Yana Toom Foto: Stanislav Moškov
Karoliina Vasli 26. jaanuar 2015 17:53
Euroopa Parlamendi saadik, viie lapse ema Yana Toom ütleb, et Viktor Vassiljev inimesena talle väga meeldib, kuid täna läks riigikogulane oma naljaga selgelt üle igasuguse piiri. 

"See oli äärmiselt rumal ja seksistlik nali," ütleb keskerakondlane Toom Õhtulehele oma erakonnakaaslase sõnavõtu teemal. Tänasel sotsiaalkomisjoni avalikul istungil märkis Vassiljev, et naised peaks enne abiellumist saama võimaluse testida, kas mees on vastutustundetu või mitte. "Ja miks ta abiellub siis vastutustundetu mehega ja saab temaga veel igavese hunniku lapsi! Minu meelest selliseid naisi tuleks karistada lausa seadusega, kes abielluvad vastutustundetu mehega, ja seadus võiks täie karmusega sekkuda ja sellised naised steriliseerida."

Toom märgib, et küll naised saavad ka ise vastutusega hakkama ilma Vassiljevi sekkumiseta. "Iga laps väärib head isa ning kui mees oli juba piisavalt hea, et temaga laps saada, siis keegi kõrvalt ei või hakata halvasti ütlema. Vassiljev riivas just lapsi."

Toom kiidab, et vähemasti oli Vassiljevil julgust kohe vabandada. "Ta reageeris kiiresti ega hakanud õigustama. Ehk oli see talle piisavalt valus õppetund, et enam taolisi asju ei ütle."

Vassiljev ise sõnas pärastlõunal Õhtulehele, et see oli ebaõnnestunud nali. "Ma ei tahtnud ühtegi naist solvata."