Eesti uudised

Kas ja kuidas vahetada riigireetur Dressen vastuluureohvitser Kohveri vastu? (19)

Juhan Haravee, 17. jaanuar 2015 07:00
Aleksei Dressen Foto: Kapo, Scanpix

"Sellepärast ongi vahetus juriidiliselt väga jabur, et me saame seda teha alles siis, kui oleme tunnistanud: "Kallis Putin, sul oli õigus, Kohver tegutses sinu vastu ja sooritas sinu suhtes kuriteo!" ütleb Eston Kohveri vabastamise väljavaateid vaagiv Igor Gräzin.

Pole kahtlust, et selliseid delikaatseid asju rahvaga läbi ei arutata. Kuidas aga võiks üks vangide vahetus tõsielus välja näha ning millist juriidilist vormi see toiming eeldab, nõustus selgitama riigi­kogusaadik, jurist Igor Gräzin.

"Me saame praegu arvestada vaid nende faktidega, mis on jõudnud ajakirjandusse," paneb Gräzin järgneva usutluse tausta vilunult paika. "Allikaid on meil kasutada täpselt kolm ning nende usaldusväärsus on enam-vähem võrdne: esiteks kapo, teiseks prokuratuur ja kolmandaks üks Tartu vanglas kinnipeetav vang. Need on siis need kolm objektiivset, iseseisvat ja sõltumatut allikat ning rohkem meil võtta ei ole, ainult vang, prokurör ja politsei."

Gräzini sõnul kumab kolme allika jutust läbi üks väga oluline ühine joon, mis viitab sellele, et toimumas on mingid liikumised, milles võiks hea tahtmise juures näha ettevalmistust vangidevahetuseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.09.2015
Raivo Aeg Soome lehele: algatus Kohveri Dresseni vastu vahetamiseks tuli Eestilt
26.09.2015
Dressen: kindlustunne tekkis Kohveriga sillal kohtumisel
01.04.2015
Eesti Moskva saatkonna konsul kohtus Eston Kohveriga
04.03.2015
Konsul kohtus täna Eston Kohveriga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee