Üksikvanem tegutseb

Üksikvanema blogi: kas Eestis päris lapsehoidjaid ei olegi? (1)

Gätlin, 26. jaanuar 2015, 11:21
Pärast vanemahüvitise lõppu tuli tööle minna, sellega seoses tuli leida ka lapsehoidja. Igale üksikvanemale kulub igasugune abi ära. Lisaks sugulastele ja tuttavatele, oleks vaja ka siiski kedagi sellist, kellele saad igal ajal helistada ning ta on sinu jaoks olemas.

Sugulaste ja tuttavatega on aga see asi, et neil võivad olla teised plaanid. Seda kuuleb üpris palju, et mul on plaanid tehtud ja vaata ise, kuidas saad. Selleks ajaks on ammu unustatud, kuidas sina vallalisena ja veel lastetuna oma õe-venna lapsi hoidsid, ning neile vastu tulid.

Samal teemal

Facebooki lapsehoidja kuulutust üles pannes kirjutas mulle päris mitu inimest. Kokku sain vist 10, mis meie linna arvestades on päris arvestav hulk. Enamus neist siiski kodused emad, kes veidi lisaraha teenida soovisid. Ja nendega on sama probleem, et neil on plaanid tehtud just siis kui sul hoidjat vaja on.

Näiteks elab mul naabruses üks selline ema. Iga kord kui kirjutasin talle, et kas talle sobiks sel ja sel kuupäeval last hoida, ütles ta, et väga kahju aga mul on juba plaanid tehtud. See on korraga nii naljakas kui nutma ajav. Kuidas see võimalik on? Kas sa siis soovid lisaraha teenida või sa oled tegelikult pidevalt millegagi hõivatud ning sul pole selleks aegagi?

Ma külastasin pere24.ee lehekülge ja panin otsingusse, et otsin kutsetunnistusega lapsehoidjat. Meie linnas leidsin ainult kaks sellist. Seal oli veel kaks profiili, kuid kuna puudus pilt ning polnud ka üldises infos ridagi kirjas, siis see pole kuigi usaldusväärne.

Ühe lapsehoidja palgasoov oli 5 kuni 7 eurot tunnis. Üldine info ütles, et on töötanud vanurite hooldajana ning suviti käib Soomes koristajaks. Kirjutasin talle, kuid vastust ei saanud. Pole tänaseni saanud. Lisaks sellele tuleb pere24.ee lehel maksta 11 eurot, et üldse kontaktinfot näha saaks, et kuhu helistada või kirjutada.

Enamus ankeete sellel leheküljel on rohkem kui aasta vanad. Aasta aega vana infot mina isiklikult usaldusväärseks ei pea.

Google kaudu püüdsin leida ka muid võimalusi lapsehoidja leidmiseks. Tulutult. Seega jõudsin lõpuks lihtsalt järeldusele, et tegelikult meil polegi kutsetunnistusega lapsehoidjaid jalaga segada, keda usaldada ja kes hingehinda ei sooviks.

Muidugi ma leidsin endale lapsehoidja. Ja olen ka ennegi väga heade lapsehoidjate otsa sattunud. Aga neid otsida on jube tüütu.

Enamasti alustan ma suhtlust mitme inimesega korraga, sest see on üsna tavaline, et pooled neist vajuvad ära. Peab arvestama paljude asjadega. Asukohaga, transpordiga, lapsehoidja ja enda töögraafikuga. Samas peab jääma mõlema ka piisavalt vaba- ja puhkeaega.

Üks inimene kirjutas mulle, et ma peaksin otsima professionaalset lapsehoidjat, sest nemad on nõus iga kell kohale tulema, kuigi hind on jah krõbedam. Aga paraku sellist lapsehoidjateenust meie riigis ei pakuta. Vähemalt mina ei tea sellest.

Tuleb närvid koos hoida ja leppida, et suuremalt osalt öeldakse sulle, vaata kuidas ise hakkama saad.

Ma loodan, et suuremates linnades on veidi parem seis usaldusväärse lapsehoidja leidmisel.

Võite mulle kirjutada enda kogemustest lapsehoidja otsimise ja leidmisega aadressile g2tlin.ajaveeb@gmail.com.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;