Eesti uudised

Kahe teraga mõõk – hinnalangus rõõmustab rahakotti, kuid töö kaob

Karoliina Vasli, 28. jaanuar 2015 07:00

4 KOMMENTAARI

k
kjmn/ 28. jaanuar 2015 17:55
j
Juku/ 28. jaanuar 2015 11:04
aedviljakasvatuse toetamine on võrreldav kulutustega päikese taevast allatoomisele ! seni kuni toetused on ainus põllumehi liikuma panev jõud, ei ole mõtet väikeste asjadega jamada - kohe suurelt ja kiiresti toetus taskusse. mida suuremate tükkidena seda lihtsam. teisalt ei ole siinne suur ju suur euroopa mõttes.
m
Margus/ 28. jaanuar 2015 09:25
Mis imeloom see põllumajandus on, et kogu aeg korrutatakse sellest, kui kehvasti põllumehel läheb.
Enamus põllumehi elavad PRIA toetuste najal ikkagi ära. Täna käib jutt ainult piimandussektorist aga enamus teraviljakasvatajaid teeb 7 kuud aastas tööd ja tahab 12 kuud sellest lahedalt ära elada.
Oleks PRIA toetanud aedviljakasvatust suuremate numbritega oleks ka maaelu täna paremal järjel.
Aga see ei ole suurmaaomanike huvides, keda huvitavad ainult pindalatoetused.
Eesti mööblitööstus on täna Aasia riikidest sissetuleva mööbliga üleujutatud odav kaup, mis tuleb väljast on tänaseks kaotanud väga palju töökohti ja see tendents on jätkuv. Valus on vaadata, kuidas riigihangetel konkureerivad Hiina mööblit vahendavad ettevõtted kohalike tootjatega ja alati võidavad. Nii see eurooplaste raha Aasiasse sõidabki. Sellise avatud turu puhul peaks riik toetama PRIA sarnaselt ka teisi ettevõtteid, kui ei taheta kaitsetollidega oma väiketootjaid kaitsta.
Miks meie eksporditurud on Läti ,Leedu, Soome,Rootsi? Eks ikka selle pärast, et meie poolt toodetavad kogused ei rahulda suuremaid turgusid. See jutt uute turgude otsimisest ajab naerma. Kui keegi on lugenud sellist raamatut nagu " Sannikovi maa", siis see Uue turu jutt on samasugune ulmekirjanduse valdkonda kuuluv maade avastamise teema. Kusagil on mingi müstiline uus turg, mis tuleb lihtsalt ettevõtjatel üles leida ja siis on kõik väga hästi.
p
Pole küll/ 28. jaanuar 2015 15:51
poes Aasia mööblit näinud, vaid Poola oma kõige kaugemalt. Aga imelik on lugeda, kuidas piimaga pole midagi teha, samal ajal lapsed nälgivad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee