1
foto

Järgmise teisipäeva hommikul kell 9.30 (Eesti aja järgi 10.30) astub Lyonis kokkade olümpiaks kutsutud Bocuse d'Oril koos maailma 24 riigi tippkokkadega võistlustulle restorani Cru peakokk Dmitri Haljukov. Võistlusest räägib Dimitri Demjanov.

Demjanovi sõnul on hindamisel oluline 60 protsenti maitset, 20 protsenti väljanägemist ja 20 protsenti tehnikat. "Sellises proportsioonis toimub hindamine," lisab Demjanov, et kindlasti on mängus ka subjektiivseid faktoreid ehk kes mida eelistab ja hetkel enim esile tõsta üritab.

Eesti korraldaks 2018. aastal ise võistluse

Kaks korda ehitati võistlusköök üles Eesti Kulinaaria Instituuti, igapäevane treening toimus Cru restoranis. "Seda kõike tuli teha vabast ajast. Pole lihtne teenida restorani omanikule raha ja samal ajal valmistuda maailmatasemel võistlusteks," hindab Dimitri Demjanov kõrgelt kahe Dima tahtmist ja julgust oma mugavustsoonist välja tulla. "Nad tajuvad, et see on riigi maine kujundamise projekt," rõhutab Eesti kokakunsti grand old man Lyonis toimuva võistluse tähtsust. Seda enam, et Eesti on avaldanud soovi 2018. aastal Bocuse d'Òr korraldada Tallinnas.

Pikemalt saad lugeda juba homsest Õhtulehest.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis