Valimised

Kas dividende ootab valimiste järel maksustamine sotsiaalmaksuga?

Sander Silm, 27. jaanuar 2015 18:47

30 KOMMENTAARI

l
lösutav Riigikogu liige/ 28. jaanuar 2015 13:51
See rahapatakas seal fotol on minu kuupalk. Kohal käimise eest. Lisatasu makstakse kui viitsin tšekke kokku korjata ja kuuaruannet kirjutada.
j
jura/ 28. jaanuar 2015 12:37
olen ettevõtte omanik ja samas töötan oma ettevõttes ka lisaks tavatöötajana.Õhtul kodus täidan pabereid,koostan järgmise päeva kava jne. Maksan endale ja oma töötajatele palka mis on suurem kui see neetud eesti keskmine.Kaader aastaid püsiv,jooksikuid pole,suuri laiendusi ette ei võta kuna eelmine ettevõte koos partneriga läks jamaks sest paisus töötajate poolest suureks ja ega see vana sõber ka .........
Nii et võtsin ette rajasin ettevõtte 10 töötajaga. Maksan korralikult riigile ja meestele tasusi ja aastas kui jääb üle võtan dividende. Ja nüüd te tohlamid tahate mult veel koorida 33 %.
Kui nii siis esimene käik on kuhugi teise riiki kes on siiski ettevõttesõbralikum. Praegugi teeme lühikesi alltöövõtte Soome,Rootsi,Norra kus alati täidame ka korrektselt maksuameti nõudmised.
Kui eesti riik on nii rumal siis pakin oma töötajad ja ettevõtte ning leiame töö norm tingimuste ja tasude eest mujal. Miks te minult kes ei maksa endale miinimumi tahate veel koorida teist nahka.
Kui see teoks teete siis lähen ja ei vaata tagasi ka
Õiglus majja./ 29. jaanuar 2015 05:48
Loe minu kommentaari kl: 07:15 28 jaan. ja toeta, et asju hakataks ajama ÕIGLASELT. Aeg on lõperada Eestis suurvaraste reformierakondlik ülistamine ja hakata ettevõijaid soosima vastavalt sellele, kuidas ta riiki ja rahvasse suhtub. Ma olen kindel, et Sinul " jura " ei ole mingit villat soetatud Hispaania rannale, ärastamistega röövitud varade eest.
a
Anton/ 28. jaanuar 2015 12:07
Kas kõikide parteide, sorry erakondade majandusinimesed on õppinud aunult poliitökonoomiat? Keegi ei otsi võimalusi, kuidas tulubaasi suurendada, ainult ümberjaotamine ja olemasoleva tulu pealt rohkem saamine on eesmärk!
K
????/ 28. jaanuar 2015 10:57
Kui neil paistab puudujääk....siis kuidas nad sellist miinimum palka inimestele lubavad peale valimisi???????
p
Paljud../ 28. jaanuar 2015 08:28
..ettevõtjad näitavad omale väikest palka ja võtavad dividende,sest selle pealt on ainult tulumaks,sots.maksu pole vaja maksta.FIE maksab oma aastase tulult tulumaksu,kui ka sots.maksu.
Mis on ettevõttes teistmoodi,kui FIE,`l aastatulu mõlemal?
Õiglus majja./ 28. jaanuar 2015 07:15
Tuleb hakata vahet tegema, millised firmad on tekkinud kavalusega ühisvara ärastades ja millised tarkuse ja visa töö tulemusena. Vastavalt sellele ka maksustamine. Praegu on kõige nahaalsemad ärastajad oma meelest- ja sõnul need kõige tublimad ettevõtjad kes ÕIGEL AJAL müüsid oma sapiku ja ostsid selle raha eest aktsiaid, mida siis SUURE TARKUSEGA kümneteks-sadadeks miljoniteks paisutati lühikese ajaga.
k
kah FIE/ 27. jaanuar 2015 22:29
Olen FIE ja maksan oma tulu pealt tulumaksu 21% ja lisaks sotsiaalmaksu 33%. Minu jaoks on alati olnud arusaamatu, miks äriühingud maksavad oma tulu pealt ainult tulumaksu ja mitte sentigi sotsiaalmaksu.
o
/ 28. jaanuar 2015 07:16
Tee omale osaühing.Kui sul omal aju puudub siis küsi mõnelt sõbralt nõu mitte ära kisa siin ebavõrdsusest sest sinul on ju ka võimalus siiski koguaeg olemas olnud aga sina ei kasuta millegipärast seda.
o
oy/ 28. jaanuar 2015 07:55
olgu sellenimi mis tahes,aga maksma peaks kïk yhe mööduga
f
FIE/ 27. jaanuar 2015 22:26
Aga miks siis FIE-d peavad oma tulu pealt maksma nii tulumaksu kui ka sotsiaalmaksu täie rauaga, st 33%, kokku siis 21+33%? loomulikult tuleks ka dividendid maksustada ja mitte sotsiaalmaksuga osaliselt vaid nagu FIE-de puhul, kogu sotsiaalmaksuga.
m
Mees/ 28. jaanuar 2015 13:56
FIEd peavad sellepärast rohkem maksma, et nad on rumalad. Rohkem variante pole.

t
Tyra Banks/ 27. jaanuar 2015 22:18
Mina pean iga kuu 10. kuupäevaks maksma sots. maksu jms. Kui ei tee, lüüakse kohe intress selga.
Kui mu tervis on korraks perses ja mul oleks vaja arstiabi, et kiiresti korda saada ja juhtida firmat, et järgmisel 10-dal oleks füüri ,et taas maksu maksta, öeldakse mulle haiglas, et järjekord on 3-6 KUUD!
MIKS ei vabastata mind siis selleks ajaks maksude maksmisest? MIKS ei saa mina eelisjärjekorras abi?
a
appi-hull riik/ 27. jaanuar 2015 21:41
kuritegelik maksuväljapressimine ei lõpe enne kui töötud on riigis ja ettevõtejad on lahkunud riigist
m
Mh/ 27. jaanuar 2015 21:13
Siiani pole aru saanud,et riik ei oska makes koguda?Dividende ei maksustatagi sots.maksuga.Suurte firmade omanikud,pangad kühveldavad lihtsalt raha tasku ja ainult tulumaks.Dividendid peaks just olema kõrgemalt maksustatud nii tulumaksuga,kui ka sots.maksuga.Töölised ie saa dividendidest sentigi,vaid juhid hoolivad oma heaolu eest.
a
aga sa nii kõva ettevõtja/ 27. jaanuar 2015 21:28
tee omale üks ettevõte ja püüa olla kasumis ja piisavas kasumis, et sul oleks üldse mõtet mingeid dividende maksta. Tööline ei peagi saama dividende, sest töölise tööpäev lõpeb peale 8 tunnist tööd (tavaliselt), ettevõtte omanik aga ohverdab läbilöömise ja ellujäämise nimel oma õhtud ja tihti ka nädalavahetused. Lisaks selleks, et dividende välja maksta, peab ettevõte olema kasumit teeninud. Kui pole kasumit, pole dividende. Seega leian, et igati õigustatud väljamaks omanikele nähtud vaeva nimel.
Pankadega on eraldi teema, need hoopis väliskapitalil põhinevad ettevõtted (kui nii võib õelda), ning kuna nemad viivad siiski kasumi välja, siis see peaks küll maksustatav olema rohkema kui vaid etevõtluse TM-ga.
p
prole/ 28. jaanuar 2015 07:57
ja see tööline peab peale viit minema teise tööpeale kuna sina maksad tale sandikopikaid
m
Mh..../ 28. jaanuar 2015 10:21
Vaba maa, tee endale ettevõte ja vaata kuidas raha tasku koguneb.
Tegelikult teie palgatöötajate suurim erinevus on ettevõtjatega see, et te virisete pidevalt oma raske elu üle, kuidas ettevõtjad "rikastuvad" teie arvelt, KUID OMETI te ei võta mitte midagi ette, et seda muuta. tatsute paigal ning ootate, et keegi tuleb ja teeb teie eest.
Töötaja saab palka tehtud töö eest, aja eest mille töötab ettevõtja heaks. Mida härra või Proua veel soovib?
v
vastuseks/ 28. jaanuar 2015 13:52
mina võin rahuliku südamega magada, maksan töötaja(te)le neljakohalist töötasu, lisaks elamine ja tööle sõidud minu enda kulul. Nii, et vale inimese/ettevõtja poole näitad näpuga. Samas, aga ei kujuta ükski tööline ettegi millist vaeva ma selle nimel näen, et neil pidevalt oleks tööd. Sel ajal, kui töötajad oma nina õllest täis joovad õhtuti tv ees, teen mina hinnapakkumisi ja paberitööd, puhtalt oma vabast ajast. Ja mille nimel? Eks ikka selle nimel, et ise ka paremini elada. Väike-ettevõtja elu on suht raske Eestis ja läbilöömiseks läheb ikka ennem mitu-mitu aastat, kui saad omale arvestatava klientuuri. Nii, et ennem, kui siin hukka mõistma tuled, tee omale üks ettevõte, loo töökohti, maksa inimväärset palka ja JÄÄ KASUMISSE. Ning siis tule kirjutama ettevõtjate "rikastumisest". Ära targuta asjadest, millest sul aimu pole
k
kodukulud alla!/ 27. jaanuar 2015 21:13
s
saete oksa, millel istute/ 27. jaanuar 2015 20:10
Kuulasin mõne päeva eest Vikerraadiost erinevate erakondade esindajate arvamusi maksureformist. ütlen ausalt, et hiljuti alustanud ettevõtjana hakkas mul hirm ja tegin järelduse, et peale Reformierakonna pole kedagi valida. Nemad lubavad makse mitte puutuda, pigem soodsamaks teha. Teised tahaksid ainult kogu mu vaevaga teenitu ( ettevõtja rabab ka nädalavahetustel...) ära võtta ja teistele jagada, unustamata muidugi iseennast. Ei ole kuulda, et tahetaks riigi ametkonda reformida.
e
27. jaanuar 2015 20:48
ega Sina ei vali , pensionarid valivad ja nendele koik maksumaksjad teretulnud .
n
need sinu dividendid/ 27. jaanuar 2015 22:47
on töötajatele välja maksmata palk. Orja palka ei saa palgaks nimetada.
s
sul haugimälu/ 28. jaanuar 2015 07:59
sa usud oravaid-mul ajalehtki alles kui eelmiste eurovalimiste aegu oravad kilkasid et vali neid,siis maksud ei töuse-aga peale vaimsi keevitati käibekale otsa koheselt
j
Jaanus/ 27. jaanuar 2015 19:57
dividendid on tootasu ja tahad kunagi pensioni saada , siis peadki koik maksud maksma .
p
Peeter/ 27. jaanuar 2015 21:58
Vot kuidas sellisele inimesele arusaadavalt öelda, et dividend on tulu oma vara investeerimise pealt. Minu töökohal, mis asub Eestis ja minu inesteeringul, mis toob mulle dividende ja asub USA-s pole midagi ühist. Samamoodi ka vastupidi.
p
punkt/ 28. jaanuar 2015 08:00
kogu tulu peab maksustama
m
meelis/ 27. jaanuar 2015 19:48

l
loomulikult,kuhu/ 27. jaanuar 2015 19:05

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee