Maailm

FOTOD JA VIDEO: venemeelsed separatistid alandasid julmalt vangistatud Ukraina sõjaväelasi (115)

Õhtuleht.ee, 22. jaanuar 2015, 20:23
Venemeelsed separatistid alandasid julmalt vangistatud Ukraina sõjaväelasi.Foto: Reuters / Scanpix
Venemeelsed separatistid toimetasid täna Donetskis Ukraina sõjavangid trollipeatusesse, kus hukkus hommikul mürsuplahvatuses kaheksa süütut inimest, käskides neil seal enda ees põlvitada. Lisaks sunniti sõjavange marssima. Mässuliste liider Alexander Zakharchenko lubas kohalikel venemeelsetel mehi mõnitada ning munade, lumekuulide ja plahvatuses purunenud trollidelt pärinevate klaasikildudega pilduda.

Ühte käeraudadega sõjavangi tutvustati rahvale kui "Ukraina koloneli" ja vihane rahvamass asus tema peale karjuma ja teda rusikatega peksma, kirjutab International Business Times.

Inimesed karjusid: "Ma panen sulle needuse peale! Me peaks nad üles pooma! Las ma tapan ta. Las ma hammustan ta kõrva küljest!"

Donetskis tabas täna hommikul kell 9 kohaliku aja järgi mürsk trollipeatust, hukkus vähemalt 8 inimest ja 15 inimest sai haavata.

Tragöödia toimus Leninski rajoonis ja Venemaa-meelsete separatistide teatel on veretöö taga Ukraina armee. Ukraina esines aga avaldusega, milles eitas süüdistust.

Tegemist on juba teise traagilise vahejuhtumiga Donetskis viimase paari nädala jooksul, milles hukkusid rahulikud elanikud.

Samal teemal

23. jaanuar 2015, 14:14
Donetski separatistide liider: enam ei tule mingit vaherahu
22. jaanuar 2015, 15:55
VALUS GALERII: Donetskis tabas mürsk trollipeatust, hukkus vähemalt 8 inimest
22. jaanuar 2015, 10:32
SÜNDMUSED UKRAINAS: Donetski lennujaam langes, separatistid ründavad Mariupoli suunas
21. jaanuar 2015, 15:34
Venemaa taotleb Ukrainale uut relvarahu ja eitab invasiooni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee