Foto: TEET MALSROOS
Ott Järvela, spordiajakirjanik 19. jaanuar 2015 18:04
Murdmaasuusatamise Otepää MK-etapi tulemused viitavad, et kuu aja pärast Falunis toimuval MMil ootab Eesti (suusa)spordisõpru samasugune elamus-kogemus nagu mullu veebruaris Sotši olümpiamängudel. Meie sportlaste kõrgesse mängu sekkumise ohtu pole, pigem on neil tegu telepilti mahtumisega.

Olgu öeldud, et olukord kahevõistluses või suusahüpetes pole parem ning suusaspordi kvaliteedimärk – individuaalselt 30 parema sekka jõudmine – võib väga vabalt Eesti sportlastele Falunis püüdmatuks osutuda. Oleme ausad, olukord on võrreldes eelmise kümnendi keskpaigaga väga nukker.

Kuidas Faluni MM ilma sügava meeleheiteta üle elada? Tuleb meelde tuletada hoiak, millega vaadati suusatamist 90ndate alguses ja keskel. Toonagi polnud Eesti sportlastel kõrgesse mängu asja, aga võistlusi oli ju ikka tore vaadata. Ning maailma tippudest teadsime ilmselt rohkem kui praegu.

MMini jäänud kuu jooksul tasubki end murdmaasuusatamise, kahevõistluse ja suusahüpete tippudega põhjalikumalt kurssi viia. Nii on MMi jälgimine põnev ja huvitav isegi siis, kui Eesti sportlaste sooritused rõõmu ei too.