Eesti uudised

Kas ja kuidas vahetada riigireetur Dressen vastuluureohvitser Kohveri vastu? (19)

Juhan Haravee, 17. jaanuar 2015, 07:00
Aleksei Dressen Foto: Kapo, Scanpix

"Sellepärast ongi vahetus juriidiliselt väga jabur, et me saame seda teha alles siis, kui oleme tunnistanud: "Kallis Putin, sul oli õigus, Kohver tegutses sinu vastu ja sooritas sinu suhtes kuriteo!" ütleb Eston Kohveri vabastamise väljavaateid vaagiv Igor Gräzin.

Pole kahtlust, et selliseid delikaatseid asju rahvaga läbi ei arutata. Kuidas aga võiks üks vangide vahetus tõsielus välja näha ning millist juriidilist vormi see toiming eeldab, nõustus selgitama riigi­kogusaadik, jurist Igor Gräzin.

"Me saame praegu arvestada vaid nende faktidega, mis on jõudnud ajakirjandusse," paneb Gräzin järgneva usutluse tausta vilunult paika. "Allikaid on meil kasutada täpselt kolm ning nende usaldusväärsus on enam-vähem võrdne: esiteks kapo, teiseks prokuratuur ja kolmandaks üks Tartu vanglas kinnipeetav vang. Need on siis need kolm objektiivset, iseseisvat ja sõltumatut allikat ning rohkem meil võtta ei ole, ainult vang, prokurör ja politsei."

Gräzini sõnul kumab kolme allika jutust läbi üks väga oluline ühine joon, mis viitab sellele, et toimumas on mingid liikumised, milles võiks hea tahtmise juures näha ettevalmistust vangidevahetuseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. september 2015, 09:52
Raivo Aeg Soome lehele: algatus Kohveri Dresseni vastu vahetamiseks tuli Eestilt
26. september 2015, 21:48
Dressen: kindlustunne tekkis Kohveriga sillal kohtumisel
1. aprill 2015, 18:02
Eesti Moskva saatkonna konsul kohtus Eston Kohveriga
4. märts 2015, 17:45
Konsul kohtus täna Eston Kohveriga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee