Eesti uudised

Eestist pärit NATO ekspert: Vene propagandale vastu astumiseks peavad lääneriigid rääkima ühel häälel (3)

Toimetas Katrin Rohtla, 24. jaanuar 2015, 14:26
Putin.Foto: EDUARD KORNIYENKO
Eesti kolonel Aivar Jaeski, kes on NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskuse Stratcom asedirektor, ütles väljaandele EUObserver, et Venemaa propagandale vastu astumiseks peavad lääneriigid rääkima ühel häälel ning edastama selgeid sõnumeid.

Jaeski hinnangul on praegu käimas Venemaa aktiivne psühholoogiline operatsioon, kus kasutatakse väga hoolikalt valitud sõnumeid, mida siis suunatakse vastavalt Ukraina, Venemaa või Lääne publikule, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Peamised vahendid on valeväited ja võltsitud faktid, samuti leiavad kasutamist erinevad Venemaa sõjalist ja poliitilist juhtrolli sisendavad sõnumid.

Kõik, mida me senini oleme näinud, lähtub Jaeski sõnul üldjoontes Venemaa presidendi Vladimir Putini poolt 2005. aastal välja öeldud lausest, et möödunud sajandi suurim geopoliitiline katastroof oli Nõukogude Liidu kokkuvarisemine.

"Kui me tahame Vene propagandale täna vastu astuda, mitte ainult Ukraina teemal, kuid ka küsimustes, mis puudutavad kogu Euroopa kohta käivaid valeväiteid, peame me oma jõud ühendama ja rääkima ühel häälel," selgitas kolonel Jaeski, et tuleb olla enesekindel ja selge sõnumiga.

Samal teemal

5. oktoober 2017, 14:57
Rail Balticu esindus saab militaarkätt tunda - juhiks määrati kolonel
25. jaanuar 2015, 10:33
FOTOD | Paet Ukrainas toimuva peatamisest: "Sõnadest ei piisa."
24. jaanuar 2015, 20:29
Asjatundja: Venemaa soovib nüüd eesmärke saavutada sõjaliste vahenditega
24. jaanuar 2015, 19:05
Eesti mõistab hukka raketirünnaku Mariupolile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee