Maailm

Urmas Paet: Venemaa soovib Ukrainat nõrgestada seni, kuni see riik loobub ELi suunas liikumisest (36)

Õhtuleht.ee, 26. jaanuar 2015 16:08
Urmas PaetFoto: TEET MALSROOS
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet leiab, et Ukraina konflikt vajab kiiresti otsest rahvusvahelist sekkumist, milleks kõige loogilisem oleks püüda jõuda uue relvarahuni ning seejärel lubada riiki ÜRO rahuvalvejõud.

"Selle eeldus on muidugi, et Venemaa ei vetosta vastavat otsust ÜRO Julgeolekunõukogus. See samm võimaldaks vägivalla peatada ja lõpetada Ukraina edasised territooriumikaotused," sõnas Paet. "Samas ei ole see tõenäosus kuigi suur, sest Venemaa soovib Ukrainat nõrgestada seni, kuni see riik loobub ELi suunas liikumisest."

Paet on seiskohal, et kui õnnestuks vägivalda peatada, oleks ka alust lootuseks pidada tegelikke poliitilisi kõnelusi, et konflikt lõpetada ning et Ukraina saaks ise teha edasised valikud oma tuleviku osas.

"Ka Euroopa Liidu missiooni loomine võiks aidata kaasa olukorra leevendamisele, kuid suure tõenäosusega ei laseks konflikti üks osapool Venemaa ELi missiooni oma kontrolli all olevale alale. Seega tuleb Euroopa Liidul juba sel neljapäeval välisministrite kohtumisel teha uued konkreetsed otsused mõjutamaks Venemaad uut rünnakulainet Ukrainas peatama."

Samal teemal

14.02.2015
Paet: ISILi peatamine ja põgenike abistamine peab olema ELi välispoliitika selge eesmärk
03.02.2015
Paet sooviks Luganski ja Donetski isehakanud rahvavabariike näha EL-i terroristlike organisatsioonide nimekirjas
26.01.2015
Taavi Rõivas kutsus kokku valitsuse erakorralise kabinetinõupidamise
26.01.2015
USA saadab Eestisse vaatlusmeeskonna, kes hakkab raskerelvastuse paigutamiseks asukohti otsima