Eesti uudised

GRAAFIK: Eesti inimestel on 364 miljoni euro ulatuses tagastama laene

Sander Silm, 16. veebruar 2015 09:12

7 KOMMENTAARI

k
Kui pole kordagi/ 16. veebruar 2015 16:05
narkot proovinud, ei saa sõltuvusse sattuda. Kui pole kordagi laenanud, pole vajadust tagasi maksta. Ma eluaeg nii elanud. Ometi on kodu, auto, pere ülal peetud. Näe, saab küll!
ä
Ära hoople/ 16. veebruar 2015 16:55
Sinuni jõuab orjapidaja teisel moel ;)
P
?/ 16. veebruar 2015 16:01
Pealkiri on mingitest tasumata laenudest ja graafik näitab inimeste meeletuid hoiuseid? Hübriidsõda tegelikkuses?
o
Oi kui kasulik ;)/ 16. veebruar 2015 14:34
Selline olukord, kus iga töövõimeline kodanik on võlgu vähemalt 1500 EUR per face on kapitalisti, varga, petturi jms antvärgi unistuste maa. ERITI siis, kui see 1500 ei ole mitte kolmandik kuupalgast, aga hoopis kolme kuu palk. Mujal on 1500 EUR lihtsalt nii marginaalne summa, et see pole isegi kõneväärt teema.
Aga- kui te siin ei jõua seda maksta, nt tööandja lihtsalt ei maksa palka ja kõik, siis sööstavad teie kallale kõik, kes sellest teie õnnetusest kasvõi mõne sendi saaksid teenida.
See, et te olete hädas- see ei huvita kedagi ja lausa mõnuga hüpatakse parastades teie rinnakorvil.
Ka riik, sest kohtud ja sellised seadused on siiski teinud riik.
Olukord on jube, sest teil nagu puuduks sellest väljapääs. Pakutakse "refinantseerida" teie marginaalne võlg, st suurendada selle võlasumma väljamaksmiseks nt kahekordseks. paljud nõustuvad ja sellega langevad üldse konkurentsist välja. Lihtsalt nendega on nüüdsest asjad pöördumatult läbi, nende kodu ja vara võetakse neilt õige pea.
Teine hakkab kriminaalset tulu teenima, kasvõi vargile, et elus püsida. Mõni teeb suitsiidi.
Kuid- mitte keegi ei karista nt tööandjat, kes selle jama siiski kokku keeras, jäädes nt kahe kuu palga võlgu, mille pärast see kõik tekkis. Seda nimetatakse meil nimega "tsiviilvaidlus". Kuna olete eelneva aasta jooksul siiski mingit sissetulekut saanud- peate te ise ostma endale ligipääsu õiguskaitsele, ehk siis maksma nõude riigilõivu ja ka kaitsekulud.
Kuna teil aga selleks raha pole, siis jääbki see kõik tegemata. TEIE olete hädas, kuid pettur irvitab laia lõuaga.
Mõned lähevad minema, sinna, kus on teisiti. Mõned naised hakkavad end müüma, mehed kaovad kodudest jne... jne...
Kes saab aga orje sellises olukorras poolmuidu juurde? Eks ikka orjapidaja, sest tema dikteerib orjale miinimumist miinimumi ja ori soovib siiski kasvõi natuke elus olla.
See on terve süsteem, see pole ka juhuslik ja miskipärast ei tööta sellise süsteemi järgi normaalsed riigid. Meil aga on see tavaline.
t
Tõnu/ 16. veebruar 2015 13:53
See ongi tulemus, kui ülimaks demokraatlikuks väärtuseks on kuulutatud "ettevõtlusvabadus", mida pankurite partei juba paarkümmend aastat järjest Eestis juurutanud ja kaitsnud on.
l
Lisaks/ 16. veebruar 2015 12:51
Lisaks siia veel süstemaatilised trikid, millega siiski suhteliselt marginaalsed laenud on imelihtsalt võimalik nt kümnekordistada. Ka seda võimaldavad kehtivad seadused ja kohtud ei leia seda olevat ei alusetu rikastumise, kelmuse, kallutatud lepingute, liigkasuvõtmise ja muu mujal maailmas keelatud tegevuste sekka kuuluvaks.
See peab olema süsteem, sest niisama selline asi eksisteerida ei saa. Riiklikul tasandil kokkulepitud ja heakskiidetud süsteem, milles kaotab alati petetu ja varas, pettur jääb õigeks..
t
Teadmiseks/ 16. veebruar 2015 12:27
Valdav enamus neist on sõlmitud nö "tarbijale" arusaamatus lepingus, mis erineb oluliselt suusõnaliselt edastatud infost.
Lisaks on üüratu suur osa neist sõlmitud libapanga poolt, mis on tegelikult liigkasuvõtukontor. Jutt siis BIGist, mille lepingud on kohutavad, kuid arusaamatud tavalisele kodanikule, kes pahaaimamatult arvab, et tal on tegemist pangaga, mille näol on petuskeem välistatud.
Tagajärjed on sellises süsteemis rahvale kohutavad.
Riiklikult tasandil propageeritakse ühe klassi lausvaesustumist ja teise, imetillukese klassi, rikastumist esimeste õnnetuste arvelt.
Sellistes tingimustes toimiv riik ei ole mitte mingil juhul jätkusuutlik.