Siim RaieFoto: Rene Riisalu / Vabariigi Presidendi Kantselei
Toimetas Kristin Aasma 28. jaanuar 2015 13:24
Neli aastat Eesti Vabariigi presidendi kantseleid juhtinud Siim Raie alustab tänavu aprillist tööd muinsuskaitseameti peadirektorina.

"See on töökoht, kus saan parimal viisil kasutada oma mõlemat haridust – lõpetasin esmalt EBS-is ärijuhtimise bakalaureuseõppe ning mullu Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse- ja konserveerimise magistriõppe," ütles Siim Raie. Ta on ka Muinsuskaitse Nõukogu ja Eesti Vabaõhumuuseum SA nõukogu liige, vahendas Vabariigi Presidendi Kantselei avalike suhete osakond.

"Olen tänulik võimaluse eest töötada koos Toomas Hendrik Ilvesega, kes on alati kõiki oma töökaaslasi julgustanud sirutuma millegi uue järele ning säilitama rahulolematust olemasolevaga," sõnas Siim Raie. "Neli aastat presidendi kantseleis on kahtlemata olnud senise elu kõige põnevamad aastad – ümberringi andekad inimesed, ükski päev pole sarnanenud eelnevaga ja pidevalt on tunda nii Eesti kui rahvusvahelise elu rütmi."

Konkursi muinsuskaitseameti peadirektori ametikoha täitmiseks viis kultuuriministeeriumi tellimusel läbi riigikantselei.

"Muinsuskaitseameti uus juht asub ametisse ajal, mil muinsuskaitses laiemalt on piirangutele keskendumine asendumas suurema nõuandva rolliga. Lõpusirgele on jõudmas seaduse uuendamine, mis seaks riigi ning omanike kohustused omavahel paremasse tasakaalu," ütles kultuuriminister Urve Tiidus.

Siim Raie ei kavanda enda sõnul suuri muutusi Muinsuskaitseametis, küll aga soovib ta aidata kaasa kaitsealuste objektide tähenduse ja väärtuse senisest avaramale selgitamisele, edastas kultuuriministeerium. „Meie kultuuripärand on, mõningate eranditega, jäetud liiga sügavale ajaloo riiulisse. Samas võiks suur osa pärandist olla aktiivses kasutuses, olla aktuaalne tänastele põlvkondadele ning osaleda ka majandusliku väärtuse loomisel," rääkis Raie. "Soovin, et kogu Eesti kultuuripärand oleks nagu laulupidu – iga kord muutuv ja samas nii muutumatu, tuhandetele vaimset eneseteostust pakkuv, ühine ja samas nii isiklik, identiteeti loov ja tugevdav, ajalooline ning jällegi juba järgmise korra ootusärevust tekitav, tänastele põlvkondadele tähendust ja tähtsust omav traditsioon."

Raie on töötanud alates 2011. aastast Vabariigi Presidendi kantselei direktorina. Enne seda oli ta pikalt ametis Eesti Kaubandus-Tööstuskojas, aastast 2002 koja peadirektorina.

Teda on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe teenetemärgi IV klassi ning mitmete välisriikide teenetemärkidega.

Võõrkeeltest valdab Siim Raie inglise, vene ja saksa keelt.

Vabariigi Presidendi Kantselei järgmine direktor selgub hiljemalt märtsikuus.