Krimi

Noored pätid seadsid igavusest ja lollusest rongliikluse ohtu (12)

Eesti Päevaleht, 21. jaanuar 2015, 07:46
Foto: ALDO LUUD
19-aastane Tallinna tööstushariduskeskuse õpilane Ilja Netšajev ja 25-aastane töötu, töövõimetu Dimitri Rudnev olid eile Harju maakohtus süüdistatavatena kohtu all elutähtsa süsteemi häirimise ja kahjustamise eest.

Täpsemalt rikkusid varem kohtulikult karistamata noormehed Eesti Raudteele kuuluvat vara ja taristut, mis sundis raudteel liikuvaid ronge isegi äkkpidurdama.

2013. aasta ööl vastu 22. novembrit ei olnud toona alaealisel Netšajevil enda sõnul midagi teha, kui lõhkuda Tallinna lähedal Muuga ja Maardu jaama vahelisel Eesti Raudteele kuuluval raudteelõigul kahe pöörangukapi lukud ja süüdata neist ühe.

Pöörangukapi hävimine tekitab Eesti Raudtee turvajuhi Marius Kupperi sõnul olukorra, kus pole võimalik ronge ühele või teisele teele juhtida.

Kokkuleppemenetlusega määrati Rudnevile kaheksa kuu pikkune tingimisi ja Netšajevile aastane tingimisi karistus ja peale selle peavad nad solidaarselt maksma umbes 1500 eurot ja Netšajevil tuleb maksta veel 2270 eurot üksinda toime pandud teo eest.

Täispikka artiklit loe Eesti Päevalehest!

Samal teemal

24. september 2015, 07:00
Hääletanud poissi rünnanud pätid võivad viieks aastaks vangi minna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee