Maailm

Tšetšeenid asusid Muhamedi kaitsele (5)

Õhtuleht.ee, 20. jaanuar 2015 07:00
Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov.Foto: AFP / Scanpix
Tšetšeenia juhi Ramzan Kadõrovi algatusel toimus eile Groznõis massimeeleavaldus, millel mõisteti hukka prohvet Muhamedist joonistatud karikatuuride avaldamine.

Kadõrov lubas tänavatele tuua vähemalt miljon inimest. Vene siseministeerium rääkis pärast meeleavaldust 800 000 ja Tšetšeenia siseministeerium rohkem kui miljonist osalejast. Kohal olnud BBC korrespondendi hinnangul ei ületanud meeleavaldusel viibinute arv 350 000.

Samal teemal

Miitingulised hoidsid käes plakateid: "Me armastame prohvetit!", "Ma armastan prohvet Muhamedi!", "Käed eemale meie armastatud prohvet Muhamedist," ja "Me oleme karikatuuride vastu".

Miitingul kõnega esinenud Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov ütles, et see on protestiaktsioon kõigi nende vastu, kes toetavad prohvet Muhamedist tehtud karikatuuride avaldamist ja püüavad sellega solvata moslemite usutundeid.

Kadõrov meenutas 7. jaanuaril Pariisis satiiriajakirja Charlie Hebdo toimetuses korraldatud veresauna ja avaldas arvamust, et selle terroriakti taga võivad seista lääne eriteenistused, kes on huvitatud äärmusrühmituse Islamiriik ridade täiendamisest tuhandete petetud noorte inimestega kogu maailmast.

Pärast Kadõrovi esinemist lasti taevasse tuhanded õhupallid. Vene televisioon tegi meeleavaldusest otseülekande.

Miitingu järel toimus sellel osalenute ühispalvus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee