Eesti uudised

Varjatud annetust sotsidele pole, Lauristin tasub büroopinnakulu ise (4)

Siim Randla, 27. jaanuar 2015, 07:00
Foto: MATI HIIS
Sotsiaaldemokraadist eurosaadik Marju Lauristin maksab oma Tallinna büroopinna kulud ise ehk see pole varjatud annetus erakonnale.

Eelmise aasta 12. detsembri Päevalehe artiklis "Lauristin maksab oma eurohüvitisest SDE peakorteri üüri" tõstatati kahtlus, et kolmandiku erakonna büroo üürikuludest aadressil Toompuiestee 16 Tallinnas katab erakonna liige Marju Lauristin oma europarlamendi liikme kuluhüvitistega.

"See ei ole korter ega SDE büroo, vaid EP liikme saadiku prof Marju Lauristini Tallinna büroo, nagu on ka Tunne Kelamil ja Yana Toomil Tallinnas," selgitas Lauristi büroo esindaja Henri Kaselo, et see pole varjatud annetus erakonnale. Lauristin selgitas Õhtulehele, et Tallinnas olles on tal vaja kohtumisteks kohta ning kuna sotsiaaldemokraatidel valmis eelmisel aastal büroo ja koht oli sobilik, on temalgi seal üks ruum.

Lauristin tasub selle üürikulud ise, ruumil on eraldi sissekäik. Ühe inimesega võiks Lauristin ka kohvikus kohtuda, kuid tihti on vaja asju arutada mitme inimesega. Mittetallinlasena ei saaks Lauristin koju neid kutsuda. ERJK aseesimehe Kaarel Tarandi sõnul tutvus komisjon SDE ja Lauristini üürilepingutega ja nende alusel pole alust menetluse jätkamiseks. "Asjaolu, kes, kas ja kuidas täpselt mingit ruuminurka kasutab, keelatud annetuse kontekstis edasi ei uurita, see poleks ka mõistlik," ütles ta.

4 KOMMENTAARI

a
Asi lihtne ja selge 27. jaanuar 2015, 22:00
Mida seal varjata on, sest kõik on ammu kinni makstud. Papa Ossinovski ostis ju sotsid ära, et oma pojast peaminister teha.
a
Alar1 27. jaanuar 2015, 11:49
No kas nüüd on "tõde" paika pandud? Pean ma nüüd sotsi uskuma? Kas pean nüüd sotside poolt hääletama? Unustage ära!
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee