Eesti uudised

Väike vald teab oma abivajajaid nägupidi, suures peab toetuse tahtja ise agar olema (44)

LISA KOMMENTAAR

25. jaanuar 2015 13:01
Tere,
Andke mulle andeks aga mõne valla sotsiaaltöötaja ei kõlba kuhugi,siin mainitud väikse valla sots.töötaja.Viskab toidukoti ukse taha ja ei tea kas vanur on elus või surnud,tuligi välja et on surnud.
ohoo 24. jaanuar 2015 14:02
Liblikate maksud jõudsid ilusti sinuni,memmm.
memm 24. jaanuar 2015 13:23
Tallinna kesklinn. Astuvad kaks sotstöötajast preilnat uksest sisse koduvisiidile. Pereema kurdab, et elektrijuhtmestik vana, ise küll lippinud-lappinud, aga vajaks vahetamist, rahakott ei hakka peale. Preilnad kallutavad pead ühte ja teistpidi ja üks siis teatab: "Aga te tõmmake need rippuvad juhtmed kleeplindiga seina külge kinni". Nii palju siis sotsiaaltöötajatest... Päästeamet ei pea minestama soovituse peale: see pere siiani elus (nii palju elukogemust ikka on, et ei hakka vanu juhtmeid kleeplindiga "uuendama", vaid jupi kaupa ostavad uut).
Vot nii on lood, POLE 24. jaanuar 2015 06:08
maal ja ei mingit tasuta transporti linnade vahel. Sõida luua seljas.
Ka kerjamise võimalust ei ole, kõik ühtmoodi vaesed ja vanurid. Pole enam ka maaharijaid-pisitraktoriste, sest kõik mehed on vanad või SURNUD, noored ja atsakad aga käivad SUOMEMAAL kalevipoegadeks. Kui koju tulevad, siis on meri põlvini, tagasiminekuks kerjavad sugulastelt raha kokku. AGASITULLES ON JÄLLE MERI PÕLVINI JNE. JNE. JNE. Kus on korralik eurostandardivääriline tunnitõõtasu Eestis. Viletsad palgamaksjad pange oma ärid kinni ja tehke plats puhtaks. Eriti see ELKEAUTO, IGA NURGA TAGA VIRVENDAB.
pm 23. jaanuar 2015 21:59
E.l.e.k.t.r.i. firma võib ju hoiatusteatisele, mis ta inimesele saadab, lisada lause, et makseraskuste korral (alaealiste laste olemasolul) võite pöörduda abi saamiseks valla sots.töötaja poole.
ei 23. jaanuar 2015 16:00
ole veel näinud et oma perset vallamajast välja viiakse kui ainult nn töölt koju
jah 23. jaanuar 2015 14:38
Ega julge keegi ka neile rottidele halvasti öelda,mina ütlesin jäin toimetulekust ka ilma,kuigi oli mul õigus,alla ikkagi ei ma andnud ,maksid ja pidid juurtegi maksma sest olin seda vähegi saanud olid mulle sobi teinud.
23. jaanuar 2015 14:34
Üksik inimene saab poole oma palgast kõrvale panna, rääkimata suurema pensioni väljateenimisest. Iseasi kui tegu on pikaajalise invaliidiga.

sens..... 23. jaanuar 2015 14:29
Nii on ka Põlva valla-linn riigis.Proovi sa minna mõnda väikestki toetust saama ,milleks on täielik õigus,siis kuuled kohe kes sa tegelikult oled.Pandi siin linnriigi preilnadele 13 tuhhi minema aga pensionär kellel pens üle 311 euriku,pidi 20 eurosest jõulutoetusest ilma jääma ,sest muidu raisad õgivad end veel head,paremat täis.Reklaamis küll öeldi et kõht täis Eesti moodi aga pidi olema ,nälgige raisad et te kord juba kõngeks.
Ühinemine 23. jaanuar 2015 14:22
Aastaid tagasi tekkis ühinemise tagajärjel Türi Suurvald. Tänavaid ja parke viimasel ajal küll kõpitsevad, aga see on ka kõik. Viimasedki töökohad kaovad, juurde ei tule kahjuks enam midagi. Kui Järvamaal veel kusagil tööd saada, siis see on vaid Paide kant!
miisu 24. jaanuar 2015 05:30
Kullamaal, Läänemaal, on ju samajama.Õnneks on meil tublid kohalikud mehed vallas esirinnas, kes on teed tolmuvabaks suutnud võidelda ja suudavad hoida muudki kui korda ja puhtust. Kuid suurfirmade MAALE toomise jõud kä
miisu 24. jaanuar 2015 05:30
Kullamaal, Läänemaal, on ju samajama.Õnneks on meil tublid kohalikud mehed vallas esirinnas, kes on teed tolmuvabaks suutnud võidelda ja suudavad hoida muudki kui korda ja puhtust. Kuid suurfirmade MAALE toomise jõud kä
Banaanivabariik 23. jaanuar 2015 14:08
Mõnes vallas saad abi küsima minnes vaid MÕNITADA! Ja hoia selle eest, kui sa julged neiltveel raha küsida!
Banaanivabariik 23. jaanuar 2015 14:08
Mõnes vallas saad abi küsima minnes vaid MÕNITADA! Ja hoia selle eest, kui sa julged neiltveel raha küsida!
V 23. jaanuar 2015 13:56
Kuhu kaovad kommentaarid. Ridala vald ongi üks pommiauk ja abi sealt kunagi ei saa.
v 23. jaanuar 2015 13:54
Ridala vallast ei saa kunagi abi.
v 23. jaanuar 2015 13:52
Ridala vallast ongi mõttetu abi küsida, ainult endale reklaami oskavad teha. Sotstöötaja on täielik ohmu.
JUHAN 23. jaanuar 2015 12:46
Elan kah niinimetatud liitvallas, paari aasta eest ühendati naabritega. Algul oli kõva promo. Et kui ühineme, läheb kõik palju paremaks. Aga tegelikult? Hoopiski vastupidi. Ainult ametnike arv mitmekordistus, lisabürokraatiat tuli juurde. Aga töötegijate arv mitte. Arvestades elanikkonna kasvu jäi neid pigem vähemaks. Olen nimelt invaliid, kes vajab sageli valla abi.

Ülemere 23. jaanuar 2015 12:43
Vot eks ole, oled kasvatanud üles lapsed, see tähendab, oled oma isiklikud vajadused kõrvale jätnud. Nüüd siis pead jällegi kõrvale astuma ja sinu laste riigile makstavatest rahadest abistatakse eelkõige neid, kes niikuinii on elu ainult ise-endale elanud, sest lastekasvatamine on neile ebameeldiv ülesanne olnud. Ma ei räägi inimestest, kes pole lapsi kahjuks saanud.
ülemetsa 23. jaanuar 2015 14:26
Täiesti nõus. Inimesi, kes lapsi on kasvatanud (ka üksikvanemaid) ei hinnata. Need inimesed laste kõrvalt ei ole üle 300 EUR-se pensioni välja teenida saanud, ega ka kinnisvara soetada. Nende laste makstav sots.maks läheb lastetute ülalpidamiseks, oma vanemaid tuleb neil palgast toetada.
!!! 23. jaanuar 2015 12:22
Ühinegem - ja kõik muutub paremaks!??
JUHAN 23. jaanuar 2015 12:47
Elan kah niinimetatud liitvallas, paari aasta eest ühendati naabritega. Algul oli kõva promo. Et kui ühineme, läheb kõik palju paremaks. Aga tegelikult? Hoopiski vastupidi. Ainult ametnike arv mitmekordistus, lisabürokraatiat tuli juurde. Aga töötegijate arv mitte. Arvestades elanikkonna kasvu jäi neid pigem vähemaks. Olen nimelt invaliid, kes vajab sageli valla abi.
jaaa 23. jaanuar 2015 12:14
VALLAD ISEGI EI TEA ET NEIL INVALIIDE ON JA VEEL ABISTAMISEST SEST ANDMEKAITSE SEADUS KEELAB,KEELAB VALDADELE INFOT ANDMAST.SA PEAD VALLAS ENNE TÕESTAMA ET SUL ON PUUE KUI ON ABI VAJA.
muki 23. jaanuar 2015 12:13
Lapsed aidaku??? Kui need lapsed vaevalt-vaevalt ise äravirelevad, no mis abistajaid neist? Kuradima nõme soovitus sotsist!! Mille eest te seal palka saate? Kas päevatasu jookseb ainult kabinetis kohvitamise ja oma tagumiku triikimise eest vastu tooli põhja? Ilmast ilma sonitakse, et raha pole. Kuhu see raha siis kaob??? Ma ei saa aru, milleks pole maakondade sotsides põhjalikku inventuuri tehtud? No ei saa aru ja üleüldse vajab see teema kapitaalset reformi!!!
Lapsed 23. jaanuar 2015 11:24
Hea jah öelda las lapsed aitavad, nemad on ise võlgades, pole lastele süüa võimalik osta, tööd pole, raha pole, küsivad vanematelt äkki on nats, saavad ise toimetulekutoetust.
Tüüp. 23. jaanuar 2015 10:46
Hea jutt, tavaliselt on ikka niimoodi, et keda huvitab võõras mure, aga kui tuleb midagi avalikuks siis on "neid" abistajaid murdu platsis.
kiku 23. jaanuar 2015 10:37
Mul oli hetkeks väga SOS ja näiteks Ridala vallas Läänemaal sots töötaja on küll täielik võhik. Meil läks maja põlema ja küsisin vallast kas äkki saaks ajutist pinda nendelt kuni korda tehakse. Sots töötaja tuli vaatama see oli talvel , õues u 25 kr külma ja maja üleni jääs, elekter väljas ja põlengu pärast kütta ka ei tohtinud, katuses oli auk ja tema sellepeale kui oli üle vaadanud ütles et : Peske põrand puhtaks siin saab elada küll!!!! Mul jäi suu lahti sellise dementse jutu peale , aga noh ta siiamaani mu arust töötab seal.

asjaajamine 23. jaanuar 2015 10:18
sõltub väga palju valla sotsiaaltöötaja isikust. Endal aastatetagune kogemus, kui haigekassakaardid veel olid. Uus kaart seisis pool aastat sots.töötaja käes. Ei tulnud selle peale, et pensioni koju toova postiljoniga see ära saata. Ja vastuseid, et vallal pole raha, olen kuulnud palju. Kui emale vähivastane ravim välja kirjutati, mille ostmiskulude kompenseerimiseks oli õigust toetust taotleda, siis pidasid otsustaja summat nii väikeseks, et ei mingit toetust. Tabletid tuli tookord välja osta mõnekaupa, kuna terve karp oleks enne ravikuuri lõppu aegunud (oli proviisori soovitus), niisiis hetke ostusumma ei olnud tõepoolest hirmus suur. Kogu ravimi ostmine viis meie pere rahakotist poolteist kuupalka. Ka seda on kuuldud, et las lapsed toetavad. Nii peabki, kuid kui on kooliealised kasvavad lapsed ja endal palk väiksevõitu, siis on väga raske. Ise loodan, et ei pea kunagi enam selliste ükskõiksete ametnikega suhtlema.
Vallavaese 23. jaanuar 2015 10:15
elu on salastatud, ta ei tea isegi, kunas elekter läheb. Aga näe, printsess Madeleini võlgadest pasundab Eesti ajaleht vabalt. Võib küll?
Kalle 23. jaanuar 2015 10:00
Väike vald teab oma abivajajaid nägupidi, suures peab toetuse tahtja ise agar olema.
Surres peab toetuse tahtja ise agar olema või? Või kuidas seda pealkirja mõista?
kummikutega raplamaalt 23. jaanuar 2015 09:52
Me ei tea ette mis võib juhtuda ja siis on selline vallast abi küsimine normaalne käik. Kuid see peaks olema lühiajaline, et mitte tekita olukorda kus tekib grupp inimesi, kes valla abirahast ja igasugu toetustest elabki. Ja nii aastaid!
RATASTOOLIINVALIID 23. jaanuar 2015 09:52
Jutt ja sõnad valimisreklaamil on ilusad, aga tegelikkus on midagi muud. Keegi EI MÄRKA VILETSAT, kui see oma koduseinte vahelt välja EI saa. Ka riigile on ta "sangpommina kaelas"... Väga oleks tarvis eutanaasiaseadust, sest palju on neid, kes seda tahaksid, kuna nad ise ei ole võimelised oma elule "joont alla" tõmbama...
POLE OLEMAS 23. jaanuar 2015 09:44
Olen elanud kahes vallas võin tõdeda suheldakse sealt väga halvasti,mille poolest sain ainult sealt raske tervise rikke ja ei rohkemat midagi.Need ju rohkem oma kasu ja sõprade sugulaste peal väljas.
23. jaanuar 2015 09:26
Meie riigis abi saada...no andke andeks! Kui just Kodutunne sulle kätt ei ulata või siis korjandust..
kuulge 23. jaanuar 2015 09:25
ei tea see vald tegelikult midagi või ei taha teada vald toetab ainult joodikuid selline vald on Rapla maakonnas täiesti olemas ja kui läheb normaalne inimene küsima siis sõna otseses mõttes visatakse ukse taha joodikud ja laisad on eelis järjekorras keegi ei vaevu enam tööd tegema miks teha kui muidu saab

seda 23. jaanuar 2015 09:09
teatakse küll, et kes kellega käib. Aga, et kellel abi vaja - no keda see huvitab....
mida vastatakse vallas tegelikult abivajajale... 23. jaanuar 2015 09:06
Mida öeldakse abivajajale, kes valda abi läheb otsima?
a) ärege sigitage siis, kui kasvatamisega hakkama ei saa
b) olete oma hädades ise süüdi
c) vallal ei ole selleks vahendeid
d) x põhjustel jäetakse avaldus rahuldamata
No ei kujuta ette, et mõni vald kellegi võlgu kustutama hakkaks. Veel vähem siis, kui ühel pereliikmetest on töökoht. Kas või 0,4 alampalgalisest kohast.
P 23. jaanuar 2015 08:56
Vanurid on tublid, nad saavad hakkama, ei sandi. Santimine ja laiskus on noorte pärusmaa. Ainuke töö, mida virgalt tehakse, on titetegu.
paberil on kõik ilus 23. jaanuar 2015 08:39
päriselus on midagi muud. vanurid elavad üksinda ja ei kurda eriti. minu tuttav läks kord valda puuabi otsima, öeldi, et sul on lapsed, las need aitavad. ei mingit abi!
... 23. jaanuar 2015 10:03
Aga mis valesti öeldi? Vallal on kindlasti ka neid, kes on üksikvanurid ja kel pole laiemat pere toetamas-aitamas, neist aitamist alustatakse.
23. jaanuar 2015 14:31
Miks nad on üksikud? Ja kui lapsi ei ole, siis oli ju võimalus suurem pension välja teenida ja endale kinnisvara soetada. Ainult enda ülalpidamisest saab ju poole sissetulekust kõrvale panna.
proletariaat 23. jaanuar 2015 14:58
Pool palgast kõrvale panna? Kahjuks ei jätku kõigile parteilisi juhikohti, et niipalju teenida! Miinimum, kust ka maksud maksta, ehk on ka aeg-ajalt peakohal katust parandada. Elu ei ole kahel kolmandikul elanikest lillepidu nagu püütakse näidata!
Suurem pension? 23. jaanuar 2015 16:13
Ma ka lastetu ja pension 252 euri, sest praegusel ajal töötamise eest staazi praktiliselt ei saagi. Oleksin nõuka ajal pensionile jäänud, oleks pension kõvasti üle 300. Nõuka ajal oli palk alati üle keskmise.
MEMM 24. jaanuar 2015 06:18
Nad on selle kõik enda tarbeks ära laristanud, nüüd peab riik neid ülal pidama, sest see on ................................. seadus. Kusjuures need Liblikad sellest ise aru ei saagi, et elus justkui põhitöö- ja vaev nägemata-tegemata-andmata on. Sellised on veel need kõige suuremad nõudjad ja õelutsejad. Harjunud saama, midagi vastu andmata.