Eesti uudised

IRLi kampaanianeidis lunis valijalt kontaktandmeid (9)

Karoliina Vasli, 23. jaanuar 2015 07:00
NÄNNI KAH: IRL hakkas möödunud nädalavahetusel meeneid inimestele kätte viima. Laupäeval oli ses ametis Mustamäel ka IRLi esimees Urmas Reinsalu. Loodetavasti erinevalt Kätlinist tema niisama e-posti aadressi ja telefoninumbrit ei nuianud. Foto: Tairo Lutter
Kadriorus elava mehe üllatuseks saabus ta ukse taha tundmatu neiu, kes lubas koduomaniku e-posti aadressi ja telefoninumbri vastu anda Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) nänni.

Teisipäeval kuulis Raivo, et keegi vajutas õues tema korteri kella. Ta läks vaatama, kes see on. Õues seisis neiu, kes ütles, et on Kätlin IRList.

"Ta lausus, et tal on mulle kingitus, pean vaid talle oma kontaktnumbrid andma ja vastu saan kingikoti," meenutas Raivo.

Samal teemal

Mis seal ikka, mõtles ta. Kingitud hobuse suhu ei vaadata. Saabus aga ootamatu takistus, sest Kätlin soovis saada Raivo e-posti aadressi ja mobiiltelefoni numbrit. "Muidu erakonnakontoris ei usuta, et ma tegelikult siin käisin," põhjendas Kätlin.

Raivo rahustas teda, et tema aadress on teada (tüdruk vajutas ju uksekella), ta võib allkirja ka anda, nii saab ehk kontoris linnukese kirja. Kätlin ütles, et sellest paraku ikkagi ei piisa. Nii jäigi Raivo kingist ilma.

IRLi kõneisik Kaido Kukk kostis esiti, et ta ei tea, kes see Kätlin on, aga lubas järele uurida. Hiljem vastas ta e-kirja teel: "Sellist kampaaniat, kus inimesed saavad kontaktandmete vastu kingituse, IRL läbi ei vii. Antud juhtum oli kampaania­meeskonna ühe liikme poolne arusaamatus. Väga vabandame!"

Kukk selgitas, et IRL toimetab järgneva kuu aja jooksul meene rohkem kui 70 000 inimesele, kes vastasid sügisel erakonna maksureformiteemalisele küsitlusele.

"Vastanud said valida kolme meene vahel: retseptiraamat, nutitelefoni puutetundlikud kindad või IRLi sall," ütles Kukk, et need viivad isiklikult kohale riigikogu kandidaadid või nende abilised.

Raivo kinnitusel tema sellele küsitlusele ei vastanud.

Samal teemal

22.00.2015
Ministrid valimiskarussellil – kas teil riigijuhtimiseks ka aega jääb?
18.00.2015
Juhtkiri | Kolletuv valimiskampaania
15.00.2015
Riigikontroll heidab ette, et Tallinn kulutas valimisreklaamiks üle 300 000 euro
13.00.2015
NAGU KAKS TILKA VETT: Taavi Rõivase pildiga buss meenutab "Tujurikkuja" riigibussi