Eesti uudised

Marika Vaarik Savisaare rollist: appi ma ei karjunud, kuigi olin hämmingus (51)

LISA KOMMENTAAR

Margus Eimre 25. jaanuar 2015 21:44
Majanduse arendamisel ja eriti seoses Eesti üleminekuga turumajandusele on räägitud sageli kala asemel õnge andmisest.
Piimatootmise näitel oli õng enne turumajandusele üleminekut küll olemas, sest toodeti (1208000 tonni) 1,79 korda rohkem piima kui praegu(675000 tonni).
http://entsyklopeedia.ee/artikkel/eesti_piimakarjakasvatus
Muidugi õnge efektiivsus jättis paljude arvates soovida ja seetõttu on piimatoodangut lehma kohta oluliselt suurendatud. Efektiivsuse tõus on toimunud üldse põllumajanduses.
Efektiivsuse tõus vähendab ka oluliselt tootjate hulka ja ideaalis peaks vabanenud inimesed hakkama tootma teisi kaupu ning ühiskonna rikkus peaks suurenema, tegelikkuses on see põhjustanud aga vabanenud inimeste lahkumise riigist ja maapiirkondade tühjenemise.
http://arvamus.postimees.ee/2812560/juhtkiri-kas-toesti-on-liiga-hilja
Kuigi piimatootmine on võrreldes 1990 aastaga peaaegu 2 korda langenud on siiski praeguseks probleemiks seoses osaliselt ka sanktsioonidega ületootmine (või ka alatarbimine).
Margus Eimre 25. jaanuar 2015 18:34
"Kui palju neid äraostmatuid maj.teadlasi kokku on? Elukogemus näitab, et olgu kui head jutumullid tahes, tavainimesel läheb järjest raskemaks. Ja nii edasi, kuni püramiidi tippu."
Võib olla Karl Marx
"Tema suurt panust majandusteaduse arengusse üldiselt ei vaidlustata."
http://et.wikipedia.org/wiki/Karl_Marx
Kristjan kirjutas:
"Minu arvates nägi Marx väga hästi seda, kui vastuoluline on kapitalistlik süsteem ja mina pean teda tõsimeeli kapitalismi päästjaks."
ja John Maynard Keynes
http://et.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes
Margus Eimre 25. jaanuar 2015 21:39
".....tavainimesel läheb järjest raskemaks."
kapitalismi põhimõte ongi panna inimesed üksteisega konkureerima, et nad tööjuures ei magaks vaid võimalikult efektiivselt töötaks. See on üks tegur, mis võib muuta inimese elu raskemaks. Efektiivse tootmisega peaks aga kaasnema rahkem kaupa, mis peaks inimesi rikkamaks tegema, sellega võib aga kaasneda jällegi ületootmine nagu praegu Eesti piimatootmises juhtus. Ületootmise tulemusel aga võidavad kõige efektiivsemad, kes on kõige rohkem rabelenud ja kelle elu pole sugugi kerge olnud, ülejäänud aga jäävad lihtsalt töötuks.
ilmselt 25. jaanuar 2015 13:14
Inimesed on tüdinenud sellisest poliitilisest materdamisest,ükskõik,mis viltu riigis on,ikka Savisaar süüdi.Reformierakond ei alusta ühtegi lauset ilma selleta,et Savisaar tegi ja Savisaar ei teinud.
Ehk ei olnudki tükk kehva ja näitleja valik küsitav,aga mida me siis nüüd sellest targemaks saime,ega ma nüüd valimistel teist valikut ei tee.Reformi 'kindlalt edasi' annaks ka hea pilaloo teha,sotside ja irl_ rahapaja lubadus on ka hea materjal.
olin varem 25. jaanuar 2015 12:16
Maarika talendi austaja, nüüd vaatan teda ehmununa, et mis värk on toimumas- väga kurb taandareng igastahes. Mina läheksin pudeleid korjama kui mehelaimamisroll vastu võtta. Haledald läbi põrunud igast vaatenurgast- kahju-kahju ja piinlik.
teater? 25. jaanuar 2015 10:56
Sõnumitoojat ei tapeta... Näitleja teeb oma igapäevast tööd ikka selle nimel, et leib laual oleks. Küll paneb imestama see et teater ei leia meeste rolle täitma meesnäitlejaid. Ära on tüüdanud see rollivahetus, meestele seelikud selga ja naistele meesteriided üll. See, et teatud erakonda klobitakse enne ja peale sööki ,kuulub praeguse aja hea tooni juurde. Pole veel kuulnud seda lasteaia tasemel aga kes teab. Teatri suuna valib juhtkond, mitte näitlejad, arvatavasti.
näitleja, kes poliitilist tellimust täidab, 25. jaanuar 2015 08:47
ei ole minu silmis enam näitleja. Enam Vaarikut üheski rollis näha ei taha, vastkuks muutis enda.
aamen 25. jaanuar 2015 01:34
Jaa-jaa! 24. jaanuar 2015 22:14
Keskerakond on head tööd teinud igas liinis.Ilmugu kustahes mingigi artikkel või nupuke, mis mingitpidi keskerakonda halvustaks või vähemast nende "valvurite" meelest halvustaks, siis on kohe terve kommentaarium täis igatpidi sõimu ja hala. Ma ei usu eluilmas, et nii palju tegelasi võtaks vaevaks siin teatrietendust arvustada.Või veelgi hullem, näitlejat solgiga üle valada. Mis kuradi püha lehm see Savisaar on, et ei tohi tema nime mainida või tema tegusid kritiseerida?Ja kui paljud te seda etendust näinud olete?Muideks,ka mina pole ja seepärast ei ütle ma etenduse kohta midagi. Kuid silma jääb , et kohe kui on jutt keskerakonnast või selle "puutumatust"juhist, siis on "valvurid" valmis teid maatasa tegema . Sellist võimast ringkaitset ei näe teiste erakondade puhul mitte.Kogu see kupatus toob silme ette 60-ndad,70-ndad aastat, kui meil oli suur juht ja õpetaja, üks maoseleumis ja teine Kremlis.
Ei-ei! 24. jaanuar 2015 23:45
Sinu rumalus on ikka piiritu...kaitsed siin keda?Ref-liberaste või?Ilmselt oled üks nendest Eestluse hävitajates täpselt nagu kesikud.Proovi nüüd kaineneda...ja äkki hakkad ka tajuma,et need ju tegelikult ühe p...se kaks kannikat. Sinu jumalad ju täpselt sellest samast ajast pärit!
25. jaanuar 2015 08:35
Ei ole kõik kesikud, kellele selline "kõrgkultuur" ei meeldi.

Savisaar Savisaareks 24. jaanuar 2015 20:33
Aga rehvivahetus tuleb ära teha, vanad rehvid on täiesti ära kulunud, mustrita ja nendega saab ainult kraavi sõita heal juhul. Halvimal juhul lõpeb sõit suure avariiga.
Vanad rehvid igal juhul etem 25. jaanuar 2015 00:49
kui velgedel kolistamine, eriti mööda auklike pealinna tänavaid. ;)
Ants Nöörike 25. jaanuar 2015 07:57
Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus!
savisaar,savisaareks 24. jaanuar 2015 20:27
aga kui oleks ilvest mänginud,siis ei saaks istuda mitu nädalat.
naine maalt 24. jaanuar 2015 19:12
rolli eest saab ju palka ,raha ei haise
mulle pole see tädike iial meeldinud 24. jaanuar 2015 18:27
Ja nüüd veel vähem. Või tema julgeb minna SAVISAART alandama. Tänu kellele see riik veel püsib, venelased ohjes hoitud ja kirukusse paluma saadetud,mitte linnaväljakule kaigastega vehkima nagu kusagil meie poolt palavalt armastatud kohas Alandav on sellist lugu teha ja alandav ka mängida Rämps mis rämps Juba see teles esinemine on puhas jama ja nüüd veel......inetu...inetu,,,inetu
l 25. jaanuar 2015 00:27
Lolliks läksid või?
Kas 24. jaanuar 2015 17:57
enne valimisi üldse võib kandidaadist teatrit esitada seda võib vaadata kui valimisreklaami või samas ka antireklaami see võib lõhnata suure trahvi järele kui Savisaar kohtusse kaebab.
AGA Kas 25. jaanuar 2015 00:50
klounist ei saa siis teatrit esitada?
kas AGA 25. jaanuar 2015 21:14
Tundub rohkem, et need "muusikali" tegijad on ..... ei tea kes ise.
Moonika 24. jaanuar 2015 16:40
Ei meeldi mulle see Maarika Vaarik.
antikättemaksukontor 24. jaanuar 2015 16:25
ei meeldi mulle see Maarika Vaarik.
ää 24. jaanuar 2015 16:12
ei tea kas see nüüd makstud on, rohkem kerjamine.

Tea 24. jaanuar 2015 15:37
Vaariku rollist võib küll hämmingus olla, jube, rumal ja andetu naine.
Margus Eimre 24. jaanuar 2015 14:21
Jätaks selle Savisaare rahule vaataks laiemat pilti:
Hetkel tehakse kõik selleks, et Suur Depressioon ikka kindlasti korduks. Euroopas ja sealhulgas Eestis püütakse ju kulutusi kärpida, kulutuste kärpimine omakorda vähendab maksutulusid, uuesti peab veelgi kärpima jne jne... Seega tekkib majanduslangust ja suurt tööpuudust põhjustav nõiaring.
Lugesin reedesest Postimehest Tõnis Oja põhjalikku artiklit nafta hinna languse põhjuste kohta.
http://pluss.postimees.ee/3057571/tonis-oja-nafta-hinna-vabalanguse-anatoomia
Sain kinnitust tõele, et nafta hinna määrab globaalse nõudluse ja pakkumise vahekord.
Tõnis Oja kirjutab:
"Ilmselt mitte keegi ei tea, kui madalale nafta hind langeda võib ja kaua see kestab. Üsna kindalt võib aga kinnitada, et ükskord hakkab see taas tõusma niikuinii. Siiski võib oletada, et see võib toimuda pigem hiljem kui varem."
Seega ülimadala inflatsiooni või isegi deflatsiooniperiood võib kesta veel kaua. Deflatsiooniga käigus raha väärtus suureneb, mis väljendub hindade alanemises. Seetõttu saab sama rahakoguse eest rohkem osta.
Deflatsioon paneb raskemasse olukorda laenuvõtjad, kellel tuleb tagasi maksta reaalhindades rohkem. Seetõttu ka raha väljalaenamine pankadest väheneb ja ka hoiustajatele võib intress muutuda mingil hetkel isegi negatiivseks. Seetõttu ongi kasulikum hoiustajatel raha pangast välja võtta ja üsna otseses mõttes hoida seda kasvõi kodus madratsi all.
Kuna ka madratsi all seisva raha väärtus suureneb, siis ei osteta selle eest ka kaupa, sest hiljem võib ju saada veel odavamalt.
Pankade rahatuks muutumise ja tugevalt vähenenud nõudluse tõttu väheneb tugevalt ringluses oleva raha hulk ja tekib ülisuur töötus nagu eelmise sajandi kolmekümnendatel aastatel Suure Depressiooni ajal.
https://money4nothingchicks4free.wordpress.com/2012/12/26/moned-pildid-suurest-depressioonist/
Siit küsimus Eesti erakondadele ja üksikkanditaatidele, mis nõuab avalikku vastust:
Kuidas saaks Euroopa ja sealhulgas Eesti vältida Suure Depressiooni kordumist lähemal ajal?
Üritan vastata: 24. jaanuar 2015 14:48
Lähemal ajal ei muutu midagi paremaks. Ahnus veab veelgi suurematelt jalad alt. Praegu võetakse orjalt. Edaspidi, kui ori tühi, hakatakse järjest kõrgemalt võtma. Nii, kuni sõdadeni välja. See on paratamatus. Inimene on loodud ahneks, kõige hävitajaks. Ka iseenda. Deflatsioon aga on kasulik just orjale. Ka nafta odav hind. Rikkur tahab loomulikult kõrgemat inflatsiooni. Tema nimetab seda maj.tõusuks. Ori elab aga hundiseaduse järgi: "Mis hundi suus, see hundi kõhus". Mis kõhus, seda enam ei kaota. Rikkuril aga mure, mis kõhus veel pole, võib kaduda. Suurte keskpankade ja liitude mesimagus jutt laenudest, teiste abistamisest ja võlakirjade ostust, on kõik bluff, päästmaks vaid natukenegi oma mammonat. Ükskord aga kukub see kõik kokku nagu vilets kaardimajake. Vot peale seda hakkavad inimesed jälle pisut mõtlema. Eks neid tsivilisatsioone ole enne meidki olnud.
24. jaanuar 2015 21:08
"Deflatsioon aga on kasulik just orjale. Ka nafta odav hind. Rikkur tahab loomulikult kõrgemat inflatsiooni."
Majandusteadlased on neid probleeme ju uurinud, kui on deflatsioon siis on töötus kõrge, kui inflatsioon siis töötus madal.
http://et.wikipedia.org/wiki/Phillipsi_k%C3%B5ver
Kui palju neid 25. jaanuar 2015 09:14
äraostmatuid maj.teadlasi kokku on? Elukogemus näitab, et olgu kui head jutumullid tahes, tavainimesel läheb järjest raskemaks. Ja nii edasi, kuni püramiidi tippu.
Jass 24. jaanuar 2015 13:47
Noobel kõrgkunst. Savisaare sõimamise eest saavad isegi veel palka. Äkki kinnimakstud pahn? Edu!
Jass 24. jaanuar 2015 13:44
Jama 24. jaanuar 2015 14:15
Varsti loeb keegi kenderi lastevägistus/tapmiste oopuse ka laval ette.
Ülisadismi kirjeldustest saab ka kuidagi filmi plätsida ! Viva sõnavabadus !??
Eesti ajakirjanduse olematu tase 24. jaanuar 2015 13:43
Kas artikkel EPL-s on Anveldi musi kirjutatud? Kui jah, siis ei saa aru, miks Anveldi musi artiklite lugemiseks raha peab maksma? Näiteks ükski Saksamaal väljaantav ajaleht ei lasku nii madalale, et hakkaks oma veebis lugejatelt raha välja pressima. Proua näitlejal on endal ka kindlasti piinlik, aga kui selle eest riik=reformierakond kullapaja välja käib, siis tühja kah. Raha ju ei haise.
isversusver 24. jaanuar 2015 13:30
Kritiseerijad, mõelge ikka ka enne natuke, kui hakkate siin näitleja pihta puristama!
Kes teist hakkaks oma ülemusele vastu, kui teaks, et seejärel kindlasti oma töökohalt lendab?
Kas arvate, et näitleja saab teatri repertuaari valida?
Marika Vaarik on kindlasti üks parimaid karakternäitlejaid Eestis ja häbi peaks teil olema oma lollust ja küündimatust kommentaariumis demonstreerida.
madal 24. jaanuar 2015 13:41
Hea näitleja saab küll valida,keda või mida mängida.Aga valikud on enda teha ja mina tõesti lähen ka ülemusega vastuollu,olen ka töölt ära tulnud kui nõudmised minu arusaamise ja tööeetikaga kokku ei läinud.
Ära tee väljagi, 24. jaanuar 2015 14:34
isversusver on lihtsalt pugeja. Tema päriselust ei jaga.
25. jaanuar 2015 08:39
Sellepärast, et on parim karakternäitleja, poleks ta pidanud seda rämpsrolli vastu võtma .
On tal ju valikuvõimalust.
miks te kõik niisugused kuivikud olete? 24. jaanuar 2015 12:59
kogu elu ongi üks suur näitemäng, parem võtta seda siis juba komöödiana kui tragöödiana.
endine teatrikülastaja 24. jaanuar 2015 12:59
Huvitav, mida arvab näiteks meie Suurim Lavastaja (igas mõttes) J. T. taolisest teatritegemisest?

Tegelikult 24. jaanuar 2015 12:10
Ei ole mõtet näitlejat süüdistda, kes ei ole milleski süüdi ja seetõttu on näitleja süüdistamine küll lausa patt. Aga rahvas räägib, et etendus on ja mõjub mõnele mehele heaks reklaamiks enne valimisi. Kuna välja on kuulutatud naljaetendus ja nali käib ikka eluga kaasas, on kergem raskustest üle saada. Ilmselt ilmaasjata ei ole lisaetendusi tellitud, ju siis rahvale meeldib nali.
NIMETAGEM ASJU OMA NIMEDEGA! 24. jaanuar 2015 13:40
saab ikka valida küll keda mängid ja keda ei mängi, see tellimus tuleb ju kultuuriministeeriumi rahhi eest ja selle asja nimetus on riigi poolt rahastatud poliitiline KESKERAKONNA antireklaam!
TAAVI SAVISAAR 24. jaanuar 2015 13:46
TAHAKS MIDAGI SARNAST KA VÕIMULOLEVA ERAKONNA KOHTA, OLEKS IGALJUHUL HUVITAVAM!!!!
häbi 24. jaanuar 2015 11:55
Mage lugu 24. jaanuar 2015 11:46
Kui võimupartei kultuuriministeerium maksumaksja raha eest topib kultuurirahvale solki suhu, et seda ooperivormis opositsiooniliidri peale puristada.
kahju, 24. jaanuar 2015 11:35
väga kahju, et näitleja on lasknud ennast ära osta. Ei vaata enam kunagi temaga seotud lavastusi.
stella 24. jaanuar 2015 11:30
m. vaarik on üks parimaid eesti näitlejannasid, kõik tema rollid vägagi usutavalt mängitud, mulle igatahes meeldib ta näitlejana väga.
Eks 24. jaanuar 2015 11:20
see Vaariku mutt on ebasümpaatne näitleja.
mul on 24. jaanuar 2015 11:20
hea meel et keegi veel sulle ninanipsu annab,pidime sind igas seebikas välja kannatama,puhka natuke ja mõtle järgi mis osa sulle ikkagi sobib
hämmingus 24. jaanuar 2015 11:19
Kas tõesti raha pärast läheb üks näitleja seda teed.Kes nüüd lavastaks Rõivase eduloo,narratiivi esitaks näosaate Mart

teatrikülastaja 24. jaanuar 2015 11:05
Anna andeks Marika aga see ei ole sinu roll, hakkad allamäge minema ja heast näitlejast on varsti üks suur mull.
24. jaanuar 2015 16:32
Häbi, milleni Vaarik langenud on!