Eesti uudised

Indrek Hargla lahkus protestiks Eesti Kirjanike Liidust (24)

LISA KOMMENTAAR

Jüri 5. juuli 2015 19:30
Mina sain väga ebameeldiva üllatuse lugedes artiklist, et Karl Martin Sinijärv on sotsiks hakanud. Ma ei tea, kas kohe erakonna liige või ainult kurameerib nendega, aga kurb teada igatahes. Mis hirmus asi see pidi küll olema, mis sundis eesti rahva reeturitega ühte paati istuma?
Üllatumiseks 7. märts 2017 11:00
...pole põhjust! Uuri lähemalt Sinijärve päritolu ja sugupuud!
Popol Vuh 23. jaanuar 2015 17:56
Harimatus, Hargla perenimi ei ole Soontak!
Ei ole tõesti. Minu näpukas, üks täht on liiast. Armas kaasmaalane, ära selle pärast siis nii endast välja mine! Joo klaas külma vett, rahune ja mine õue jalutama.
ei ole Soontak 23. jaanuar 2015 15:26
Harimatus, Hargla perenimi ei ole Soontak!
nimi 23. jaanuar 2015 15:13
Müts maha Hargla ees!
Ossinovski ei sobi haridusministriks, tegeleb kõige muuga, aga Tartu Emajõe Kooli probleemi ära ei lahenda, kuigi on sellest probleemist teadlik. Koolis nüüd uus seaduserikkumine. Kuna õppealajuhataja kõrvaldati (järjekordselt!), siis allub direktoriproua Pille otseselt oma direktorist abikaasale. Seda ei tohi riigiasutuses olla!
Miks 23. jaanuar 2015 14:19
me lugejad rahvas ei tea , millised erilised teened sel Ivanovil on? Miks nendest ei räägita avalikult, vaid ainult erilised teened! Kellele?
Popol Vuh 23. jaanuar 2015 13:38
Eesti üks tuntumaid ja loetumaid ulme- ja krimikirjanikke Indrek Hargla (vasakul). (Teet Malsroos).
Huvitav ja jabur foto tõlgendus! Kui me eeldame, et pildil on kaks inimest, siis nime järgi on võimalik tuvastada, et tegemist peaks siiski olema meesterahvaga. Seda enam, et Hargla (I. Soontak), seisab esikohal suures plaanis. Või teisisõnu, kes tollel jäädvustusel võiks veel meesterahva mõõdu välja anda?
Kui me eeldame, et pildil on kolm inimest (mis on ka tõsi), siis ei ole kirjanikuhärra, teps
mitte vasakul, vaid keskel.
Harglale jõudu- jaksu ning loodame, et Melchior Wakenstede toimetamistele on järge oodata. Sigahead ja põnevad raamatud.
Rene 23. jaanuar 2015 14:21
Pilt ise on suurem kui sinna klikkida
Menukontor 23. jaanuar 2015 13:20
Meedia vahendusel on tekkinud küll pilt, et Kirjanike Liidus on teatav seltskond, kes oma positsiooni ja suhteid kasutades on hoolega ajand karjääri, menu, enesereklaami ja raha asja. Nüüd on aeg trügida ka päris võimu juurde, seda enam, et see toob ka mammonat. Hargla aga on tegija ja tegijad on enamasti individualistid kõiges ega kuulu "ringkondadesse" ega kampadesse. Aus mees, ja au talle.
viljandlane 23. jaanuar 2015 11:31
Hargla ees müts maha,väga sirgeseljaline mees!Tuleks lõpetada selliste esiletõstmine,kes ei tea,ega tahagi eestist eriti midagi teada.Lisaks sellele venelasest kirjanikule promotakse ju ka sportlasi(Leo Komarov jne.)ja muid siin sündinuid,kes ei taha Eesti Vabariigist midagi teada.

23. jaanuar 2015 11:29
Sotsid on viimasel ajal päris segi keeranud, järest rohkem jääb mulje, et Sotsid ajavad rohkem Venemeelset poliitikat kui Keskerakond. Keskerakond on vähemalt aus tunnistab seda, et on venemeelne. Sotsid aga üritavad näitata ennast maru Eesti armastajatena aga tegelikkus?
lugeja 23. jaanuar 2015 10:37
Sotside kamp on tõesti liiale läinud!
Kodanikuks saamist peab ikka inimene ise südamest soovima. Praegu on seis selline, et Ivanov ise ütleb umbes nii: "eks ma või ju võtta kah kui väga peale käite, kuigi ka praegu olen rahul"...
Back in the.... 23. jaanuar 2015 10:04
Elagu teoorias riiklikult iseseisvate asutuste poliitiliselt järgilohisevateks kampaaniakontoriteks muutmine! Edasi demokraatia nimel!
Inimene 23. jaanuar 2015 09:58
peab ikkagi ise avaldama oma tahet saada Eesti kodakondsus. Tahtes olla ilmakodanik pole ka midagi halba. Hall pass aga annab mugava võimaluse vabalt reisida nii Euroopas kui Venes. Mida minul kui Eesti kodanikul nt pole - st Venesse minekuks pean taotlema ja siis ostma viisa. Kirjanik Harglal on selgroogu ja julgust oma arvamus välja öelda. Jõudu talle!
lugeja 23. jaanuar 2015 09:19
Nii heade raamatute kirjutamine on eriline teene küll. Aga kodakondsuse pealesurumine ei ole ka päris õige, inimene peaks ikka ise seisukoha võtma. Kui ta eelistab olla maailmakodanik, pole ka midagi katki.
Kodakondsust ei jagata 23. jaanuar 2015 09:14
Selleks,et seda saada,tuleb teha vastavad eksamid,mis ei tohiks,ühele nutikale kirjanikule,olla ülejõu käiv.Hargla ja ka Mutt on oma selge sõna öelnud.Ka teistel kirjanikel,kes seda "nänni jägamist enne valimisi" taunivad,tuleks võtta seisukoht ja see avaldada.Sotsid on läinud liiale ja loodan,et see kajastub ka märtsikuises "müügitabelis".
minu lugupidamine! 23. jaanuar 2015 09:12
viimase peal,Indrek Hargla!
Eesti vajab just sinusuguse suhtumisega inimesi,mitte venelastele järelandmistest inisejaid.
fantastiline,pooldan.
Hell Mai 23. jaanuar 2015 08:54
Vene keeles kirjutav kirjanik on oma halli passiga heas suhtes, põhimõtteliselt ju VÕIB selle kodakondsuse vastu võtta ka... Ossinovski otsustab et PEAB vastu võtma. Mina mõistan Harglat. Ja toetan.

Ann 23. jaanuar 2015 08:37
Kas mõne raamatu kirjutamine on siis eriline teene? Või on mingisuguseid teeneid veel, sellest artukklis ei kirjutata.
Haridus ja lugemine 23. jaanuar 2015 18:36
Eestis tekib juba pikemat aega jah tunne, et "mõne raamatu kirjutamine" ei ole mingi asi, ja lugeda pole neid hoopistükkis vaja. Aga on küll, Ivanov pole kindalsti halvem kirjanik kui Hargla, kuigi iga võrdlus lonkab, aga antud juhul on siiski võimalik. Neist mõne raamatu kirjutajatest koosneb näiteks suurelt osalt meie ajalugu. Mitte neist, kes enda perele maja ehitasid, näiteks... Minu arust on kõik hästi et hea kirjanik Ivanov, kes Eestit oma kodumaaks peab elab siin südame rahus halli passiga ja tunneb ennast maailmakdoanikuna. On aga väga hea, et hea kirjanik Indrek Hargla ütleb välja oma seisukoha selles asjas. Sellistel hetkedel mõtelen,et ikkagi on Eestis veel hea elda. Kirjaniku Liidu politiseerimine susserdajatest asjameeste poolt pole aga kolme kopika eest meeldiv.
palat nr.9 23. jaanuar 2015 08:31
roosast sotsist punaseks kommuks saamiseni on ainult üks samm, seda näitas juba lenin
murelik 23. jaanuar 2015 08:27
Kirjanike Liidu juhatusest on valimiskampaania ajal saanud sotside harukontor. Neist kõige häälekamad on Sinijärv, Vhostov ja Rooste.
ants 23. jaanuar 2015 07:52
Sotside sigadused ei paistagi lõppevat... valimistel näeme!!!
Habe 23. jaanuar 2015 08:53