Eesti uudised

Valitsus sai ettepaneku riikliku elatisabi fondi loomiseks (26)

Õhtuleht.ee, 27. jaanuar 2015 13:05
Fotolavastus.Foto: ALDO LUUD
Riigikogu otsustas tänasel istungil teha valitsusele ettepanek töötada välja riikliku elatisabi fondi põhimõtted.

Fond tagaks lapsele määratud elatismaksete õigeaegse laekumise, kui üks vanematest ei täida ülalpidamiskohustust.

Valitsusele ettepaneku tegemise poolt oli 61 ja vastu 9 riigikogu liiget. Ettepaneku tegemiseks valitsusele oli vaja riigikogu koosseisu häälteenamus ehk 51 poolthäält.

Samal teemal

Sotsiaalkomisjoni aseesimehe ja eelnõu algataja esindaja Margus Tsahkna hinnangul ei ole tegu lisatoetuste süsteemi loomisega, vaid eesmärgiga, et lapsed saaksid neile seaduse järgi välja mõistetud raha kätte.

„Ühelt poolt hakkab riiklik elatisabi fond tagama vähemalt miinimummääras igakuise elatisraha laekumise lapsele ja teiselt poolt võtab selle nõude enda kätte ning kõiki riigi mõjutus- ja sunnivahendeid rakendades nõuab seda elatisraha maksmisest kõrvalehoidvalt vanemalt sisse," ütles Tsahkna.

Sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof (SDE) andis ülevaate komisjonis toimunud aruteludest ning elatisabi fondidest teistes riikides.
Pikhofi sõnul otsustas sotsiaalkomisjon oma 20. jaanuari istungil saata elatisfondi puudutava otsuse eelnõu Riigikogu täiskokku lõpphääletusele.

Otsusega tehakse valitsusele ettepanek töötada välja ja rakendada 1. jaanuariks 2016 elatismaksete garanteerimise süsteem, mis tagaks lapsele määratud elatismaksete õigeaegse laekumise.

Samuti tehakse ettepanek luua riiklik institutsioon, mis maksaks last kasvatavale vanemale õigeaegselt välja väljamõistetud elatise miinimumi ning nõuaks selle sisse elatise maksmise kohustust omavalt vanemalt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee