipundar tuleb lahti arutada,ükski laps ei sünni ilma halba tegema,vaid tema hinges on ja toimub midagi,mida ema ei tea,seepärast tuleb poissi aidata.
AGA VOT EI OLE KÜLL PÕHJUSEKS PURUNENUD PEREKOND ! 29. jaanuar 2015 09:43
mul 2 last ja just noorem selle poisi sarnane . . . aitab psühhiaater :)
29. jaanuar 2015 12:47
no aga siis psühhiaatri juurde mindagugi, mitte telesse
29. jaanuar 2015 15:27
"Aastate jooksul on poissi püütud harida ja kantseldada viies eri rangusega haridusasutuses, alates tavakoolist ja lõpetades eriinternaadi ja kinnise turvakoduga."
sinu etteapnekud 12:47 29. jaanuar 2015 15:31
"Viimase õlekõrrena tehti panus Imastu kool-kodu peale. Et tegu on siiski kinnise asutusega, määratakse sinna kohtuga. Aga sisulist arutelu ei toimunudki, sest kohus keeldus formaalsete põhjendustega.
"Üks põhjus, mis nad seal välja tõid, oli see, et lapsevanemal nagu polekski alust pöörduda, samas kui me loeme ööpäevaringse erihooldusteenuse kirjeldust, siis seal on just öeldud, et vanem ongi see pöörduja," rääkis Elerin Sagar.
29. jaanuar 2015 21:58
Miks kartlik memmeke siis last isa juurde soome ei luba???? Poisslast oskaks isa kindlasti paremini kasvatada .... parem paneks Imastusse vms "silmaeestära"-asutusse , kust laps võib veel hullemana välja tulla.
Terje 29. jaanuar 2015 01:07
Kui on diagnoos, tuleb ravida! Miks poisile psühhofarmakaid ei määrata? Koolide vahetus ja eraõpe ei aita! Ema ka süüdistada ei maksa. Et ise sünnitas ja kasvatas. Kui on ADHD ei ole kerge kasvatada. Minge psühhiaatri juurde!!!
29. jaanuar 2015 00:12
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
sellisele 29. jaanuar 2015 00:19
selline kommentaar kuulub hävitamisele!
kordan kustutatud kommentaari 29. jaanuar 2015 01:25
Aga palun! Enne kommentaatori hävitamist võta see illikukupai oma eluaegse hoole alla. Soovitavalt Õhtulehe toimetuse ruumidesse.
29. jaanuar 2015 04:56
kas oled samasugune põikpäine pull nagu antud situatsioonis on?
29. jaanuar 2015 04:56
kas oled samasugune põikpäine pull nagu antud situatsioonis on?
Eriny 28. jaanuar 2015 23:52
Teie kõiketeadjad ja soovitajad (pean silmas jaburaid), võtke teadmiseks, et vägivald ei lahenda selle poisi juures midagi, vaid teeb olukorra hullemaks. Midagi ei tea, siis jätke oma mürgised kommentaarid endale. by Eriny
Erinyle, va õilishingele 29. jaanuar 2015 03:15
Vägivald võibolla ei lahendagi. Ega peksmisega hullu ei ravi.
Stalin ütleks aga seepeale: "Net cheloveka, net problem."

asa 28. jaanuar 2015 23:48
Ütlen ausalt, olen suhelnud selle poisiga ja tean teda päriselus, tegu on poisiga kes on võimeline suhtlema, aga siis ei tohi hoobelda temaga. Olen saavutanud temaga väga mitmel korral kontakti ja kuskil 30 minutit rääkinud. Vahepeal lühemalt, vahepeal pikemalt, aga jutt on olemas. Poiss tegelikult on ka võimeline suhtlema ja suhtluskaaslasi endale leidma, aga ema poolt on see kurb et ta tegelikult ei tee midagi selleks, et poisi olukorda parandada. See, et ta hoopleb ja ''kardab'' enda poega, tähendab et ta ei saa temaga hakkama ja ei oska teda lihtsalt kasvatada. Kui leida poisiga ühine joon, rääkida temaga nagu inimene-inimene, siis temaga saab suhelda.
28. jaanuar 2015 23:55
29. jaanuar 2015 06:37
Kui sul laps nii mürgeldab, siis sa kardadki teda. Inimesed,kes pole seda näinud või sellega igapäevaselt kokku puutunud , arvavad et ah, mis see ikka on. Vanemale on see suur stress, lapsele samamoodi, sest tema ei pruugi üldse aru saada, miks ta nii käitub, ta ei taha olla paha, kuid kui tuleb hoog, siis ta ei pruugi ise üldse mäletada , millest see algas või mis selle põhjustas. Ja kohe kindlasti ei saa süüdistada vales kasvatuses. Kus ma tean ? Vat mul on samasugune laps kodus, 14a oleme koos muredele lahendust otsinud. Kas leidsime? Jah, aga seda siin küll jagama ei hakka.
06:37-le 29. jaanuar 2015 08:48
No eriti imelik......kui sul on lahendus olemas, aga sa seda jagada ei taha, no miks sa siis üldse siin esined?
eks 1. veebruar 2015 12:55
Eks füüsiline karistus ole, sellepärast jagada avalikult ei taha.
telekas 28. jaanuar 2015 23:26
oli ema kaitmine selline, justkui vihkaks ta seda, last ei kutsuta nimepidi, ikka poiss ja poiss ja suudi ja suudi.
Midagi ei olnud oeldud, ilmselt uus kooselu, kus poiss uleliigne.
Kui leiduks pereteraapia inimeso, aga ei usu, et see naine oma last kuulaks, veel vahem, kallistaks voi mone hea sona utleks.
Pea vastu, poiss, lase ennast opetada, kuni void ohtukooli minna taisealisena, otsi moni vanaema voi vanaisa ules, kus elada saad, kuni ise korteri saad uurida. Koike head sulle, poiss,
28. jaanuar 2015 23:34
sest poisi nimi ju ei tohi avalikustada, mida sa ei saanud aru
28. jaanuar 2015 23:35
ega õhtukooli klassid voodiga
28. jaanuar 2015 23:36
vaene vanaisa või vanaema
onu doonald 28. jaanuar 2015 23:21
see lähenemine ei olnud õnnestunud. Mis te arvate, mida see poiss nüüd tunneb? Naiivne arvata, et kahetsust. Pealtnägijal oli võimalus suhelda, saavutada kontakt ja dialoog, kuid, nagu nad ise möönsid, hakkasid nad kohe koolist pajatama, poisilt aru pärima. Kuna see poiss on trotsi täis ja tema intelligentsusel pole viga midagi, saanuks temaga juttu teha mingil täiesti muul teemal. 14-aastane on siin "võidumees", kuna täiskasvanute maailm ei oska enda kasuks pöörata aega ega elukogemust. Elukogemus ütleb meile, et poisi võit on Pyrrhose võit. Me ei saanud teada midagi peale ema hala, ka mitte seda, mida siis poiss tahab tegelikult. Sotsiaalametnik meeldis - ta ütles, et ei saa end kaotanuks lugeda. Aga poisi palumine voodiveerel, et ta kooli läheks, on täiesti vale lähenemine. Sotsametnik ja psühholoog võiks poisile lisada mõttes 10 aastat ja suhelda temaga, nagu nad suhtleksid 24-aastasega.
eedu sulle 28. jaanuar 2015 23:31
Kus viga näed laita, seal mine ja aita laita.
28. jaanuar 2015 23:59
inimest on sündimisest saadik üritatud kuhugi toppida, jalge alla tallata, vormida reeglite järgi .... isegi oleks sellise asja peale raevunud .. st olingi - õnneks olen nüüd vana inimene ja ei pea enam pedagoogida, sots.töötajate, vanemate ja kelle iganes mölinat kuulama enam ammu ... aga jah -- mäletan seda raevu tunnet suht-hästi .... minu ajal ei pandud diagnoose paraku
29. jaanuar 2015 13:24
aga targutada pole ju raske, eks ju
29. jaanuar 2015 14:03
ma selgitan põhjuseid ... kui põhjus on teada, on lihtsam ka lahendust leida
Joonas 28. jaanuar 2015 23:13
Raip*le tuleks kõva keretäis anda, siis hakkab ehk normaalseks.
to Joonas 29. jaanuar 2015 03:21
Kas segamini hinge ja mõistusega inimest saab sinu arvates peksmisega õigele teele juhtida?
ei saa Ukraina pätile vasta 28. jaanuar 2015 23:10
lehm 28. jaanuar 2015 23:06
Tere. Vaatasin saadet ja lugesin artiklit. Tuli meelde,et Pärnus olid kunagi 2 vargapoissi-vennad olid. Keegi teab mis neist saanud on yldse? Kunagi oli neist nii palju saateid,mida korraldasid jne. Nad on aru pähe võtnud v istuvad hoopis kinni???? Viktrovits oli perekonna nimi vist isegi.
to lehm 31. jaanuar 2015 19:49
Poisid nüüdseks täismehed, käivad vanglast sisse ja välja.
tagasihoidlik küsimus 28. jaanuar 2015 23:03
Millega poisi isa ka tegeleb? Pole tast juttu mitte poole sõnagagi. Õiges perekonnas on nii ema kui ka isa. Poiss igatseb taga nii isa sõna ja kui ka isa kasvatust.
kuidas, kuidas? 28. jaanuar 2015 23:17
hästikasvatatud peres isast ei räägita. kas vanemad ei õpetanud seda Sulle?
lapse õigus kasvab kaseladvas 28. jaanuar 2015 23:01
Isa tassigu alla,igaõhele pole vaja. Diagnoosid on kah üks uusaja leiutis, vanem on nõus kasvõi vihmaussi sööma, lapsuke vaid kamandab. Riiklik ja perekondlik valekasvatus koos, TULEMUS ON JU KÄES

sedasi 28. jaanuar 2015 22:50
ei saa miski korda.ema ees imelik
oh issand 28. jaanuar 2015 22:50
Pole midagi imestada, kui mulle tuleks hommikul kaks tädikest voodi juurde seletama, ma ka ei läheks kooli. Kui laps on haige, siis peavad arstid teda aitama aga mitte tädikesed voodi juures seletamas käima ja enda arvates aitama.
EI TEA TE SELLEST ASJAST MIDAGI EGA POLE KA EMA MINGIT VÄGIVALDA KASUTANUD,ET POEG SELLISEKS MUUTUKS ! 28. jaanuar 2015 22:46
Selle asja nimi on HAIGUS(hüperaktiivsus) ning põhjuseks pole mitte kasvatamatus,vaid geenid ja pärilikkus ning keskkonnategurid . . . "Kui ATH on jäänud tähelepanuta, siis võivad selle all kannataval lapsel või noorel halveneda õppimistulemused ja suhted eakaaslaste, õpetajate ja perekonnaga, tal võib välja kujuneda madal enesehinnang. Samuti on leitud, et ATH-ga noored kalduvad enam tarvitama narkootikume ning rikkuma seadust . . . " Ja minu pojal avastati see 2.klassis ning psühhiaater kirjutas välja kallid rohud,mis pidi kõik nagu paika panema ning laps saadeti ka tavakoolist ära sanatoorsesse kooli.Ilmselt pole selle noormehega varakult arstile pöördutud ja ema arvab või on talle nagu mullegi öeldud,et kasvatuse viga . . . mul nt. teise lapsega kõik korras-kasvatasin ju mõlemat ühtemoodi . . . poeg üle 20 ja probleemid nagu kadunud ning ta ise ka rahulik . . . :)
AADI 28. jaanuar 2015 22:31
Äpud kõik seal nissis et ei saa ühte tattnina paika panna ja talle pikaks ajaks koht kätte näidata.Kas seal õigeid ja julgeid mehi polegi?
28. jaanuar 2015 23:40
selliste sõnade eest üksi võid juba kinni minna või vähemalt eluaegsesse kohtutäituri orjusse!
ma 28. jaanuar 2015 22:15
siiski arvan, et palju hüperaktiivsust lastel mõjutab keemia, mis meie ümber on. puudelisus on kasvanud meeletult, ikka keemia arvelt, mida me sööme, mida me kasutame koduhoolduses.
28. jaanuar 2015 22:41
see pole enam oluline, kust ta selline, küsimus on -mida temaga teha
teha 28. jaanuar 2015 23:11
Kui ta teeb juhutöid (nagu ema ütles), las siis käibki juhutöid tegemas ja lastagu inimesel rahus elada ja omaette nokitseda. Mida kuradit te kupatate teda sinna kooli kui ta ei taha käia. Mõni inimene on selline vaba hing, et kui teda raamidesse hakata vägisi suruma, siis läheb saatanaks ära kätte. Valdades peaks ju thje kortereid olema - las elab omaette ja nii nagu tahab.
Hüpikuid ravitakse minuteada muidu mingite amfetamiini sisaldavate ravimitega. Kas temaga siis ravil pole käidud? Kui tal on diagnoos, siis peaks ravi ka saama. Või ongi meie riigis nüd asi sealmaal, et hea kui diagnoosi saad, ravi osas pead ise vaatama kuidas hakkama saad.
Tunnuste järgi pakun, et lisaks ATH-le on ka sügav depressioon (mis meeste puhul väljendubki ülima agressiivsusena).,
vaba aga abirahadest elav hing 28. jaanuar 2015 23:40
Kui need juhutööd oleks nii tulutoovad ja kergesti kättesaadavad, ei piriseks siin rahvas et vaesed nagu kirikurotid
29. jaanuar 2015 00:02
kui talle pidevalt pinda ei käidaks, suudaks ta kindlasti enamat - kusjuures ta peakski mingit toetust saama kui tal krooniline haigus on
veel 29. jaanuar 2015 00:04
abirahadest elavaid jotasid kõik kohad täis, miks neid kooli ei aeta?
nutitelefon 28. jaanuar 2015 22:14
äkki siis ikkagi 390 miinimum (emalt + isalt) tekitab trotsi ja pahameelt. Ptyi
28. jaanuar 2015 22:42
ja ja, nii trotsi, et peab peksma õdesi,irw
29. jaanuar 2015 00:05
Kui inimest valdab pime raev, siis on ükskõik, kes ette jääb .... see kolakat saab (inimene ei adu sellisel hetkel absoluutselt, mida ta teeb )
/ 00:05 29. jaanuar 2015 13:22
Pime raev on vanema palgast põhjustatud? Vaene laps, iga päev mõtleb rahast
29. jaanuar 2015 14:05
kui sa nii ütled ... mina ei tea, millest tema mõtleb
eks neid ole veelgi... 28. jaanuar 2015 22:10
Selles loos oleks vist tegemist geeniteadlastel. Minu kooliajal oli analoogne poiss minu tänaval. Ei aidanud seal ei hea sõna ega kuri karistus - nagu saatan oli aegaajlt poisis. Elukäik: aastaid vanglais, vabaduses viibimised lõppesid kiirelt. Kas ta veel elab, pole aimugi. Kuid poja saatus olevat sama, kuigi ema selline, nagu peab. Ju siis mingi äpardus geenides.
AGA 28. jaanuar 2015 22:09
Sundravile ei saa saata hullarisse?
28. jaanuar 2015 22:25
ma tean, mida sa tunned, poiss .... päriselt ka .... võiksid puid lõhkuda ja ette kujutada kuidas raiud päid maha (ise röögi vihaselt ja nii vljult kui jaksad) - see võib aidata selle suure viha välja endast saada ja hakkab kergem .... ise ma pidasin omal ajal vihikut, kuhu kirjutasin vihahoogude ajal räigeid roppusi - nüüd hiljuti hävitasin selle vihiku ... proovida ju võid - kaotada pole nagunii midagi.
kuidas 28. jaanuar 2015 23:19
kas Kender ehk seeperast nii teebki?
29. jaanuar 2015 00:08
ma ei tea - mina pole Kender
28. jaanuar 2015 22:43
meie ajal ei saa, kui ei ole nõus

28. jaanuar 2015 22:07
see pole 28. jaanuar 2015 22:44
28. jaanuar 2015 21:59
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
28. jaanuar 2015 22:03
vaimne vägivald ruulib
28. jaanuar 2015 22:08
peast soe pubeka jutt
juku 28. jaanuar 2015 21:56
Kindlasti tapab varsti mõne ära ja siis algab nutulau et ei osanud seda arvata.Tapmise ähvardus juba oli ja nüüd hullumajas uurida kümme aastat.
28. jaanuar 2015 22:10
kindlasti, vaat kuidas siin ähvardab .. seni kuni ei sattu mõne ambaali käte vahel
spets 28. jaanuar 2015 21:54
hea keretäis peksu võib praegu veel aidata, aga kui lasete tal sellisena täiskasvanuks saada, siis päästab ainult kuul kõrvade vahele!
ei aita,tal on nüüd üle Eestimaa kuulsus ja ta teeb 28. jaanuar 2015 22:09
mida tema tige ja napp oid just ette kirjutab.
See on juba rämps,seda ei parandavad ainult Haapsalu ravimeetod või pehmete seintega ruum terveks eluajaks.
esimene Eesti 28. jaanuar 2015 21:50
Teate mis, minu ajal aitas kui poisil löödi ka perse viilikirja,see ei ole ahistamine vaid aitab inimeseks saada.
jäär 28. jaanuar 2015 21:49
Ega ta õige nimi Alar ei ole, vanasti aitas urvaplaaster alati sellistel puhkudel.

vana Villi 28. jaanuar 2015 21:45
...noorsand lubas endast vaiksema tiiki ära uputada..., NB!- ja peame mokalaata edasi, palju siis ikkagi noorehärra peab endast väiksemaid ära uputama, et riigivõim reageeriks???...
"ema ja õed" 28. jaanuar 2015 21:56
mis riigivõim saab teha, kui tatil pole isa, kes ta paika paneks,
poisil on lihtsalt karistamatuse tunne tekkinud
mikk 28. jaanuar 2015 21:45
kui juba lasteaias tähele pandi, et laps on teistsugune, siis oleks ta pidanud ammu psühhiaatrite ja arstide hoole all olema. ma ei saa aru, miks diagnoositud häirega last surutakse tavapärastesse raamidesse.
soovitan Haapsalus kasutatud ravi 28. jaanuar 2015 21:45
see aitab vast ainukesena.
28. jaanuar 2015 21:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
28. jaanuar 2015 21:39
sa ise siiin kommenteerimas?
28. jaanuar 2015 22:04
Vmaamiis 28. jaanuar 2015 21:37
Vaatasin ise ka saadet,esialgne tunne selline,et kaasaegne siidikäene demokraatia on seljatanud igipõlise ja aastasadu kasutusel olnud lihtlabase urvaplaastri!
28. jaanuar 2015 21:43
Vastavad spetsialistid tegelevad erivajadustega noorukitega.. ja päris edukalt kusjuures, seejuures peksmata. Ikka leidub mõni, kellele ei aita ei kaigas ega koostöö kodu-spetsialistide vahel.
xx 28. jaanuar 2015 21:36
Mina seda poissi hukka ei mõista, vaid vaja teda kuulata ja rääkida, tahaks näha teda
aga 28. jaanuar 2015 21:58
võtke siis midagi ette, kui arvate suutvat
Mnjah 28. jaanuar 2015 21:23
Kui inimesel on kõrvalnäidustused, siis ei aita vägivald. See oleks sama hea kui soovite peksta Downi sündroomiga lapsele mõistuse pähe. Kas vanematele ei annaks pakkuda võimalust, et laps on erihoolde all nt. 5 päeva nädalas ja kodus 2 päeva. Ravimid ADHD vastu ehk aitaks?
28. jaanuar 2015 21:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ALAR 28. jaanuar 2015 21:38

no 28. jaanuar 2015 21:21
Miks oli vaja asja meediasse pasundada? Poisile on sellest ainult kahju, mitte kasu. Päästa tuleks sadu poisse, kes ei tea tänapäeval kuhu kuuluda. Õppida ju ei taheta.
tark inime ei vaja kooli 28. jaanuar 2015 21:40
ja miks kutt ei tohi peksta sodiks või uputada keda tahab ???? Paslik oleks muidugi,kui ta iseendast akustaks,,,,, aga noh mõistuse puudumist ei korva mitte miski.
Ta võib vabalt tappa ja hirnuda end lausa ERNEKS
mina 28. jaanuar 2015 22:08
siiski katsetaks. meie korralikust ema-isa suhtest sündinud poeg , kusjuures diabeetik, on umbes sama. meil on olnud väga raskeid aegu. algul oli laps ideaalne, tundus, et andekas. kuid hoobilt kõik muutus. ei ma tunnistanud, et tal on midagi viga. kaitsesin teda väljaspool kodu, et mingitki usaldust temas tekitada, kodus tegime kasvatust, mitte peksu. ausalt, jubedaid aegu on olnud, kus ta on meisse suhtunud kui kõntsa. suhtume ta sõpradesse hästi, et vähekenegi tema sisemuses toimivast aru saada. ma ei tea, kas teid rahustab, kuid hetkel õpib ta veel kõrgkoolis, osakoormusega. oleme sellegagi rahul. peaasi, et õpib ja teeb eksameid. ta on nüüd täiskasvanud ja me ei saa eriti teda kasvatada, kuid mõjutada kuidagi suudame. hea on, et meil on olemas oma isa. siinkohal sügav kummardus isadele, kes pole jätnud maha omi raskestikasvatatavaid poegi, ka nende emasid.
misasja 28. jaanuar 2015 21:19
Noormees peaks psühhiaatri ukse taga istuma ja eks arstlik komisjon vaata, kui palju sel 14 aastasel poisil üldse oma aru enam on, liiatigi kui iagl pool teda tahetakse kuhugi suruda, siis ta hakkab vastu, instinkt sunnib end päästma. jaga oleks vaja tegeleda juba lapse varajases nooruses, millega siis ema tegeles, kas sünnitas lapsi juurde ja haige poiss oli tähelepanuta ja abita? Igal juhul peaks teda ravima aga eks seda määra psüühiaatrid . ma ei saa aru, miks ema akebab oma lapse peale, ise ta ju sellise sünnitas ja siiani kasvatas. Mul on selline tunne kui laps oli väiksem kasutas ema vägivalda sundides last aga nüüd on poisi jõud üle ja emal hirm naha vahel. Kui tahetakse aidaata siis ka saadakse aidata, psühhiaater aitab.
EI TEA TE SELLEST ASJAST MIDAGI EGA POLE KA EMA MINGIT VÄGIVALDA KASUTANUD,ET POEG SELLISEKS MUUTUKS ! 28. jaanuar 2015 21:46
Selle asja nimi on HAIGUS(hüperaktiivsus) ning põhjuseks pole mitte kasvatamatus,vaid geenid ja pärilikkus ning keskkonnategurid . . . "Kui ATH on jäänud tähelepanuta, siis võivad selle all kannataval lapsel või noorel halveneda õppimistulemused ja suhted eakaaslaste, õpetajate ja perekonnaga, tal võib välja kujuneda madal enesehinnang. Samuti on leitud, et ATH-ga noored kalduvad enam tarvitama narkootikume ning rikkuma seadust . . . " Ja minu pojal avastati see 2.klassis ning psühhiaater kirjutas välja kallid rohud,mis pidi kõik nagu paika panema ning laps saadeti ka tavakoolist ära sanatoorsesse kooli.Ilmselt pole selle noormehega varakult arstile pöördutud ja ema arvab või on talle nagu mullegi öeldud,et kasvatuse viga . . . mul nt. teise lapsega kõik korras-kasvatasin ju mõlemat ühtemoodi . . . poeg üle 20 ja probleemid nagu kadunud ning ta ise ka rahulik . . . :)
väike roosa notsu 28. jaanuar 2015 21:16
mhh, kas lastekaitse ei ole huvitatud nn. tulevasest maksumaksjast?
marek 28. jaanuar 2015 21:14
Kui siin kellegi süüst rääkida siis pole kellegi muu suunas näidata kui lastekaitsjad. Faktid räägivad ise enda eest - kui sarnastes riikides nagu eesti praeguseks muutunud on, on niinimetatud erivajadustega lapsi kolmandik ning number aina kasvab siis konservatiivsete kasvatusmeetoditega riikides on see number vaid kolm protsenti. Meie ühiskond on nagu loll kes järjekindlalt astub ikka jälle sama reha peale, ninast tuleb juba verd ja nägu metsikult valutab aga rühib ikka nüri järjekindlusega edasi.
no need numbrid 29. jaanuar 2015 14:47
on küll nüüd laest võetud!
Nõuka-ajal "ei olnud" ju Eestis ka ühtegi erivajadusega last. Hiljem ainult selguvad need õnnetud täiskasvanud, kes on kasvanud teatud diagnoosiga ning ei ole saanud abi. Nüüd on elu hammasrataste vahel ning sõltuvad sotsabist.
Loen kommentaare ning vägivalda "õpetusena" soovitavatest kommentaaridest kõlab ainult julmust ja kibestumust. Kurb, et nii palju õnnetuid inimesi on meie hulgas. Samas, on see just näide, kuidas vägivallaga kasvatatud lastest kasvavad õnnetud inimesed.
Antud diagnoosiga last füüsiliselt karistades saab sellest lapsest palju kiiremini ja palju julmemalt vägivalda kasutav laps. Tal on raske oma emotsioone ja püsimatust kontrollida ning kui talle juba varakult õpetatakse, et vägivallaga saab oma tahtmist, siis ta võtab selle kiirelt omaks. Samuti võtavad kõik lapsed kiirelt omaks, et on "pahad lapsed", kui neile seda piisavalt öelda. Käitu lapsega nii, nagu sa tahad et tema iseenda ja teistega käituks. Vaatamata diagnoosile.
29. jaanuar 2015 22:08
Su jutt on ÕIGE. Tunnen ise sellist noormeest, kes sai lapsena ka peksa - küll emalt, küll kasuisalt, küll juhmete, küll voolikutega. A näeh - ei mõjunud see "tore" kasvatusviis - väheke vanemana andis peokaaslasele nuga ja on muudegi vägivallakuritegude pärast kinni istunud.
2. veebruar 2015 19:23
Olid küll ka nõuka ajal erivajadusega lapsed. olid ka neile omad koolid. Töötasin ise kunagi ühes sellises. Tuli olla nii õpetaja, psühholoogi, kasvataja, kui ka kohati ema eest. Sai läbitud ka meditsiinialane kursus. Nii et ära sa nüüd nii tumedaks kah seda va nõuka aega tee. Neist lihtsalt ei räägitud. Ja tõesti neid polnud ka nii palju.
Ainult et tol ajal ei olnud veel nn. avastatud paljusid tõbesid ja raske oli vahet teha et kas laps on lihtsalt kasvatamata või haige ja seetõttu paljud, keda tänapäeval saaks ravida, sattusid siis pättide nimekirja.
septemper 12. veebruar 2015 18:22
Haridus 28. jaanuar 2015 21:10
Juba õppimises maha jäänud ja koolis käia ei taha, milleks enam sundida! Ega haridust ikka kulbiga pähe ei pane!
28. jaanuar 2015 21:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
soola keele peale 28. jaanuar 2015 21:18
IRL palub kohelda kõiki võrdselt ja nimetada huligaani tulevasteks maksumaksjateks
28. jaanuar 2015 21:08
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
anti depresant 28. jaanuar 2015 21:23
21:11 sa vana tont, jää vaid teepeale ette va ... "laste armastaja "
28. jaanuar 2015 21:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
28. jaanuar 2015 22:07
Ma vaatan, et noorhärra on siiski päris tubli - tähed selgeks saanud ja sõnu oskab ka moodustada .... isegi internetti kasutab .... võib tast isegi asja saada (õige kasvatuse korral)

Nojah 28. jaanuar 2015 21:02
Mis siin imestada,lastele on liiga palju lubatud tänapäeval