Eesti uudised

Lavrov on veendunud, et piirileping Eestiga ratifitseeritakse varsti  (21)

Toimetas Kristin Aasma, 21. jaanuar 2015 16:45
Vene välisminister Sergei Lavrov ütles 21. jaanuaril Moskvas 2014. aastast kokkuvõtteid teinud pressikonverentsil, et Moskvas ollakse veendunud, et piirileping Eestiga ratifitseeritakse varsti.Foto: AP / Scanpix
Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles täna Moskvas 2014. aastast kokkuvõtteid teinud pressikonverentsil, et piiri asjus Eestiga kahtlusi ei ole ning et Moskvas ollakse veendunud, et vastav leping ratifitseeritakse varsti, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Arvan, et me alustame seda protsessi kõige lähemal ajal," vahendas Lavrovi öeldut TASS.

Samal teemal

"Meie parlamendiliikmetel on õigus, kui nad räägivad keerulisest õhkkonnast, mis meie suhetes on kujunenud, kuid mulle tundub, et küsimust piirist mingi kahtluse alla ei seata," toonitas Venemaa välisminister.

"Eelmise ministri Urmas Paetiga eeldasime, et minu visiit Tallinna ratifitseerimiskirjade vahetamiseks võib toimuda mais, kuid just see sõltub meie suhete õhkkonnast," lisas Lavrov.

"Piirilepingute ratifitseerimisega edasiminek ja jõustamine on mõlema lepinguosalise huvides," kommenteeris uudist ERRi uudisteportaalile Eesti välisminister Keit Pentus-Rosimannus ja lisas, et seni seisab piirilepingute ratifitseerimise lõpuleviimine selle taga, et Venemaal pole ratifitseerimise seaduse eelnõud riigiduumale esitatud.

Samal teemal

24.07.2015
Kunagine Mihhail Gorbatšovi ja Lennart Meri aseminister: pole eriti tähtis, kas Venemaaga on piirileping või mitte
19.02.2015
Putin esitas riigiduumale ratifitseerimiseks Vene-Eesti piirilepingu
21.00.2015
Venemaa taotleb Ukrainale uut relvarahu ja eitab invasiooni
23.10.2014
Pentus-Rosimannuse sõnul pole piirileppe ratifitseerimiseks takistusi