Viktor VassiljevFoto: TEET MALSROOS
Delfi, Õhtuleht.ee 26. jaanuar 2015 16:30
Riigikogu keskfraktsiooni liige Viktor Vassiljev ütles täna riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil, et naisi, kes vastutustundetu mehega lapsi saavad, tuleks karistada seaduse täie karmusega - nad tuleks steriliseerida.

"Minu meelest see, et keegi on vastutustundetu, no sellest peaks mõtlema enne, kui temaga üldse lapsed saadakse," sõnas Vassiljev täna sotsiaalkomisjoni avalikul istungil, kus käsitleti üksikvanemate olukorda ja vajadusi. "Tuleks välja töötada sellised mehhanismid, et vastutustundetud vanemad sõlmiksid juba eelnevalt mingid siduvad lepingud, kus on teada, et nendel osa töötasust ära võetakse, kas siis elatisfondi või otseselt perekonnale," arvas Vassiljev.

Vassiljev: "Ma vabandan!"

Hiljem saatis Vassiljev meedia vahendusel vabanduse naistele, kes tundsid end tema tänaste kohatute väljaütlemiste pärast solvatuna.

„Oma esinemises sotsiaalkomisjonis juhtisin ma tähelepanu riigi senisele vastutustundetule majandamisele, mis on viinud inimeste vaesumiseni, välismaale põgenemiseni ning võimetusele elatist maksta. Süüdi on riiki 15 aastat valitsenud erakond. Sealjuures tõin ma välja ebaõnnestunud näitena naised, kes valivad elukaaslaseks mehe, kes ei suuda lastele elatist maksta. Rõhutan, et ma väga vabandan taolise väljaütlemise pärast, mis oli selgelt kohatu nende naiste suhtes, kes kasvatavad üksi last, sest nemad ei ole selles süüdi. Keskerakond on alati olnud seisukohal, et üksikvanemate toetuseks tuleb luua fond, mis leevendaks nende keerulist seisukorda. Ma vabandan!"

Uudises kasutatud refereeringut Delfist.