Maailm

FOTOD | Paet Ukrainas toimuva peatamisest: "Sõnadest ei piisa." (66)

Toimetas Marge Sillaots, 25. jaanuar 2015 10:33
Foto: Reuters / Scanpix
Ukraina idaosas toimunud raketirünnakus hukkus eile vähemalt 30 inimest ning vigastatuid on sadakond. Eesti endine välisminister ja praegune Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet tõdeb, et vägivallalaine tingib Euroopa Liidu välisministrite kiire kogunemise.

"Mariupoli rünnaku ja uue vägivallalaine tõttu peavad ELi välisministrid kiiresti kogunema ja tegema agressori peatamiseks Ukrainas tegelikke otsuseid. Sõnadest ei piisa," ütleb Paet, kelle sõnul näeme vastasel korral vägivalla jätku, suunda Luganski-Donetski piirkonna ja Krimmi ühendamisele, uusi hukkunuid ja põgenikke ning Ukraina kaotab uusi alasid.

"ELi sanktsioonide leevendamisest on praegusel ajal aga eriti kohatu rääkida," lisas Paet.

OSCE vaatlejate teatel pärinesid raketid mässuliste aladelt, kuigi Donetski Rahvavabariigi juhi sõnul ei ole nemad korraldanud "aktiivset operatsiooni".

Rahvusvahelised organisatsioonid, nende seas ka Euroopa Liit, mõistsid rünnaku hukka. NATO kritiseeris samuti rünnakuid, öeldes, et Venemaa väed Ida-Ukrainas toetavad rünnakuid relvadega varustamise näol.

Ukraina peaminister Arseni Jatsenjuk kutsus kokku erakorralise ÜRO julgeolekunõukogu miitingu, et arutada Venemaa rolli konfliktis, kuna riik rikub lisaks Minski leppele ka rahvusvahelisi inimõigusi.

Samal teemal

02.03.2015
Ukraina sai varivalitsuse
03.01.2015
Paet sooviks Luganski ja Donetski isehakanud rahvavabariike näha EL-i terroristlike organisatsioonide nimekirjas
02.01.2015
Kiievis on ristid Vene saatkonna ees
29.00.2015
Vene saadik OSCE juures hoiatas lääneriike suure katastroofi eest